חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:50 זריחה: 5:35 י"ג בסיון התשפ"ד, 19/6/24
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

קרן האור בתוך האפֵלה
עמדה שבועית


מאת: הרב מנחם ברוד
מדורים נוספים
שיחת השבוע גליון 1329 - כל המדורים ברצף
קרן האור בתוך האפֵלה
יש חדש
הכוונה צריכה להתבטא במעשה
רבי
הזקן מועיל
לפתוח ולסיים בשלום
ביקש ונענה
ניצוצות משיח
גדולי התורה מתכתבים
חתן או כוהן?

הרבי מליובאוויטש הוא קרן האור ששתל הקב"ה דווקא בדור היתום והמוכה שלנו, דור רב תהפוכות, מבוכות ולבטים

בשבת האחרונה התכנסו בכפר-חב"ד אלפי תלמידי ישיבות חב"ד מכל רחבי הארץ, לשבת הכנה לקראת היום הגדול והקדוש ג' בתמוז, יום ההילולא הח"י של הרבי מליובאוויטש. הם לא זכו לראות את הרבי והוא לא נעץ בהם את מבטו המיוחד, שרבים כל-כך מדברים עליו בהתפעלות. אבל הם קשורים איתו בלב ונפש, לומדים את תורתו והולכים בדרכיו.

דווקא הדור הצעיר הזה מבטא את עומק המהפכה שחולל הרבי. אין זה עניין של כריזמה אישית או של יכולת ארגונית, כפי שניסו חוקרים ופרשנים להסביר את סוד כוחו. יש כאן עולם שלם של תוכן רוחני, שכל מי שנחשף אליו הולך שבי אחר עומקו ובהירותו. יש כאן דמות מופת של מנהיג ישראל אמיתי, שגורמת לך להישאב אליה וללכת אחריה.

הדוגמה והמופת

פעמים רבות נשאלת השאלה מה מקור כוחם של חסידי חב"ד. מניין הנכונות של זוגות צעירים לעזוב את המשפחה ואת הסביבה הטבעית המחבקת ולנסוע לקצות עולם. איך הם מצליחים לגדל ילדים חסידיים ויראי-ה' במקומות הנידחים ביותר. איך גורמים לכל-כך הרבה חסידים מן השורה להתנדב למען הזולת, לארח אורחים כמעט בכל שבת, להיענות לכל קריאה ובקשה.

התשובה אחת: הרבי. הוא הדוגמה והוא המופת. כשאתה אומר 'הרבי' – אתה בעצם אומר התמסרות ללא שיור למען עם-ישראל. 'הרבי' פירושו – קבלת כל יהודי בסבר פנים יפות, ומציאת הנקודה החיובית בנפשו של כל אחד ואחד. 'הרבי' – זו אמונה מוצקה בכל מילה הכתובה בתורה. 'הרבי' – זו הכרה באקטואליות של התורה ובלקחים האין-סופיים הטמונים בה.

כיום, אחרי ח"י שנים, אפשר לקבוע בוודאות כי הרבה יותר יהודים גילו את אורו הבהיר של הרבי דווקא בשנים האלה. אתה פוגש יהודים מכל העדות והגוונים, קטנים כגדולים, והם מספרים לך בהתפעלות כי הם הוגים בתורתו של הרבי ומוצאים בה מעיין בלתי-נדלה  של מים זכים.

ההשפעה הגוברת

הרבי הוא קרן האור ששתל הקב"ה דווקא בדור היתום והמוכה שלנו, דור רב תהפוכות, מבוכות ולבטים. בתוך האפֵלה הזאת מזהירה דמותו של הרבי, המאיר את הדרך, הופך מעקשים למישור, מנחה, מדריך ונותן לנו את הכלים הנחוצים לאתגרים קשים אלה, שלא היו כמותם.

השפעתו הגדֵלה והולכת של הרבי בשנים האלה דווקא מוכיחה את עוצמת דברי הזוהר שרועה ישראל אמיתי אינו נוטש את צאן מרעיתו, אלא מוסיף לפעול ולהשפיע בעולם הזה ואף "יתיר מבחיוהי" [=יותר מבחייו].

בשבת זו נתחבר כולנו לאורו הגדול של הרבי, נשאב מלוא חופניים ממעיינותיו, וגם נזכור את דבריו הברורים כי אנו עומדים על סף הגאולה האמיתית והשלמה ממש. בטוחים אנו כי הערפל יתפזר ומשיח-צדקנו בוא יבוא במהרה בימינו.


הרבי מליובאוויטש. התמסרות ללא שיור למען עם־ישראל


 

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)