חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:49 זריחה: 5:35 י' בסיון התשפ"ד, 16/6/24
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

חדשות

 

כל יהודי זקוק לחסידות
עדיין קיימת תפיסה שהחסידות היא עניין 'רגשי', והיא נחוצה למי שאינם מסתפקים בשכלתנות אלא זקוקים גם ל'רגש'. האומנם?
י"ח בכסליו התשע"ו (30/11/15)  
34 פעמים סיימו, אבל השמחה גדולה
עבור רבים מהבאים זו כבר מסורת ארוכת שנים. מאז ייסד הרבי את 'תקנת הרמב"ם', הם עולים מידי שנה לקברו של הרמב"ם ולומדים יחד את ההלכות האחרונות בספר 'שופטים', ומתחילים את לימוד תרי"ג המצוות מחדש, מספר 'המדע'.
י"ג בכסליו התשע"ו (25/11/15)  
התפללו למען נפגעי הטרור (עדכון 5)
ביקור נוגע ללב במיוחד התקיים ליד מיטתו של התינוק שנפצע מירי ברגלו והתייתם מאביו, הי"ד. הרב מנחם קוטנר, שהבחין כי ליד מיטתו יושבת רק דודתו, חזר מיד כשידיו מלאות במשחקים כדי להקל על התינוק את תהליך ההחלמה. כמו כן ביקר אצל אמו, האלמנה.
כ"ג בסיון התשע"ה (06/10/15)  
לרגל החגים: בתי חב"ד עוזרים לנזקקים
לקראת חודש החגים, החלו בתי חב"ד ברחבי הארץ לגייס תרומות במטרה לקנות בכספי התרומות מצרכי מזון עבור משפחות נזקקות. ההיערכות להגשת חבילות המזון בשנה זו היא חסרת תקדים, זאת לאור המצוקה הגוברת ומעגל הנזקקים הגדל ומתרחב. בתי חב"ד עובדים יד ביד עם אנשי מחלקת הרווחה ברשויות המקומית, כדי לאתר את המשפחות הנזקקות ומעוטי היכולת. במסגרת הסיוע שיינתן, יחולקו גם שוברי קנייה למוצרי הלבשה והנעלה.
כ"ד באלול התשע"א (23/09/11)  
הערך האמיתי של ארץ ישראל
יעקב אבינו חונה בשכם. הוא בדרכו הלאה, ליצחק אביו. שכם היא תחנת ביניים. אולם יעקב מבקש לקנות בה חלקת קרקע. לשם מה הוא עושה זאת, תוך שהוא זוכה לקיטונות של לעג מצד התושבים המקומיים? ומדוע הוא משתמש במטבעות פשוטים? רעיון מרתק מהרבי מליובאוויטש
י"ח בכסליו התשע"ו (30/11/15)  
היום: מסיימים את לימוד הרמב"ם
לפני 32 שנים תיקן הרבי מליובאוויטש ללמוד מדי יום שיעור יומי ברמב"ם, ולערוך 'סיום' בעת השלמת הלימוד. הרבי עמד בדבריו על החשיבות הגדולה שבלימוד ההלכות המופיעות במשנה תורה לרמב"ם – ספר שזכה לכינוי 'מקבץ לתורה שבעל פה כולה'
ו' בכסליו התשע"ו (18/11/15)  
המהפכה עדיין כאן
שליחי חב"ד הם בעלי משפחות המתגוררים, לעיתים לבדם, בתוך סביבה זרה ומפיצים את אור היהדות בקהילה היהודית או בקרב מטיילים ואנשי עסקים. אחת בשנה הם מתכנסים לפחות משבוע של "שבת אחים גם יחד" בחצרו של הרבי מליובאוויטש.
כ"ז באלול התשע"ה (09/11/15)  
קציני הנפגעים וחב"ד נפגשו
במפגש התבקש הרב קוטנר להיות איש קשר בין קציני הנפגעים לשליחי חב"ד בחו"ל. אחד הקצינים סיפר במפגש על סיוע ברגע קריטי שזכה לקבל בעבר משליח חב"ד בעולם, כאשר בתוקף תפקידו הגיע לבית משפחה בישראל כדי לבשר להם, שלמרבה הצער בתם הצעירה נהרגה בתאונת דרכים במהלך טיול בחו"ל.
כ"ב בניסן התשע"ה (04/11/15)  
הירושה של אברהם: אהבה
אברהם אבינו, היהודי הראשון, היה איש החסד והאהבה. עבודתו את הבורא נבעה ממידת החסד, דבר שבא לידי ביטוי בנדיבות ובשפע האהבה לבני-האדם, בהכנסת אורחים בהידור, וגם בנטיעת אהבה לקב"ה, על-ידי פרסום שמו בפי כול. ואכן, בספר ישעיה מכנה הקב"ה את אברהם אבינו: "אברהם אוהבִי".
ט' בחשון התשע"ו (22/10/15)  
סופשבוע של אור
"הדרך להילחם בחושך היא להרבות באור", אמר הרבי מליובאוויטש לא אחת במהלך השנים. ואכן, למצוות תפילין יש סגולה מיוחדת להפיל פחד ואימה על האויב. וכך, למרות המתח ששרר באוויר נוכח גל התקיפות האחרון, באו רבים לעמדות הנחת התפילין והביעו עמידה איתנה ונחושה ברוח ישראל.
ה' בחשון התשע"ו (18/10/15)  
 דף הבא >>

תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)