חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | הרשמה לאתר | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:51 זריחה: 5:39 ב' בתמוז התשפ"ב, 1/7/22
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

בריאות הגוף
מן המעיין

שבת מביאה רפואה

אמרו חז"ל (שבת יד) "שבת היא מלזעוק ורפואה קרובה לבוא". כלומר, השבת מביאה רפואה. זהו שרמז הכתוב (שמות כא,יט): "רק שבתו ייתן ורפא ירפא" - "רק שבתו ייתן", על-ידי שמירת שבת, "ורפא ירפא" באה רפואה לעולם.

(תורת לוי יצחק)

כבוד לגוף היהודי

לאדמו"ר ה'צמח-צדק' היה חסיד שלעת זקנתו לא שמר כראוי על בריאותו. אמר לו הרבי: ככל שהגוף מזדקן צריכים לכבד אותו יותר, בגלל המצוות שהוא נושא עליו, כמו ציצית ותפילין.

הכרה מביאה רפואה

"כי אני ה' רופאך" (שמות טו,כו). כאשר חיים עם ההכרה "כי אני ה'", ומתנהגים על-פיה, זו עצמה רפואה לכל מיני מחלות.

(מי מרים)

התורה מעידה

מאות הלכות מעידות על ערכו של גוף יהודי לפני הקב"ה - דיני מאכלות אסורים, דיני חיי המשפחה, דיני הצומות, דיני חילול שבת ודיני חילול יום-הכיפורים.

(אגרות-קודש)

מניעת מחלה

שליט מצרים אמר פעם לרופאו, הרמב"ם: "כל ימיי אני במצב בריאותי טוב, ולא ניתנה לי ההזדמנות לבחון את יכולתך ברפואה". השיבו הרמב"ם: גדולתו של רופא נבחנת במניעת המחלה יותר מבריפויה. זהו שנאמר (שמות טו,כו): "כל המחלה אשר שמתי במצרים לא אשים עליך, כי אני ה' רופאך".

חייבים לשאול רופא

הנתקל בבעיות בריאות חייב לשאול בעצת רופא, וה' יתברך ישלח לו רפואה ויחזקהו ויאמצהו בגשמיות וברוחניות. כך צריך לנהוג על-פי התורה, וכמו שכתוב: "ורפא ירפא" – "ורפא" על-פי חכמת הרפואה, "ירפא" הרופא האמיתי, יתברך ויתעלה.

(הרבי מליובאוויטש)

בלי שליחים

ישועה שבאה מאת הקב"ה בעצמו, ללא שליחים, היא נצחית, מה שאין כן ישועה הבאה על-ידי שליח. זהו שאומר הכתוב: "כל המחלה אשר שמתי במצרים לא אשים עליך, כי אני ה' רופאך".

(תכלת מרדכי)

יוקר הגוף

רבי הילל מפאריטש אמר: קודם שנעשיתי חסיד היה הגוף מאוס בעיניי, וראיתי בו את מקור כל הצרות הרוחניות. לאחר שלמדתי בחסידות את העניין של "מבשרי אחזה א-לוה", שהגוף הוא משקפת שעל-ידה רואים אלוקות - קיבל הגוף חשיבות בעיניי.


 
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)