חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 16:36 זריחה: 6:24 ו' בכסליו התשפ"ג, 30/11/22
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

הרבי סידר להם את החיים
חיים יהודים

מדורים נוספים
שיחת השבוע 1223 - כל המדורים ברצף
עוצמה של מנהיגות
יש חדש
מתנת ה'שקד' לכל יהודי
שלום ומחלוקת
כשניתנו הכוחות
הרבי הפגיש
הכול יקומו
כבר הגיעה העת
הרבי סידר להם את החיים
לא לשלב אצבעות

בני-הזוג אביטל קיבלו את הבשורה הקשה דווקא כשיצאו לחופשה במדינת אורגון, בצפון-מערב ארה"ב. לפני היציאה לחופשה עברה האישה סדרת בדיקות, וכשהיו באורגון קיבלו את התשובות, ועל פיהן האישה לקתה במחלה קשה. עמירם לא ידע איך להתמודד עם המצב החדש. הוא יצא מהמלון והתהלך בחוץ.

לפתע ראה דמות של רב מתקרבת אליו. הרב עצר לידו. "אתה נראה מודאג", אמר בעדינות. עמירם נבהל. היה נדמה לו שהוא הוזה. הדבר האחרון שחלם למצוא באורגון היה רב. "למה אתה עצוב?", הוסיף הרב להתעניין. עמירם סיפר לו על הבשורה הקשה שקיבל. הרב הציג את עצמו כשליח חב"ד במקום, והציע לו לנסוע אל הרבי מליובאוויטש. "זה לא מסתדר לי עם תכנית החזרה לישראל", אמר עמירם. "סע, תהיה לכם ישועה", המליץ הרב בחום.

עצה וברכה

זה היה בשנת תשמ"ו (1986). עמירם סיפר לאשתו על ההמלצה. הם החליטו לשנות את כרטיסי הטיסה שלהם ולבקר אצל הרבי. "אמרתי לה שאהפוך את העולם כדי שתהיה בריאה", מספר עמירם. הם באו לשכונת קראון-הייטס בברוקלין ביום חמישי, חוו שבת עילאית בשכונה, וביום ראשון עבר עמירם לפני הרבי, במעמד הידוע של 'חלוקת הדולרים'.

"ראיתי כי האנשים עוברים במהירות וכמעט לא מצליחים לדבר עם הרבי", הוא משחזר. "החלטתי  שאני חייב לדבר עמו. כשהגיע תורי שאל אותי הרבי מאין באתי, ועניתי: מאורגון. סיפרתי על מחלתה של רעייתי. הרבי שאל אותי על תפקידי, והשבתי שהייתי קצין בצה"ל וכיום אני עובד במשרד הביטחון. הרבי הביט בי במבט מיוחד ויעץ כיצד לנהוג בעניינים הרפואיים. הוא נתן לי דולר לברכה וביקש שאניח אותו מתחת לכרית של רעייתי".

הדרכה בדוקטורט

עברו שנתיים. מצבה של האישה השתפר והיא חזרה לאיתנה. עמירם טס שוב לארה"ב. הפעם כבר תכנן מראש לבקר אצל הרבי. כשהגיע תורו, בטרם פצה את פיו, שאל אותו הרבי: "אתה קצין בצבא ההגנה לישראל?"... עמירם התפעל כיצד הרבי זכר אותו כעבור שנתיים, שבהן עברו לפניו עשרות-אלפי בני-אדם.

עמירם מתגורר בקריית-מוצקין, והוא מהנדס מחקר במשרד הביטחון. במסגרת עבודתו הביטחונית (שבגללה אנו מנועים מלפרסם את תצלומו) הוא טס תדיר לארה"ב. באחד מביקוריו אצל הרבי סיפר שהתחיל ללמוד לדוקטורט אך נתקל בקשיים. "הרבי שאל אותי כמה שאלות בתחום המחקר, והשבתי שלא למדתי את העניינים האלה. הרבי חייך ושאל: איך תגמור את הדוקטורט בלי ללמוד?... לבסוף אמר לי מה ללמוד כדי לקבל את התואר. הייתי בהלם מהיקף הידע שלו. מובן שעשיתי כעצתו וזכיתי לקבל את הדוקטורט".

ילד של הרבי

זה היה בשנת תשנ"א (1991). "באתי אל הרבי ובידי עבודת הדוקטורט. הרבי חייך חיוך רחב ולקח את החומר. באותה פגישה אמרתי לרבי שהוא כמו אבא שלי, אבא אמיתי", מספר עמירם וקולו נשנק.

אבל השמחה על הדוקטורט נמהלה בצער. לרעייתו אירעה בעיה חמורה, שבגללה המליצו הרופאים פה-אחד על הפלה. הוא סיפר על כך לרבי. התשובה הייתה נחרצת: לא לבצע הפלה. "עשינו כעצתו ונולד לנו ילד בריא ושלם, אריאל שמו. לפני חמש שנים חגגנו לו בר-מצווה בבית-מדרשו של הרבי, ושם הודינו לה' על המתנה הגדולה. אמרתי אז ואני אומר תמיד שאנחנו חבים כל מה שיש לנו – לרבי".

"כמו אבא". הרבי בשיחה עם קצין צבא (באדיבות מכון אבנר www.portraitofaleader.org)


 

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)