חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:12 זריחה: 6:10 ח' בניסן התשפ"ד, 16/4/24
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

בשורת הגאולה בתורת רשב"י
חיים יהודים


מאת: מנחם כהן
מדורים נוספים
שיחת השבוע גליון 1373 - כל המדורים ברצף
האחדות תושג באמצעות הילדים
יש חדש
ההתחדשות חיונית
ל"ג בעומר
כמיהת ילדות
פרד"ס בסוד
האיש המסתורי
מתן הפנימיות
בשורת הגאולה בתורת רשב"י
מדורה כהלכה

כבר ארבע שנים עובד הרב חיים ששון (55) על הספר 'זוהר הגאולה', ובו מאמרי זוהר העוסקים בגאולת ישראל. בתחילת חודש אדר השנה, כשסבר שהעבודה קרובה לסיומה, הרגיש שמשהו נתקע ולא זז. "העיכוב לא היה מובן", הוא מספר. "לא נותר לי אלא לעלות לקברו של רבי שמעון בר-יוחאי במירון. משעות הבוקר למדתי בספר הזוהר, התפללתי וביקשתי את ברכת התנא האלוקי שהמניעות יתבטלו".

למחרת התחולל המפנה: "באופן פלאי המיזם צבר תאוצה, והשבוע, ערב ל"ג בעומר, יום ההילולא של הצדיק האלוקי, אנחנו משיקים את הספר המיוחד שיביא את בשורת הגאולה של רשב"י להמונים".

חזקיה בן-מנחם

מאז גילה את חיי התורה והמצוות הרב ששון, חסיד חב"ד, עושה רבות להפיץ את הזוהר לציבור הרחב. "בתחילת הדרך, לפני כשלושים שנה, ראיתי שמקובלי ירושלים משנת תפא"ר (5681) יצאו בקריאה שכל אחד יקבל עליו לעשות 'סיום' על כל הזוהר, בשאיפה להגיע לאלף סיומים שיזרזו את בוא הגאולה", הוא אומר.

הרב ששון ניצל את הבימה שניתנה לו ב'ערוצי הקודש' ברדיו, שם כונה 'חזקיה בן-מנחם', והקים מוקד טלפוני לחלוקת הזוהר. "נרשמו כ-1265 מאזינים שקיבלו עליהם לסיים את הזוהר", הוא מספר בהתרגשות.

"ממש ימות המשיח"

משם המשיך למיזם הבא: "הצעתי בשידור לחלק את הזוהר לחוברות. ישיבת המקובלים 'נהר שלום' בירושלים אימצה את הרעיון והוציאה אלפי סדרות של ספר הזוהר מחולק לשבעים חוברות, וכך כל אחד ואחד יכול בקלות לערוך 'סיום' על הזוהר בכל שנה, בהשקעה של כחמש דקות ביום. אט-אט החלו לצאת לאור עוד מהדורות כאלה של ספר הזוהר".

איך מלקטים את מאמרי הגאולה מספר הזוהר? "במשך שנים דליתי את המאמרים מתוך סדרת הספרים של בעל ה'מתוק מדבש', המקובל רבי דניאל פריש, על הזוהר. זה כולל חיפוש, ליקוט, עריכה, הגשה ועוד. הרב פריש זכה לפרש את הזוהר, והספר החדש יוצא-לאור בשיתוף פעולה עם בניו, יבדלחט"א, שעושים ללא לאות להפצת הפירוש של אביהם. אגב", הוא נזכר, "כשביקרתי בעבר אצל בעל ה'מתוק מדבש', סיפרתי לו שכל בניי נוהגים ביום בר-המצווה לעשות סיום על כל הזוהר, אחרי שבכל יום, במשך כמה שנים, למדו חמש דקות בספר. הוא התפעל מאוד והגיב: 'ממש ימות המשיח'".

מימוש ההבטחה

בפתח הספר הרב ששון מביא את דברי גדולי ישראל על פנימיות התורה. "מדהים לגלות שיש כל-כך הרבה דברי גאולה בזוהר. ליקטתי ארבע-מאות ושנים-עשר מאמרים", הוא אומר.

בשיחותיו בשנים האחרונות עם בעלי-תשובה הבחין הרב ששון בהתעוררות בלימוד בספר הזוהר: "דורנו מלא בעלי-תשובה, כן ירבו. יש כיום צימאון אדיר ללימוד הזוהר. על-פי ההבטחה שמופיעה בספר הזוהר, שבזכות הלימוד בספר יֵצאו ישראל מן הגלות ברחמים, החלה התעוררות בקרב חוגים רחבים, ונעשו פעולות רבות להפצת הזוהר בכל רחבי העולם לקירוב הגאולה. אין לי ספק שהספר יתרום את תרומתו למימוש ההבטחה, בביאת משיח צדקנו".


הגאולה בזוהר. הרב חיים ששון


 

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)