חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:48 זריחה: 5:46 ז' בתמוז התשפ"ד, 13/7/24
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

הטייס המיסיונר חזר הביתה
חיים יהודים


מאת: אליעזר שולמן
מדורים נוספים
שיחת השבוע 1169 - כל המדורים ברצף
האירוע ששינה את העולם
יש חדש
עוצמת הגילוי כגודל הירידה
שבועות
כך עובדים
עסקת החיים
רמה חדשה בתורה
כשהמוחין מאירים
הטייס המיסיונר חזר הביתה
חלבי או בשרי?

אם תראו אותו בכולל 'יחווה דעת' בירושלים, הוא ייראה לכם אברך חרדי מצוי, אבל סיפור חייו ישאיר אתכם פעורי-פה. אפילו סופר בעל דמיון פרוע לא היה יכול להמציא מסכת חיים סוערת ומטלטלת כל-כך.

דניאל עשור נולד באופקים ועבר את המסלול הרגיל של צעיר ישראלי: גולני, קורס קצינים, משם לחיל-האוויר, קצין הדרכה בבית-הספר לטיסה. אחרי הצבא הוא נוסע לארה"ב עם שאיפות גדולות. "רציתי להגיע לסוכנות החלל ולהיות טייס חלל", כדבריו. הוא משקיע בלימודי טיסה, ומשיג שישה רישיונות טיס אזרחיים. אחר-כך נעשה מדריך בבית-ספר לטיסה בפלורידה ומרגיש שכבש את העולם.

הזמנה לתנ"ך

בשלב הזה חייו מקבלים תפנית בלתי-צפויה. בבית-הספר לטיסה הוא פוגש נוצרי וזה מזמין אותו ללמוד תנ"ך. "הצטרפתי לחבורה נחמדה של סטודנטים", הוא מספר. "בהמשך גם התחלתי ללכת לכנסייה. בלי לשים לב מצאתי את עצמי נמשך לתוך הנצרות". הוא אינו מבין אז את המשמעות הנוראה של הצעד שהוא עושה.

בהיותו בן עשרים ושמונה הוא מוטבל לנצרות. משפחתו מגיבה בזעזוע, אך הוא ממשיך בחייו החדשים. כעבור זמן הוא נושא לאישה קתולית ממוצא הולנדי. "היו לי בית יפה, מכונית מפוארת, עבודה מסודרת וחברות בכנסייה המקומית", הוא אומר.

הכומר שהתגייר

יום אחד מציע לו הכומר הצעה: "ישראלים רבים באים לכאן ללמוד טיסה. אני רוצה לפתוח בית-ספר לטיסה. אתה תהיה מנהל בית-הספר. תלמד אותם לטוס וגם תבשר להם את בשורת הנצרות". ההצעה קוסמת לדניאל. כדי שיוכל להיות מיסיונר מוצלח מכשירים אותו בסדנאות מיוחדות. "לימדו אותי להתווכח עם רבנים. פרק מיוחד ניתן לדרכים שבאמצעות שוברים את החסמים הקיימים אצל ישראלים", הוא מספר.

באותו זמן מישהו עושה את הדרך ההפוכה. כומר נוצרי, בנו של כומר, מחליט להתגייר, מגייר את כל משפחתו, עולה לארץ, ונושא לאישה את... אחותו של דניאל. שמו: הרב יהודה פרץ. הוא מתקשר אל דניאל, גיסו, ואחרי כמה מילות נימוס מבקש לדעת דבר אחד: האם טבל לנצרות. כשהוא שומע שהתשובה חיובית, הוא מודיע לו שבעוד חמישה חודשים יבוא לניו-יורק ומבקש לפגשו. דניאל מסכים.

ויכוח שהכריע

"היו לי חמישה חודשים להתכונן", מספר דניאל. "חבורת הכמרים הכינה אותי לוויכוח. התווכחתי עם גיסי ועם רבנים שבאו עמו. נלחמתי כאריה, אך הם הציגו לפניי שאלות שלא היו לי עליהן תשובות. כשהצגתי אחר-כך את השאלות לפני הכמרים, ראיתי שנבוכו. פתאום קלטתי שאין להם תשובות על העובדות הפשוטות ביותר".

מעתה הוא מתחיל לרחוק מהכנסייה, אך עובר זמן עד שמבשילה בליבו ההכרה כי עליו לחזור אל אמונת אבותיו. "התחלתי לחשוב, איך ויתרתי מהר כל-כך על דתי, שבעצם לא הכרתי אותה, לטובת דת זרה? אולי כדאי קודם-כול ללמוד את היהדות?". הבדיקה מובילה אותו בחזרה הביתה. מאז הוא כאן, חי כיהודי נאמן, אך חש שליחות מיוחדת להילחם במיסיון ובשקרי הנצרות, שעלולים להפיל בפח יהודים תמימים, כפי שהפילו אותו ברשתם.

עשור. שליחות מיוחדת להילחם בשקרי הנצרות


 

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)