חב''ד כל הלב לכל אחד
לימוד יומי | חנות | הרשמה לאתר | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 17:55 זריחה: 5:41 ט"ז באדר ב' התשע"ט, 23/3/19
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

דף הבית > חדשות
רבני חב"ד בקריאה לרגל יום ההילולא של הרבי

למעלה מ-50 רבני חב"ד בישראל יצאו בקריאה פומבית לחסידי ואוהדי חב"ד לקיים את מנהגי יום ההילולא שיחול בג' בתמוז הקרוב. בכך קבעו הרבנים קו ברור ואחיד. מנהגי יום ההילולא נקבעו ע"י הרבי בעצמו לאחר הסתלקות חותנו, הרבי הקודם, רבי יוסף יצחק שניאורסון זצ"ל, בשנת תש"י. הרבנים קוראים לציבור לאמץ את המנהגים הללו ביחס ליום ההילולא של הרבי זי"ע, ובהם, בין השאר: לימוד משניות, הדלקת נר נשמה, כתיבת 'פדיון-נפש' ועליה לציונו הקדוש.

כ"ו בסיון התשס"ג 10:30 (26/06/03) 

קריאתם של הרבנים, אף כי אינה באה לחדש למרבית החסידים, נועדה לשים קץ לעמדות שונות, בלתי מוסמכות, אשר ביקשו להטיל ספקות באשר לצורך לקיים את מנהגי יום ההילולא ביחס ליום הסתלקותו של הרבי, נשיא דורנו, זי"ע.

בקריאתם מבהירים הרבנים את הצורך בקריאתם, וכך הם כותבים:

"בהיות שבזמננו זה, שלפני ביאת משיח-צדקנו, מתרבים הבלבולים וההעלמות וההסתרים, הננו להבהיר דעתנו הברורה כי שומה עלינו להיצמד בכל תוקף ועוז לדרך הסלולה שסלל רבינו, אשר גם בעניין ההתקשרות [אל הרבי] האיר לנו את הדרך בה נלך, ובכל מה שאמר על דרכי ההתקשרות לכ"ק מו"ח אדמו"ר מהוריי"צ, בזה "פסק על עצמו". ובאנו בזה בשתי נקודות העומדות על הפרק:

א) ביום ההילולא ג' תמוז, ובשבת-קודש שלפניו, צריך כל אחד ואחת לבטא ביתר שאת ולחזק את רגש ההתקשרות לרבי, הן על-ידי יציאה למבצעים ופעולות כרצונו הק', וסדר ההנהגה שהורו ופרסמו הרבנים שליט"א לקראת ג' תמוז תשנ"ה, מבוסס על הסדר שקבע הרבי בקשר ליום ההילולא י' שבט, שזה השער "העולה בית א-ל", כלשונו הק'.

ב) כשם שבעבר השתדל כל אחד ואחת לנסוע מפעם לפעם אל הרבי, כן גם עתה עלינו לזכור ש"קדושה לא זזה ממקומה", וכמפורסם עד כמה ייקר הרבי את בית-הכנסת ובית-המדרש, "בית רבנו שבבבל" (ספר השיחות תשנ"ב ח"ב עמ' 465), וכמובן ההליכה על הציון הק', שעל זה אמר רבינו (תורת מנחם ח"א עמ' 108): "ענין ההשתטחות הוא ההליכה על קברו מתוך ידיעה 'אז דאָ איז ער' [=שכאן הוא נמצא]... ומציירים את צורת פניו... ועל-ידי זה ניתוסף כח ועוז בההתקשרות ובקיום שליחותו ללא שינויים וחשבונות כלל". ועל-כן פשוט שכל אחד ואחת צריך לשאוף להיות מעת לעת ב"בית רבינו שבבבל" וללכת על הציון הק' (וכפי שראינו אצל הרבי דוגמה חיה, באופן התקשרותו לכ"ק אדמו"ר מהוריי"צ).

ועל ידי קיום כל הנ"ל ודאי יתחזק ליבנו בהתקשרות לאילנא דחיי, ובתוקף האמונה ש"אף כאן עומד ומשמש", ומנהיג את כל אחד ואחת מאיתנו ואת כלל ישראל, ונזכה לשפע ברכותיו, ובקרוב ממש נזכה להתראות עמו כאן למטה בגוף, ולמטה מעשרה טפחים, והוא יגאלנו."

הרבנים שחתמו על הקריאה הם חברי ביה"ד של רבני חב"ד בישראל ובהם חברי הנהלת בית הדין, הרבנים דוד חנזין, יצחק יהודה ירוסלבסקי ומנחם מענדל גלוכבוסקי, וכן רבני קהילות חב"ד, ובהם: הרב יקותיאל פרקש, מורה-צדק של חסידי חב"ד בירושלים, הרב ברוך בועז יורקוביץ רב קהילת חב"ד בלוד, הרב מרדכי ביטסריצקי, רב קהילת חב"ד בצפת, הרב משה הבלין, רב קהילת חב"ד בקרית גת, הרב דוד מאיר דרוקמן, רב קהילת חב"ד בקריות ורבה של קרית מוצקין, הרב חיים שלמה דיסקין, רב קהילת חב"ד בקרית אתא, הרב ישראל יוסף הכהן הענדל, רב קהילת חב"ד במגדל העמק, הרב אשר לעמיל כהן, רב קהילת חב"ד בביתר עילית, הרב מרדכי צבי דוברבסקי, רב קהילת חב"ד בראשון לציון, הרב יוסף יצחק הבלין, רב קהילת חב"ד ברמת שלמה בירושלים ועוד.

בגליון "שיחת השבוע" היוצא לאור ע"י צעירי אגודת חב"ד, מתפרסם השבוע מאמר המבהיר את מהותו של יום ההילולא, ואת מהות החיים של צדיקים לאתר הסתלקותם. מאמר זה מתפרסם גם ב"עמדה השבועית" באתר זה. 


   

תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)