חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 17:10 זריחה: 6:38 ד' בשבט התשפ"ג, 26/1/23
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

האוטובוס מוסיף לנסוע לרבי
חיים יהודים


מאת: מנחם כהן
מדורים נוספים
שיחת השבוע גליון 1278 - כל המדורים ברצף
הנהגה שאינה נפסקת
יש חדש
אש ומים בעבודת הבורא
חוקת התורה
הרגל הבריאה
חזון הגאולה
"רבי, ריביונקה!"
טהרת הקמים לתחייה
האוטובוס מוסיף לנסוע לרבי
מטומאה לטהרה

ביום שלישי בבוקר, ג' בתמוז, תבוא אל ציונו של הרבי מליובאוויטש הקבוצה שמוביל הרב מנחם-מענדל רסקין, משלוחי חב"ד במונטריאול שבקנדה. הקבוצה תעשה את הדרך בעשר שעות נסיעה רצופה באוטובוס. זה קורה לא רק פעם בשנה אחת אלא לפחות פעם אחת בחודש.

כבר עשרים וחמש שנים מוביל הרב רסקין את הקבוצה החודשית אל הרבי. הוא התחיל בכך זמן קצר לאחר יציאתו לשליחות, בשנת תשמ"ו (1986). הקבוצה הראשונה יצאה במיניבוס. "המשתתפים לא ידעו מה זו נסיעה לרבי, וההתרגשות הייתה גדולה מאוד", הוא מספר. "עם הגעתנו הכנסתי לרבי את שמות הנוסעים. זמן קצר לאחר מכן נתקבלה תשובה: 'תפילת הדרך. שיהיה בשעה טובה ומוצלחת. אזכיר על הציון'. שתי המילים הראשונות נראו לי תמוהות בתחילה, אבל מיד נזכרתי שמרוב התרגשות שכחנו לומר את 'תפילת הדרך'. הרבי דאג גם לזה"...

ניסים בנסיעה

לרב רסקין סיפורים רבים על הקבוצות האלה. הנה אחד מהם: "בשנת תשנ"א באתי עם קבוצה מבני הקהילה לעשות את השבת עם הרבי. במהלך ההתוועדות אמר להם הרבי בצרפתית (רובם דוברי צרפתית) שיאמרו 'לחיים' שלוש פעמים. זה היה דבר חריג.

"בדרכנו לשוב למונטריאול עצר פתאום הנהג את האוטובוס. התברר שיש נקר בצמיג. נאלצנו לרדת מהאוטובוס בשולי הדרך המהירה, עד החלפת הצמיג. המשכנו בנסיעה, וכעבור שעתיים הורגשו פתאום רעידות מוזרות ביותר. הנהג ירד לבדוק וגילה תקלה חמורה שהייתה עלולה לגרום להתהפכות האוטובוס. התקלה תוקנה והמשכנו בדרכנו. פתאום נשמע קול נפץ אדיר, והבחנו בקרני צבי בתוך שימשת הנהג, שהתנפצה לגמרי, אך הנהג הצליח לעצור בשלום. תפסתי את המיקרופון ואמרתי לנוסעים: 'רבותיי, זה נגמר, לא יהיו עוד תקלות'. הם הביטו בי ואני הזכרתי להם את שלוש הפעמים שהרבי הורה להם לומר 'לחיים' במהלך ההתוועדות"...

מתחזקים ביהדות

את מסורת הנסיעה החודשית המשיך הרב רסקין גם אחרי ג' בתמוז תשנ"ד. "האווירה בדרך הלוך שונה מהאווירה שהייתה קודם לכן, כי הנוסעים יודעים שלא יזכו לראות את הרבי, אולם התחושות בדרך חזור הן בדיוק כפי שהיו אז. אותה התרגשות והתעוררות רוחנית. זה פלא ממש", אומר הרב רסקין בעיניים נוצצות.

הסיכום במספרים של חצי יובל לפרוייקט הנסיעה החודשית מעלה יבול מכובד: 126 אוטובוסים, יותר מששת-אלפים נוסעים, ואין-ספור החלטות טובות. "כל נסיעה כזאת גורמת לנוסעים להתחזק ביהדות ולקבל עליהם עוד ועוד מצוות ומעשים טובים, בדיוק כפי שהיה קודם לכן", הוא אומר.

'הילדה של הרבי'

והוא מסיים בסיפור: "באחת הקבוצות השתתפה אישה שעברה טיפולים רבים ומפרכים במשך שמונה שנים, בתקווה להיוושע בפרי-בטן, אבל כל הטיפולים לא הועילו. באותה נסיעה שפכה את ליבה על הציון הקדוש של הרבי, וכעבור שנה נולדה לה בת בריאה. כאשר הילדה חגגה את יום-הולדתה האחד-עשר הצטרפה אל אימהּ לנסיעה לרבי. זה היה האוטובוס המאה שלנו. כשהאם הציגה לפניי את הילדה אמרה הילדה בהתרגשות: 'אני ילדה של הרבי'. אלה ניסים שבכל יום".


הרב רסקין וכמה ממקורביו בציון הרבי


 

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)