חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:46 זריחה: 5:48 י"א בתמוז התשפ"ד, 17/7/24
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

אתרי יהדות
משיח וגאולה
האמונה בגאולה מלווה את העם היהודי מראשית הווייתו. היא מוזכרת אין-ספור פעמים בתורה, בספרי הנביאים, במשנה ובתלמוד. האמונה בגאולה היא שנתנה כוח ועידוד לעם-ישראל גם בשעות הקשות והאפלות ביותר. אפילו בפתחי הכבשנים שרו יהודים את ה"אני מאמין בביאת המשיח", וביטאו בכך את עוצמת האמונה והתקווה.
האתר "משיח" משמש מעיין יחודי של חומר רב בנושא הגאולה ומלך המשיח.

http://www.mashiach.org.il
עברית
דעת - מרכזי לימודי יהדות ורוח
האתר עוסק בתחומי היהדות והרוח, והוא כולל מאמרים, חומרי הדרכה, תוכניות לימודים בתחומי דעת שונים לבית הספר הממלכתי-דתי והממלכתי, מבחני בגרות ומבחנים תקופתיים למקצועות שונים, רשימות בבליוגרפיות מוערות של ספרות מגוונת בתחומי היהדות והרוח, תמונות ומפות, מדור לתולדות עם ישראל, לימודי השואה, טקסטים במחשבת ישראל, ספרות קלאסית וחדשה, מדור על תולדות החסידות, טקסט מלא של מאמרים שפורסמו בכתבי עת, דיונים בדילמות ערכיות, מאמרים על רפואה והלכה, כתובות מורים להתייעצות הדדית, רשימות מפקחים במשרד החינוך, פיתוחי מולטי-מדיה, ועוד היריעה ארוכה.
http://www.daat.ac.il
עברית
מורשת
פורטל אינטרנט הפונה לציבור הדתי. מלבד היותו אינדקס אתרים, מכיל האתר מאגר עצום של אלפי שאלות ותשובות בהלכה, כמעט בכל תחום. באתר גם מדור "מידע יהודי" ובו זמנים ומורי-שיעור ללימודים יומיים. האתר מביא מדי שבוע את מרבית עלוני השבת הנפוצים, ויש בו גם ארכיון של עלונים קודמים.
עברית

http://www.moreshet.co.il
עברית
מכון התורה והארץ
המכון עוסק בהעמקת הידע ההלכתי והמדעי של המצוות התלויות בארץ ובהנחלתו לציבור. "בית האוצר" של המכון מאפשר למי שנרשמים כמנויים - לחלל פירות "מעשר שני" על מטבע המיוחדת לכך ע"י רבני "בית האוצר", המחזיקים קרן לחילול מעשר שני ונטע רבעי ולנתינת מעשר ראשון ומעשר עני. מחלקת המחקר המדעי פועלת למציאת דרכי גידול חדשניות התואמות את ההלכה בתחומי המצוות התלויות בארץ בפרט ובתחום הכשרות בכלל. המכון מפעיל מרכז מבקרים וכן מדרשה ניידת המגיעה לפי הזמנה לכל מקום בארץ. המכון גם משווק עזרי הוראה שונים בנושא מצוות התלויות בארץ.
http://www.toraland.org.il
עברית
מעגל השנה היהודית - באתר 'דעת'
אתר 'דעת' ריכז עשרות רבות של מאמרים בנושא חודשי ישראל, חגיו ומועדיו. המאמרים מסווגים לפי חודשי השנה. לכל נושא, במעגל השנה היהודית, מאמרים רבים המסבירים את תוכנם של תאריכי החודש בלוח היהודי, ובהם מאמרים מספר התודעה, הלכות ועוד.
http://www.daat.ac.il/daat/toshba/maagal/tohen.htm
עברית
מסורת
האתר משמש במה למאמרים ודיון בסוגיות אקטואליות בתלמוד ובמסורת היהודית. נידונות בין השאר שאלות בנושא זויות, סוגיות משפטיות, יחסי עובד מעביד ועוד. האתר מנהל מערכת פורומים וכן מערכת שאלות-ותשובות.
http://www.masoret.co.il
עברית
מכון שלזינגר - רפואה והלכה
מכון שלזינגר עוסק במחקר חדשני יישומי, מחנך ומדריך בענייני רפואה והלכה בין כותלי המרכז הרפואי שערי צדק ובמסגרות ציבוריות ואקדמאיות שונות. המכון מחפש פתרונות מעשיים לשאלות מוסריות והלכתיות. המכון מפעיל, בין השאר, פרוייקט שו"ת בינלאומי שמספק הדרכה הלכתית לשאלות בנושאים רפואיים-הלכתיים רבים, כמו ענייני שבת, פוריות, חיים ומוות, ועניינים רבים אחרים.
http://www.medethics.org.il/siteHeb/index.asp
עברית / אנגלית
הזמנה לפיוט
היצירה הפואטית והמוסיקלית היהודית נוצרה בתפוצות השונות לאורך שנות הגלות. האתר מציג מדורים רבים הקשורים להיבטיו השונים של עולם הפיוט. ניתן לקרוא ולשמוע בו פיוטים בנושא תפילות ושירה בנוסחים השונים של קהילות ישראל.
http://www.piyut.org.il
עברית
בר מצוה - המדריך הכולל
בין התכנים המרכזיים באתר: הלכות ציצית ותפילין, לימוד טעמי המקרא, הקלטות של כל הפרשיות וההפטרות (בנוסח אשכנז ובנוסח ספרד), ברכות התורה וההפטרה, עצות מועילות לנער הנרגש, והפניית ההורים למגוון שירותים הקשורים בחגיגת בר-המצווה. הגולש יכול לבחור בין אנגלית לעברית.
http://www.bar-mitzva.com
עברית / אנגלית
חידוש - בית מדרש וירטואלי לחידושי תורה
האתר מבקש להרבות תורה ולהאדירה בדרך של מתן אפשרו לגולשים לחדש חידושי תורה באתר ולשתף בהם את שאר הגולשים. מערכת התגובות באתר "משמשת כחברותא, מבקרת, מעודדת, מדייקת ואף חולקת", כך לפי מנהלי האתר.


http://www.hidush.co.il
עברית
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)