חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:37 זריחה: 5:39 י"ד באייר התשפ"ד, 22/5/24
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

הדבורים עוררו אותו לשאול
חיים יהודים


מאת: מנחם כהן
מדורים נוספים
שיחת השבוע 1387 - כל המדורים ברצף
לא לשיח של עוינות ונשכנות
חדש על המדף
לא להזיז את הגבולות
מלחמת היצר
כבתחילה וכבראשונה
תשובה בכל עת
הרב לא חתם
פריצת גדרי הגלות
הדבורים עוררו אותו לשאול
תוכחה מתוך אהבה

הוא סיים עוד יום שגרתי בכוורות הדבורים, בפרדס בארגנטינה, ונסע ברכבו לעבר ביתו. בעודו נוסע על צוק הררי, הרגיש רעידות קלות ברכב. הוא התכונן לעצור בצד הדרך, אלא שבאותו רגע הרכב נחבט והחל להסתחרר. אחד הגלגלים עף מהרכב. בנס הוא הצליח לבלום את הרכב על שפת התהום.

לאחר מכן גילה כי זה היה מעשי ידיו של בעל השדה, שהתברר כי הוא אנטישמי. הוא גרם ל'תקלה' בשאיפה להתנקש בחייו של היהודי, שאול טוסון שמו. "זמן רב הוא התנכל לי, בגלל יהדותי", מספר טוסון, "אחרי הניסיון להתנקש בחיי, באמצעות שחרור בורגי גלגל המכונית, נאלצתי לעזוב את העבודה".

חיבור לטבע

טוסון נולד למשפחה מסורתית בבואנוס-איירס. "בבית שמרו שבתות וחגים, אבל הסביבה הלא-יהודית גרמה לי להתרחק מהשורשים", הוא מספר. בצעירותו החל לעסוק בארכיטקטורה, אבל דבר-מה טרד את מנוחתו. "תמיד הרגשתי חֶסֶר. בשלב מסויים חשבתי שאוכל למלא את החלל שבתוכי על-ידי התחברות לטבע".

הוא התחיל ללמוד כוורנות ואפיתרפיה (ריפוי במוצרי כוורת). "הקמתי מכוורת לגידול דבורים ופרופוליס בהרים הגבוהים של קורדובה בארגנטינה", הוא מספר. "אהבתי את השקט ואת הבדידות. התחברתי לבריאה ולהרמוניה שיש בה".

יש בורא לעולם

יפי הבריאה הביא את הצעיר להכרה בבורא העולם. "ראיתי את היופי והארגון המופתי שבכל דבר", הוא מסביר. "ראיתי את הסדר וההיררכייה בכוורת. הדבורים חיות בהרמוניה עם הטבע. רק אצלי הכול משובש. כל יצור ממלא את תפקידו המדויק. ואני? מה תפקידי בעולם?".

בדיוק בשלב הזה נתקל במכשולים לא-קלים. היו לו עימותים עם הגויים. אחרי ההתנכלות לרכבו והנס הגדול הבין טוסון שיד ההשגחה שמרה עליו. "הבנתי שלא משנה איפה אהיה, תמיד אהיה שונה. בטבע, בעיר ובכל מקום – אני יהודי", הוא אומר.

מסעו בטבע נחתם זמנית, וטוסון החל לחפש את דרכו. הוא פגש את הרב שלמה מזרחי, חסיד חב"ד, וזה החל ללמוד עמו ולקרבו לעולם היהדות. לפני כשלוש-עשרה שנים עלה לישראל ועבר להתגורר בירושלים, כשהוא יהודי חרדי.

תתנתקו מהחטיפים

העיסוק בטבע לא נשכח. טוסון החל לעסוק ברפואה טבעית כתזונאי, ארידאולוג ומומחה בטיפול באפיתרפיה. "אני מטפל באנשים באמצעים טבעיים ובמיוחד בתזונה. מדהים בכל פעם מחדש לראות איך באמצעים טבעיים אפשר לרפא בני-אדם ולשמח אותם. יש לי מזה סיפוק, ואני מקווה תמיד לעשות נחת רוח לבורא העולם ולהודות על המתנה שהוא נתן לנו", הוא אומר.

בסיום השיחה הוא מספק טיפ בריאותי לקוראים: "התזונה החיונית של האדם מתבססת על פירות וירקות. זה בסיס הפירמידה, האוכל הבריא ביותר. תתנתקו מהחטיפים, ובמיוחד מהמוצרים העשויים מקמח לבן".


פעם בטבע, תמיד בטבע. טוסון


 

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)