חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:42 זריחה: 5:36 כ"ב באייר התשפ"ד, 30/5/24
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

ארץ-ישראל
מן המעין


מאת: הרב אליעזר ברוד
מדורים נוספים
שיחת השבוע גליון 1328 - כל המדורים ברצף
ואף-על-פי-כן ולמרות הכול
יש חדש
שמות המרגלים ומשמעותם
ארץ-ישראל
טלית משמחת
כוח המצווה
מענה הולם
משה יבוא עם דורו
המרגל שחיפש מצה בדמשק
הפרשת חלה

חפץ בלב

"אם חפץ בנו ה' והביא אותנו אל הארץ הזאת" (במדבר יד,ח). אם החפץ והרצון בשם ה' לארץ-ישראל יהיה "בנו" – בתוך ליבנו, כי-אז "והביא אותנו" – נזכה להיכנס אל הארץ ולרשת אותה.

(האדמו"ר ממודזיץ)

לא לשבת

"ארץ אוכלת יושביה" (במדבר יג,לד). ארץ-ישראל סגולתה לאכול את יושביה, אלו הקופאים במקומם בלי תנועה כלשהי. אי-אפשר לאדם השוכן בה להיות בבחינת 'יושב', אלא עליו להיות בבחינת 'מהלך', העולה מדרגה לדרגה.

(רבי יצחק מוורקה)

הקדושה קיימת

"הטובה היא אם רעה" (במדבר יג,יט). הארץ טובה אפילו אם נדמה לאדם שהיא רעה. הקדושה של ארץ-ישראל אינה מסתלקת ממנה, ומתחת למציאות החיצונית חבוי תמיד הטוב. בשעה שישראל באים אל הארץ, הקדושה המוסתרת עולה ומתגלה.

(ספר הזכות)

הכנענים עקרו

"היש בה עץ אם אַיִן" (במדבר יג,כ). במדרש מסופר שבשעה ששמעו הכנענים שבני-ישראל יצאו ממצרים והם אמורים ללכת לארץ-ישראל, עקרו את עצי הפרי שבה, שלא יהיו ישראל נהנים מהם. לפיכך נצטוו המרגלים לראות "היש בה עץ אם אין".

(אלשיך)

כבודה של ארץ-ישראל

פעם אחת בא לעיירה ליובאוויטש חסיד מירושלים. יצא הרבי ה'צמח-צדק' לקבל את פניו בבגדי שבת באומרו: צריכים לכבד אותו משום כבודה של ארץ-ישראל.

להתגבר על ההרים

"ירושלים הרים סביב לה, וה' סביב לעמו מעתה ועד עולם" (תהילים קכה,ב). הרבה 'הרים' ומעצורים יעמדו לנו בעת שנרצה לזכות בירושלים, אבל ה' סביב לעמו מעתה ועד עולם, ובעזרת השם נתגבר על כל המכשולים.

(אמרי כהן)

פלטין של מלך

במכתב ששיגר הרבי הריי"צ מליובאוויטש אל ראשוני המתיישבים בכפר-חב"ד נאמר בין השאר: "בפלטין של מלך אתם נמצאים בכל עת ובכל שעה, סדרו את חייכם על-פי התורה... בלי כל פשרות, והאצילו מרוחה... על שאר אחיכם בני-ישראל מתוך קירוב אמיתי".

ויזה מהמלך

הנוסע לארץ-ישראל צריך להצטייד ב'ויזה' גם מהמלך שארץ-ישראל נקראת פלטרין שלו. את ה'ויזה' מקבלים על-ידי הוספה בלימוד התורה ובקיום המצוות בהידור.

(הרבי מליובאוויטש)


 

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)