חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | הרשמה לאתר | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:50 זריחה: 5:41 ז' בתמוז התשפ"ב, 6/7/22
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

קרבנות
מן המעין


מאת: הרב אליעזר ברוד
מדורים נוספים
שיחת השבוע גליון 1382 - כל המדורים ברצף
למה שלושה שבועות של אבל
חדש על המדף
דרישת משה ותשובת הקב"ה
קרבנות
תואר יקר
להוציא את הגלות מישראל
בזיעת אפיך
יתבטלו ויתהפכו
סיפורי גבורה של ניצולים
אבֵלות בשבת

שפע לעולם

"צו את בני ישראל ואמרת אליהם, את קרבני לחמי לאִשָׁי" (במדבר כח,ב). הקרבנות נמשלו ללחם. כשם שהמזון מושך ומוריד את חיות הנפש  לתוך הגוף, כך עבודת הקרבנות מושכת שפע אלוקי לעולמות.

(לקוטי תורה)

לחם לאנשיי

"את קרבני לחמי לאִשָׁי". הקרבן הנרצֶה ביותר לפני ה' הוא "לחמי לאִשָׁי", שתיתנו לחם לאנשיי ותדאגו ותעזרו לחלש ולנצרך.

(רבי פינחס מקוריץ)

ניחוח שלי

"ריח ניחוחי" (במדבר כח,ב). 'ניחוחי' מלשון ירידה, כמו 'נחות דרגא'. "ריח ניחוחי" – ריח הקרבנות מוריד שפע אלוקי לעולם. והפסוק מדייק שזה 'ניחוח שלי', כי עבודת הקרבנות ממשיכה את מהותו ועצמותו יתברך כביכול, שישכון ויתגלה בעולם.

(לקוטי תורה)

עבודה מתמדת

"את הכבש אחד תעשה בבוקר ואת הכבש השני תעשה בין הערביים" (במדבר כח,ד). גם בתקופות של 'בוקר' בחיים – תקופות מאושרות, וגם בתקופות של 'בין הערביים' – ימים קשים, יש להתמיד בעבודת הקרבנות, קירוב לה' ודבקות  בו יתברך.

(שיחות קודש)

ביטול מוחלט

"עולת תמיד" (במדבר כח,יג). קרבן עולה, שהיה כליל לה', רומז לביטול מוחלט כלפי הקב"ה. 'עולת תמיד' מורה שביטול זה הוא תמידי, במשך כל היום. גם בעבודת האדם כך: בתחילת היום מבטאים ביטול מוחלט לקב"ה באמירת 'מודה אני', וביטול זה טובע את חותמו על כל היום.

(לקוטי שיחות)

שלא לקבל פרס

קרבן תמיד, המסמל את כללות הקרבנות, היה עולה, שהוא "כליל לה'". ללמדנו שאם אדם רוצה להגיע לדבקות אמיתית בה', עליו לעבוד את עבודתו "כליל לה'", שלא על מנת לקבל פרס.

(שיחות קודש)

כנגד האבות

"פרים בני בקר שניים ואיל אחד ושבעה כבשים" (במדבר כח,יט). "פרים" – כנגד אברהם אבינו, שנאמר בו "ואל הבקר רץ אברהם"; "אילים" – כנגד אילו של יצחק; "כבשים" – כנגד יעקב, שנאמר בו "והכשָׂבִים הפריד יעקב".

(רש"י)

כל משאלותיך

"והקרבתם אִשֶׁה עולה לה'" (במדבר כח,יט). אם ההקרבה היא "אִשֶׁה", באש ובהתלהבות, אזיי היא "עולה לה'" – הקב"ה מתעלה כביכול על ידה. זהו שנאמר (תהילים כ) "ימלא ה' – כל משאלותיך", כל משאלותיך ושאיפותיך יהיו מלאות בתשוקה עזה להגדיל את שמו של הקב"ה.

(קדושת לוי)


 

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)