חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:42 זריחה: 5:36 כ"ב באייר התשפ"ד, 30/5/24
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

גלות וגאולה
מן המעיין


מאת: הרב אליעזר ברוד
נושאים נוספים
שיחת השבוע 1126 - כל המדורים ברצף
לטפל בבורות האמיתית
יש חדש
לגלות את האור שבתוך ה'מצר'
גלות וגאולה
פשטידת שלום-בית
דין פרוטה
מקדש משמים?
כשיבוא המשיח
לפתוח צוהר אל הסיפור
סעודת-מצווה בתשעת הימים

קביעות של בניין

ימי בין המצרים הם שלושה שבועות. המספר שלוש מורה על קביעות וחזקה. ללמדנו שהכוונה הפנימית של החורבן והגלות היא המעלה והיתרון של בית-המקדש השלישי, ירידה לצורך עלייה.

(הרבי מליובאוויטש)

עכשיו קל יותר

בזמן הגלות קל יותר להשיג רוח-הקודש מבזמן הבית. כאשר אדם חושב על דבקות בקב"ה, מיד שורה עליו השכינה. הדבר דומה לבן כפר, שאינו ראוי לבוא לפני המלך בארמונו, אבל הרשות נתונה לו לגשת אל המלך בהיותו בדרך, בפונדק.

(כתר שם טוב)

עקביים, יתרונות וחסרונות

דורנו הוא דור 'עקבתא דמשיחא' ממש. העקביים מעמידים ומקיימים את הגוף, ודורנו מעמיד את כל הדורות הקודמים. אלא שבעקב מתקבצות פסולת, זיעה וזוהמה. לכן יש עכשיו התגברות הרע. צריכים להאיר אור וממילא יידחה הרע.

(ספר השיחות תרפ"ג)

גאולה מתוך הצרה

הגאולה נעשית ובאה מתוך הצרה, כפי שנאמר (ישעיה נט,יט-כ): "כי יבוא כנהר צר... ובא לציון גואל". לפיכך בסדר תפילת שחרית אומרים "יענך ה' ביום צרה", ולאחר מכן "ובא לציון גואל".

(אור תורה)

זהירות בסוף המסע

כאשר מתקרבים לתחנת רכבת, מתפצלות מסילות רבות. צריכים להיזהר מאוד שלא לעלות על מסילה שאינה נכונה, דבר העלול לגרום אסון חלילה. לפני ביאת המשיח, בזמן של 'עקבתא דמשיחא', נדמה שיש דרכים רבות, וצריכים להיזהר שלא לרדת מדרך הישר.

(אדמו"ר הריי"צ מליובאוויטש)

נדרש לבוש הולם

כאשר מגיעים למקום חדש, מתלבשים על-פי המתאים למקום. בלי לבוש הולם קשה לשהות שם. אנו נמצאים סמוך לכניסת השבת, ויש להתכונן לביאת המשיח.

(ספר השיחות תרצ"ו)

שלא יצא מכלל-ישראל

בזמן הזה, ב'עקבתא דמשיחא' ממש, חובה על כל יהודי ויהודי לדרוש בשלום זולתו, בין זקן ובין צעיר, ולעוררו בתשובה, כדי שלא יצא מכלל ישראל שיזכו לגאולה השלמה.

(היום יום)

מתכוננים לשבת

עכשיו ערב שבת אחר חצות. בזמן הזה כל יהודי מתכונן לשבת-קודש, הולך למקווה, מתרחץ, קוצץ את ציפורניו. הוא אינו עוקצני, ואם הוא דוקר מישהו – הרי זה את עצמו.

(ספר המאמרים תש"י) 


 

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)