חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:37 זריחה: 5:39 י"ד באייר התשפ"ד, 22/5/24
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

שידוכין ונישואין
בדרכי החסידות

נושאים נוספים
התקשרות גליון 784 - כל המדורים ברצף
סיום כל ענייני הגלות והתחלת הגאולה
נחמת הגאולה לאחר הירידה
בן יכבד הוריו
פרשת ואתחנן
"כתר שם טוב עולה על גביהן"
שידוכין ונישואין
דילוג בלימוד / מילה וסליחות
מחיאת כף / שגיאות / קריאת צווארינו / ניגונים בתפלה / 'יד' לספר תורה
הלכות ומנהגי חב"ד

עבודתו הקודמת אינה מספיקה

כשיהודי מתכונן לבנות בית בישראל – יכול לחשוב: בשלמא עד עתה היתה התעסקותו בלימוד התורה, קיום המצוות ותפילה, אבל עכשיו, בצאתו לעולם, עליו להניח הכול ולהתמסר ללימוד וחיקוי מנהגי המדינה, רדיפה אחר תושבי המדינה, וכיוצא-בזה.

ועל זה באה ההוראה מהנהגתו של יעקב – "ויפגע במקום" – שדוקא עכשיו צריך להתמסר עוד יותר לעבודת התפילה, כי עבודתו הקודמת, שעסק בתורה ומצוות ובתפילה, אינה מספיקה בשביל מצבו עתה, בצאתו לעולם, שצריך לעמוד בניסיונות גדולים שלא בערך להקודמים, ולכן צריך להתפלל ולבקש מהקב"ה שיעמוד בניסיון.

('תורת מנחם' תשי"א כרך ב עמ' 102, בלתי מוגה)

ג' שותפין באדם

הכלה סובבת את החתן – הוא עניין המקיף שנותנת הכלה, שזוהי ההתמסרות שלה מצד בחינת המקיף לבנות בית בישראל על יסודי התורה ומצות;

החתן נותן טבעת (עגולה) לכלה – הוא עניין המקיף שנותן החתן, שזוהי ההתמסרות שלו מצד בחינת המקיף לבנות בית בישראל על יסודי התורה ומצות;

ובתור נתינת-כוח להחתן והכלה שיוכלו להתמסר מצד בחינת המקיף שלהם לבנות בית בישראל על יסודי התורה ומצות – מוליכים את החתן והכלה אל החופה – שהוא עניין המקיף שנותן הקב"ה, בחינת מקיף העליון שלמעלה מסדר השתלשלות, ועל-ידי זה יהיה ביתם בנין עדי עד, על יסודי התורה ומצות, ותומשך להם הצלחה מופלגה גם בגשמיות.

('תורת מנחם' תשי"א כרך ג עמ' 294, בלתי מוגה)

כיצד מכינים את הדירה?

כ"ק מו"ח אדמו"ר סיפר פעם אודות הכנת דירת מגוריו בתקופת נישואיו (שלצורך זה הוסיפו ובנו חלק נוסף לבנין שישמש דירת מגורים עבורו) – שקודם שנכנסו (כ"ק מו"ח אדמו"ר יחד עם זוגתו, חמותי, תבדלח"ט) לדור בדירתם, הזמינו להדירה ילדים קטנים מהתלמוד-תורה העירוני, שילמדו שם משך זמן, ורק לאחרי זה נכנסו לדור בהדירה.

('תורת מנחם' תשי"ב כרך ה עמ' 41, בלתי מוגה)

הנישואין המוצלחים של אדם הראשון...

מהזמן שבו מתחילים הבלבולים בעניינים החיצוניים של החתונה, צריכה להתחיל גם ההכנה לחתונה ברוחניות, על-ידי עבודת התשובה והעבודה בהקו ד"ועשה טוב".

...בזמן שכזה – מה לו לחשוב ו"טומלען זיך" בכל הענינים החיצוניים הנ"ל, או אפילו בעניינים של בית דירה . . בזמן זה מוטב להרבות בתשובה, כדי שימחלו לו על כל עוונותיו!

...ומה שחושב שעליו להיות טרוד בעניינים אלו, כדי שחתונתו תהיה כמו אצל שאר בני-אדם... – הרי רואים אנו כבר בחתונה הראשונה, חתונתו של אדם הראשון, שלא זו בלבד שלא היו תמונות צבעוניות, אלא אפילו תמונות ב"שחור-לבן" לא היו... אלא היה כולו טהור, ואף-על-פי-כן היתה החתונה בהצלחה!...

('תורת מנחם' תשי"ד כרך יב עמ' 152-153, בלתי מוגה)


 

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)