חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:43 זריחה: 5:51 ט"ז בתמוז התשפ"ד, 22/7/24
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

דף הבית > חדשות
לרגל החגים: בתי חב"ד עוזרים לנזקקים

לקראת חודש החגים, החלו בתי חב"ד ברחבי הארץ לגייס תרומות במטרה לקנות בכספי התרומות מצרכי מזון עבור משפחות נזקקות. ההיערכות להגשת חבילות המזון בשנה זו היא חסרת תקדים, זאת לאור המצוקה הגוברת ומעגל הנזקקים הגדל ומתרחב. בתי חב"ד עובדים יד ביד עם אנשי מחלקת הרווחה ברשויות המקומית, כדי לאתר את המשפחות הנזקקות ומעוטי היכולת. במסגרת הסיוע שיינתן, יחולקו גם שוברי קנייה למוצרי הלבשה והנעלה.

כ"ד באלול התשע"א (23/09/11) 
המצב הכלכלי הקשה משפיע על משפחות רבות לקראת ראש השנה. בהרבה מאוד בתים בישראל, כך מתברר, שולחן החג לא יהיה עמוס השנה בתפוח בדבש, ראש של דג ושאר מאכלי החג המסורתיים. סקר שנערך לקראת החג מגלה כי אחד מכל שלושה תושבים בישראל יתקשה לרכוש מוצרי מזון לארוחת החג. 

תושבים רבים בישראל לא יוכלו לרכוש מוצרי מזון בסיסיים לקראת החג. מהסקר עולה ש-32 אחוזים מהנזקקים לא יוכלו לרכוש דגים ובשר ללא סיוע מהעמותות, 18 אחוזים לא יוכלו לרכוש יין ו-14 אחוזים מהנזקקים לא יוכלו לפתוח את השנה עם טעם מתוק, מכיוון שלא יוכלו לרכוש צנצנת דבש.

לאור הממצאים, נערכים 770 סניפי בתי חב"ד בישראל לגייס תרומות במטרה לקנות בכספי התרומות מצרכי מזון עבור משפחות נזקקות. ההיערכות להגשת חבילות המזון בשנה זו היא חסרת תקדים, זאת לאור המצוקה הגוברת ומעגל הנזקקים הגדל ומתרחב. סלי המזון שיחולקו, יכילו את כל צורכי החג: בשר ודגים, קפואים, פירות וירקות, שמן, סוכר ומצרכי יסוד נוספים.

בתי חב"ד עובדים יד ביד עם אנשי מחלקת הרווחה ברשויות המקומית, כדי לאתר את המשפחות הנזקקות ומעוטי היכולת. במסגרת הסיוע שיינתן, יחולקו גם שוברי קנייה למוצרי הלבשה והנעלה לילדים עניים.

הציבור הרחב נקרא לתרום למגבית העזרה לחגים של בתי חב"ד. לפרטים בתי חב"ד ברחבי הארץ.

למתן תרומה – הקש כאן

 


 

תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)