חב''ד כל הלב לכל אחד
לימוד יומי | חנות | הרשמה לאתר | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 17:55 זריחה: 5:41 ט"ז באדר ב' התשע"ט, 23/3/19
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

דף הבית > חדשות
"תורתך שעשועי" חוגג את הופעת גליון ה-300

אלפי ילדים בארץ ובעולם, קוראי השבועון החסידי "תורתך שעשועי", חוגגים את הופעת גיליון ה-300. השבועון לילדי ישראל, היוצא לאור על-ידי המרכז חינוכי חסידותי של מרכז צעירי-אגודת-חב"ד, הוא סיפור הצלחה שהוכיח את כוחו ועצמתו על קביעת הדמות החסידית של קוראיו. לתחושה נפלאה זו שותפים אלפי מחנכים והורים שילדיהם מכירים אותו היטב ומצפים לו בכל שבוע בכיליון עיניים. "תורתך שעשועי" הוא אכן העיתון היחידי לילד החסידי המופיע בתדירות מדי שבוע בשבוע.

מאת: שרון גושן
ד' בסיון התשס"ד 14:20 (24/05/04)
השבועון המיועד לילדים בגילאי שש עד שלש-עשרה, הפך במרוצת השנים של הופעתו, עיתון לצעיר ולמבוגר כאחד, להורים ולילדים, למחנכים ולתלמידים. אין כיום, כמעט משפחה חב"דית שהעיתון לא מגיע לביתם, ורואים בעיתון "משפיע" נאמן המביא אל הילד ואל כל המשפחה את עולם החסידות ומלואו.

גיליון השלש מאות, החגיגי והמוגדל, הדור ביופיו ומכיל שלושים ושניים עמודי צבע מלאים וגדושים במגוון עשיר של מדורים בעלי תוכן חסידי עשיר.

הרב נפתלי רוט, מנהל המרכז חינוכי-חסידותי של צעירי-אגודת-חב"ד, ועורכו הראשי של העיתון, אומר כי: "ההצלחה של "תורתך שעשועי" מדברת בעד עצמה, כאשר מדי יום מצטרפים מנויים חדשים אל המעגל המרשים של המנויים עד כה. מכשיר הפקס של מערכת "תורתך שעשועי" אינו מפסיק לפלוט מכתבי תודה והערכה של ילדים, הורים ומחנכים."

כאשר הרב רוט נשאל כיצד 'נולד' הרעיון להוציא את העיתון, הוא מתרפק בערגה ונזכר: "עוד בילדותי חלמתי על הוצאת עיתון לילדים. בשנות ילדותי אף הוצאתי מיזמתי עיתון על דף אחד וחילקתיו בין חבריי בתלמוד-תורה. כשבגרתי והתחלתי את צעדיי בעבודת החינוך זכיתי לקחת חלק בעריכת העיתון 'שיחות לנוער', ומאוחר יותר הייתי שותף בהוצאתו לאור של העיתון 'עלים', שהיה מיועד לתלמידים ברשת ישיבות הערב של צעירי אגודת חב"ד.

כשראיתי את התלהבות הילדים סביב העיתון שלהם, נולד אצלי הרעיון והשאיפה להוציא לאור עיתון לילדים, ערוך ברמה חינוכית-חסידית על טהרת הקודש. הצבתי לי מטרת-על והיא: לחבב על הילדים - באמצעות העיתון - את הלימוד, את קיום המצוות, ולעורר בהם גאווה יהודית-חסידית כשאיפתם וחלומם של כל אבא ואימא, לראות את ילדיהם עושים את הנדרש מהם מתוך אהבה ומתוך חוויה ולא ככפייה והכרח.

יום הופעת גיליון ה-300 הוא יום של חג. חג למערכת, לכותבים ובטוחני גם לקוראים. די להעיף מבט על פניהם השמחות, כיצד הם עטים מדי שבוע על הדוור ועל השליח המביא להם את העיתון. כיצד הם קוראים בשקיקה כל מילה מעמוד השער ועד הסיפור האחורי, כדי לראות את השפעת השבועון 'תורתך שעשועי', ההופך להיות חלק מהמשפחה - "בן-בית" ממש - כלשונו של הרבי, שעיתון מהסוג הזה נכון שיהיה בן-בית בכל בית יהודי".

יו"ר צעירי-אגודת-חב"ד באה"ק הרב יוסף-יצחק אהרונוב אומר: "גליון "תורתך שעשועי" הוא חלק מקו הפעולה הכולל, שמפעילים בשנים האחרונות צעירי חב"ד בקרב ילדי חב"ד. "לצד השליחות המוטלת עלינו לפעול במרץ ובתנופה להשפיע יהדות חוצה, מחובתנו במיוחד בתקופה זאת, להסתכל גם כלפי פנים ולחזק את האגפים בתוכנו, למען דור העתיד של חסידי הרבי ושליחיו, שיהיה זה דור שיוכל למלא כראוי את השליחות הגדולה שהטיל עלינו הרבי - להכין את עצמנו ואת העולם כולו לקבלת פני משיח צדקנו", אומר הרב אהרונוב.

ממערכת "תורתך שעשועי" נמסר כי לרגל הופעת גיליון ה-300 הוכרז על מבצע ענק "חבר מביא חבר". כל המצרף שלושה חברים חדשים למשפחת המנויים של "תורתך שעשועי", מקבל ללא הגרלה סט רמב"ם מפואר או מצלמה דיגיטלית, ובנוסף כל מנוי חדש זוכה ללא הגרלה בווקמן.


שער גליון השלוש מאות


ילדים נהנים מגליון 'תורתך שעשועי'


   
תגובות
3.
רישום מנויים לעיתון
צוות האתר -30/04/12 11:31
2.
באמת - כל הכבוד!!! איך רושמים ילדים לגליון?
שליחה בחו"ל-29/04/12 21:10
1.
כל הכבד
יעקב-04/06/06 13:58

תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)