חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:42 זריחה: 5:36 כ"ב באייר התשפ"ד, 30/5/24
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

הרבי הריי"צ
מן המעין


מאת: הרב אליעזר ברוד
מדורים נוספים
שיחת השבוע גליון 1359 - כל המדורים ברצף
להיות יהודי בעולם המודרני
יש חדש
שמירת ההבטחה
הרבי הריי"צ
הסדר הנכון
כוחם של פסוקי תורה
"הגזֵרה עברה"
מחזקי האמונה
ידי הרבי מוסיפות לחמם
'ברכו' אחרי התפילה

לקרב בשמחה

בשמותיו של הרבי טמון רמז לעבודתו: יוסף – על שם "יוסף לי ה' בן אחר", והרבי עשה מ'אחר' – 'בן'. הוא השתדל לקרב כל יהודי, גם מי שהיה בבחינת 'אחר' וזר, ולהחזירו לחיק אביו שבשמים. יצחק – הוא עשה זאת בשמחה ובתענוג.

(ספר השיחות תש"נ)

מה עושים בכסף

אחד הרבנים נכנס פעם אחת אל הרבי ומצא אותו יושב ובוכה. על שאלתו השיב הרבי: אני בוכה על שאין לי מיליון דולר. אילו היה לי מיליון דולר, הייתי מושיב אברך בכל עיר מערי ארצות-הברית, והייתי 'הופך' את כל אמריקה.

שיכור על אהבת ישראל

העולם אומר שבעיני השתיין יקרה כל טיפה. אני שיכור אמיתי על אהבת ישראל והרבצת התורה. יקרה לי ביותר כל טיפה של אהבת ישראל ולימוד התורה.

(הרבי הריי"ץ)

עולם העשייה נעלם

כאשר הרבי ביקר בבית העלמין הישן בצפת, הביע את הרגשתו: בביקור הראשון במקום קדוש כזה מתרגשים מאוד. עולם העשייה נעלם לגמרי.

שלא להתעכב

היה זמן שהרבי סבל מכאבים ברגליו והיו צריכים לחבוש אותן כמה פעמים ביום. הרבי הורה לחובשים להקפיד לסיים את חבישת רגל אחת קודם הסרת התחבושת הישנה מהרגל השנייה, כדי שאם יבוא משיח באמצע לא יהיה צורך להמתין רגע אחד יותר מכפי ההכרח.

לעזור ליהודי

פעם אחת הגיע לרבי מכתב בו תוארה הריגתו של אחד מגדולי חסידיו בידי הנאצים. מרוב צער התעלף הרבי. מאותו יום הוחלט שלא להעביר לרבי שום מכתב שהיה עלול לגרום לו עגמת נפש. כשהרבי הבין שמעלימים ממנו את המכתבים אמר: כאשר יהודי מודיע לי על צרותיו ואני יכול לומר כמה פרקי תהילים ואף להזיל דמעה בעבורו, מזה אני שואב את כל חיותי. האם רוצים ליטול ממני גם את זאת?

שמירה מלמעלה

פעם אחת בשמחת תורה בעת ההקפות שרר בחדר חום כבד, והרבי יצא למרפסת לשאוף אוויר, אף שבחוץ נשבה רוח קרה. עמד שם גם אחד החסידים. אמר לו הרבי: "היכנס פנימה, מחשש שתצטנן. אל תביט עליי, אותי שומרים".

קינוח מפולפל

פעם אחת הגישו לפני הרבי קינוח שנעשה ממגוון פירות, חתוכים לקוביות ומעורבבים אלה באלה. המסובים רצו לראות איזה מהפירות יאכל הרבי תחילה, מצד דיני קדימה בברכות. הביט הרב בקינוח ואמר: קינוח למדָני.


 

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)