חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:42 זריחה: 5:53 י"ט בתמוז התשפ"ד, 25/7/24
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

המפתח של שדרות אצל הרבי
חיים יהודים

מדורים נוספים
שיחת השבוע 1212 - כל המדורים ברצף
לא לוותר על 'הבן החמישי'
יש חדש
הלילה היחיד שבו אומרים הלל
צדיקים
רקע יהודי
מילים מדוייקות
אמונה לוהטת
הכרח לזרז
המפתח של שדרות אצל הרבי
מידה וזמן למצוות הסדר

חידוש ירי הקסאמים מרצועת עזה לעבר מערב הנגב החזיר את האזור הזה לכותרות, לאחר עת ממושכת של רגיעה. אבל העיר שדרות היא עדיין יעד תיירותי לאורחים מחו"ל, שמתעניינים בשלומה של העיר שהייתה במשך כמה שנים מטרה לירי הטילים.

קבוצת תיירים מארה"ב ביקרה זה מקרוב בשדרות. האורחים הוזמנו ללשכת ראש-העיר, דוד בוסקילה, ובאותו זמן נכח בחדר הרב זאב פיזם, שליח חב"ד בעיר. "זה הרבי מליובאוויטש של שדרות", הציג אותו ראש-העיר לפני האורחים, והסביר: "הוא שליח של הרבי מליובאוויטש, ושלוחו של אדם כמותו"...

מפתח ברכה

הידידות בין השניים נמשכת כבר עשרים שנה. בשנת תש"נ נבחר בוסקילה לראשות מועצת שדרות. בעיירה, שבהמשך הייתה לעיר, היו אז כעשרת-אלפים תושבים. זמן קצר לאחר היבחרו נסע בוסקילה לארה"ב. "הצעתי לו לבקר אצל הרבי", מספר הרב פיזם. "סיפרתי על ראשי ערים ומועצות שמסרו לרבי את 'מפתח העיר', דבר שהביא ברכה לעריהם, והמלצתי שגם הוא ינהג כך".

ראש-העיר מספר: "הגעתי לבית-מדרשו של הרבי, בברוקלין, והתברר לי שהרבי לא מקבל קהל ביום הזה. אמרתי למזכירו שאני לא יכול להרשות לעצמי לעזוב את ניו-יורק ללא מפגש עם הרבי. לבסוף הוא הצליח לסדר לי פגישה".

עוצמה של מנהיג

"לפני הפגישה זכיתי להשתתף בתפילה עם הרבי", הוא מספר. "בתום התפילה פרץ הקהל בשירה, והרבי עודד אותה בתנועת יד. זה היה מחזה שלא ראיתי מעולם. ראיתי מולי עוצמה של מנהיג. אחזה בי התרגשות גדולה מאוד. בתום התפילה נכנסתי לחדרו של הרבי וביקשתי להעניק לו את 'מפתח העיר'. הרבי חייך ואמר: 'אתה יודע שמי נותן את מפתח העיר, נותן לי את הזכות לנהל את העיר. אבל אני מתחשב בדעת הציבור ולא אתערב לך בענייני העיר... בקשתי ממך שתסייע ותעזור בעניינים של שלמות העם וגם שלמות הארץ, שזה תלוי בשלמות התורה'...

"העיניים המפורסמות של הרבי, שמדברים עליהן כל-כך, חדרו לעמקי נפשי. חשתי יראת-כבוד שלא הכרתי כמוה, וזה היה מעמד רוחני גבוה מאוד. כשיצאתי מחדרו אמר לי הרבי בחיוך רחב: 'אתה בטח יודע שכתוב בגמרא שכאשר בן ארץ-ישראל יוצא לחוץ-לארץ, הרי בשובו חכמתו גדֵלה כפליים. אתה תחזור לעיר ותבשר בשורות טובות. העיר תצמח ותגדל'".

עד הגאולה

בוסקילה חזר לישראל נפעם מגודל המעמד. "זמן קצר לאחר מכן התחלנו את הבנייה הגדולה בשדרות. בתוך ארבע שנים הוכפלו האוכלוסייה והשטח הבנוי בעיר", הוא מספר. "עד היום אני חש תחושה של קדושה מאותו מעמד, שמלווה אותי עד היום".

הוא חש הערכה עמוקה לשליח הרבי בעיר. "הרב פיזם הוא דמות מדהימה של איש חסד אמיתי שעושה גדולות כדי לסייע לתושבים", הוא מצהיר. "בשנים הקשות שעברו על העיר הרב פיזם ובית-חב"ד היו אי של שפיות ושל עזרה", הוא מוסיף. הרב פיזם מסכם: "עברנו זמנים קשים, אבל המחשבה על עזיבת העיר מעולם לא עלתה על דעתנו. נשלחתי לכאן על-ידי הרבי ואמשיך ביתר שאת וביתר עוז את שליחותי, עד ביאת גואל-צדק במהרה בימינו".

מר בוסקילה והרב פיזם ותמונת המפגש עם הרבי


 

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)