חב''ד כל הלב לכל אחד
לימוד יומי | חנות | הרשמה לאתר | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:12 זריחה: 6:08 י"ג בניסן התשע"ט, 18/4/19
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

דף הבית > חדשות
שגריר ישראל בארה"ב הוקסם בכפר חב"ד

בשבוע שעבר ביקר השגריר, מר דני איילון, בפרוייקט ילדי צ'רנוביל. השגריר התקבל בבית צעירי-אגודת-חב"ד על-ידי ראשי הארגון שסקרו בפניו את הפרוייקט ואת השלבים בהבאתם של הילדים מאיזור הקרינה באוקראינה. "העולם כולו, הספיק לשכוח את הפיצוץ שאירע לפני 17 שנה בצ'רנוביל. ילדים רבים נשארו סמוך לאיזור הקרינה שהם חולים וזקוקים לטיפול רפואי. בהעלתם ארצה אתם עושים עבודת קודש והצלת נפשות ממש" אמר השגריר.

י' באלול התשס"ג 00:30 (09/07/03) 
בשבוע שעבר, ביקר שגריר ישראל בווישנגטון בארץ שהוא מלווה ביועצת לביטחון לאומי הגב'' קונדליסה רייס. השגריר ניצל את הביקור בארץ, ובין דיונים ופגישות, פינה ביומנו זמן, אותו בחר להקדיש לביקור במעון הקליטה של פרוייקט ילדי צ''רנוביל בכפר-חב"ד.

השגריר התקבל בחמימות בבית צעירי-חב"ד בכפר חב"ד על-ידי הרב יוסף-יצחק אהרונוב, יו"ר צעירי-חב"ד; הרב יוסף-יצחק רייטשיק, יו"ר פרוייקט ילדי צ''רנוביל; הרב חיים-יעקב ליבוביץ'', מבכירי צעירי-חב"ד והרב יצחק הר-צבי, מנהל הפרוייקט.

הרב אהרונוב סקר בפני האורח את הפרוייקט החשוב ואת השלבים בהבאתם של הילדים מאיזור הקרינה באוקראינה - ארצה. "מאז ההוראה שקיבלנו מהרבי בעניין, העלנו ארצה 65 קבוצות ובהם 2252 ילדים. אנו מעניקים לילדים יחס וטיפול אישי ודואגים להם החל משלבי המיון במדינות חבר העמים, בטיפול ובעזרה למשפחות, בטיפוליים רפואיים ובדיקות בארץ אצל טובי הרופאים ועוד. הילדים מתחנכים במוסדות חינוך בכפר-חב"ד ומתערים בין ילדי הכפר".

השגריר הודה לרב אהרונוב, על ההזדמנות לבקר אצל ילדי צ''רנוביל, וציין כי שמע בעבר רבות על הפרוייקט החשוב. "מדינת ישראל היא המדינה היחידה בעולם שמקבלת אליה ילדים מאיזור הקרינה באוקראינה. ישנם מדינות נוספות, המקבלות ילדים מאיזור הקרינה אך מדובר בפרקי זמן קצרים, לצורך טיפולים וכדומה. פרוייקט זה הוא היחיד בעולם שמביא ילדים לתקופות ארוכות, דואג ומטפל בהם באופן שוטף ועקבי ועומד בקשר מתמיד עם המשפחות והילדים.

"העולם כולו", אמר השגריר, "הספיק לשכוח מהפיצוץ שאירע לפני 17 שנה בצ''רנוביל. ילדים רבים נשארו סמוך לאיזור הקרינה שהם חולים וזקוקים לטיפול רפואי. בהעלתם ארצה אתם עוסקים בעבודת קודש ובהצלת נפשות של ממש".

השגריר ציין את העובדה שלפני כמה שנים נערך אירוע מרשים בבניין האו"ם בניו-יורק, במהלכו הודיעו עשרות מדינות על הפקת בול מיוחד כהזדהות עם פרוייקט חשוב זה של העלת ילדי צ''רנוביל לארץ על-ידי צעירי-חב"ד. "אני לא זוכר מקרה דומה, בו התאחדו מספר כה רב של מדינות, להנפיק בול עבור פרוייקט אחד", אמר.

בסיום הפגישה, יצאו השגריר ומלוויו לעבר מגורי הבנות שבמעון הקליטה של ילדי צ''רנוביל. השגריר סייר במקום, שוחח עם הבנות, התעניין בקליטתם בארץ ודרש בשלומם, ובסיום, העניק השגריר שרשרת לכל בת.

ביקורו של השגריר תוכנן ל-20 דקות אך בפועל התארך הביקור לכדי שעה וחצי ובסיומו הודה השגריר במילים חמות לצעירי-חב"ד ולצוות פרוייקט ילדי צ''רנוביל על המסירות והטיפול בילדים.

(חב"ד ניוז - http://www.cln.org.il)


   

תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)