חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 17:41 זריחה: 6:05 כ"ג באדר א' התשפ"ד, 3/3/24
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

לשמור על המדינה היהודית
עמדה שבועית


מאת: הרב מנחם ברוד
מדורים נוספים
שיחת השבוע גליון 1270 - כל המדורים ברצף
לשמור על המדינה היהודית
יש חדש
מזיכוך ה'לילה' באים אל ה'יום'
ספירת העומר
קידוש או חילול
להיות בן-חורין
פגישה ברכבת
וקבצנו יחד
ממחנות המוות למלחמת השחרור
דירה חדשה בימי הספירה

רק במקום אחד התאבלו על מותו של רב-המרצחים ופרסמו הודעת גינוי על "ההתנקשות וההרג של הלוחם המוסלמי הקדוש"

העולם הנאור חוגג השבוע את חיסולו של רב-המרצחים בן-לאדן. מיליארדי בני-אדם, בכל קצווי תבל, נשמו לרווחה כשהתעוררו לבוקר חדש שבו ראש ארגון הטרור הזה איננו עוד. אבל ברצועת עזה התאבלו על מותו, והחמאס פרסם הודעת גינוי שבה נאמר: "אנו מגנים את ההתנקשות וההרג של הלוחם המוסלמי הקדוש". לא פחות.

כבר שנים מטיפים לנו שאין ברירה, אלה השכנים שלנו ואיתם עלינו לכרות שלום. אבל כשם שלא היה יכול להיות שלום עם בן-לאדן כך לעולם לא יהיה שלום עם אוהדיו ותומכיו. הגיע הזמן להכיר במציאות. זו אוכלוסייה רצחנית, הצוהלת על הרג אזרחים שלווים, אנשים, נשים וילדים, וכל משאביה מופנים למטרה אחת – טרור.

לאן שוקעים

לפני שישים ושלוש שנים הוקמה מדינה יהודית בשאיפה לנהל חיים עצמאיים, וראו לאן הגענו. אנחנו מתדרדרים מדחי אל דחי, שוקעים עמוק יותר ויותר בביצה טובענית, בעקבות לחצים מצד אומות-העולם.

אומרים לנו שאין מנוס מהקמת מדינה פלסטינית. למה? כי העולם תומך בה. אבל כל בר-דעת מבין שמדינה כזאת היא אסון בעבורנו. כבר היום אנחנו מוגבלים מאוד ביכולתנו למנוע הברחת נשק לרצועת עזה ובהתמודדות עם הטרור שבא ממנה. איך נוכל לעצור את זרימת הנשק למדינה עצמאית? איך נוכל למנוע ממנה כריתת ברית צבאית עם איראן?

גם אם העולם לוחץ אנחנו חייבים להתנגד לכך בכל העוצמה, כי זה לחץ הדוחק אותנו אל פי התהום. אבל האמת היא שהלחץ הבין-לאומי נובע מהחולשה הישראלית. אילו היינו מתאחדים מאחורי עמדה ברורה וחד-משמעית, השוללת הקמת מדינה פלסטינית – היינו הודפים את הלחץ הזה.

גם מי שתמך בעבר בהסכמים עם הערבים רואה עכשיו שערכם כקליפת השום. אנחנו רואים מה קורה במצרים. איזה ערך יהיה להסכמים עם השלטון המאוחד של הרשות הפלסטינית וחמאס? הלוא זה טירוף מוחלט.

קצת עצמאות

שונאי-ישראל מדברים במפורש על חיסולה של ישראל. יש להם סבלנות. הם ינגסו מאיתנו עוד ועוד חלקים. יקימו חלילה מדינה עוינת בתוך ליבה של ארץ-ישראל. אחר-כך יעוררו מחדש את החלטת האו"ם על גבולות החלוקה, שכיום מחזיקים אותה על אש קטנה. בינתיים יחזקו עוד יותר את ערביי ישראל להיות גיס חמישי לוחם. בעזרת 'שוחרי הדמוקרטיה' מתוכנו יהפכו את המדינה ל'מדינת כל אזרחיה'. כל התהליכים האלה כבר קורים עכשיו.

מפעם לפעם נותנים לנו מן השמים איתותים שנועדו לפקוח את עינינו, כדי שנתעשת ונעצור את ההידרדרות אל התהום. שוב ושוב מתברר כי מדיניות הנסיגות והוויתורים היא מתכון לאסון. הגיע הזמן לנסות להשיג קצת עצמאות אמיתית – לעשות מה שטוב ליהודים ולבסס את היותנו מדינה יהודית.

תכנית החלוקה. הערבים מחזיקים אותה על אש קטנה


 

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)