חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | הרשמה לאתר | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 16:36 זריחה: 6:27 כ"ט בכסליו התשפ"ב, 3/12/21
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

גילוי הקץ
מן המעין


מאת: הרב אליעזר ברוד
מדורים נוספים
שיחת השבוע גליון 1250 - כל המדורים ברצף
להנחיל את הגבורה היהודית
יש חדש
לתת יותר מהקיים במקור
גילוי הקץ
אריכות ימים
צמוד לתפילין
מקום התחייה
נסתם הקץ
ספר-התורה שרד את 'צעדת המוות'
ברכות השחר – היכן?

אחדות תביא את הקץ

"היאספו ואגידה לכם את אשר יקרא אתכם באחרית הימים" (בראשית מט,א). יעקב ביקש לגלות את הקץ, ולכן אמר לבניו: "היאספו", כי אי-אפשר לקץ שיבוא כשיש שנאת חינם, אלא הכול צריכים להיות באסופּה ובאגודה אחת.

(של"ה)

פני הדור האחרון

"ביקש לגלות את הקץ ונסתלקה ממנו שכינה" (רש"י). יעקב ביקש לגלות לבניו את תקופת הקץ, את פני הדור של אותו זמן, את החוצפה והבוּרוּת שישררו אז. ונסתלקה ממנו שכינה, כי מן השמים לא רצו שידבר רע על ישראל.

(רבי בונם מפשיסחה)

קץ שהיה מונע קץ

משמים לא ניתן לו לגלות את הקץ, כי דיבורו של הצדיק עושה רושם, ואילו היה מגלה את הקץ של 'בעִתה' – שהרי רק קץ זה היה יכול לגלות – היה זה מונע את הקץ של 'אחישנה'.

(אמרי יוסף)

גאולה ברחמים

בכל יום אנו מתפללים "ותחזינה עינינו בשובך לציון ברחמים". אנו שואפים לראות את הקץ, אבל מבקשים שהדרך לכך תהיה "ברחמים" – שיהיה אפשר לשאת את חֶבלי משיח ולעמוד בהם.

(אמרי צדיקים)

לבקש את הקץ

כשם שביקש יעקב לגלות את הקץ, כך גם עלינו לבקש שיהיה גילוי הקץ, שתבוא הגאולה, כפי שמבקשים בתפילה "את צמח דוד עבדך מהרה תצמיח", "ותחזינה עינינו בשובך לציון ברחמים".

(הרבי מליובאוויטש)

עליית נשמה

בראש-השנה תק"ז עשה הבעש"ט 'עליית נשמה' והגיע עד היכלו של משיח. שאל אותו הבעש"ט: "אימתי קאתי מר", וענה לו משיח: "לכשיפוצו מעיינותיך חוצה".

(כתר שם טוב)

לזעוק ולבקש

כשם שביקש יעקב אבינו "ונשאתי ממצרים", כך כל יהודי צריך לצעוק ולבקש מהקב"ה ללא הרף: 'ונשאתני ממצרים' – אמנם הוא לומד תורה ומקיים מצוות, אבל הגלות אינה מקומו האמיתי, ולכן הוא מבקש מהקב"ה "ונשאתני ממצרים".

(לקוטי שיחות)

מעורר ומזרז

כאשר באים ליהודי ואומרים לו: "אנו רוצים משיח עכשיו", או "הנה-הנה משיח בא", הרי זה מעורר ומזרז אותו שלא יהיה אצלו שום דבר המעכב חלילה את הגאולה.

(לקוטי שיחות)


 

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)