חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:22 זריחה: 6:07 י"ט באב התשפ"ב, 16/8/22
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

אומרי התהילים תמיד לשירותך
חיים יהודיים


מאת: אליעזר שולמן
מדורים נוספים
שיחת השבוע 1088 - כל המדורים ברצף
כשאין חינוך – אין הוראה
יש חדש
מאנשים פשוטים צומחת הגאולה
אברהם ויצחק
אכילה רוחנית
העושר הועבר
להקים מהנפילה
לרדת ולהציל
אומרי התהילים תמיד לשירותך
לחם על השולחן

יום שני השבוע, אחת בלילה. תינוק בן שישה חודשים הובהל לחדר הניתוח במרכז הרפואי שניידר בפתח-תקווה. לאחר שדלתות חדר הניתוח נסגרו צלצל הטלפון במוקד התהילים הארצי. אב התינוק, שקיבל בעבר כרטיס עם מספר המוקד, התקשר וביקש: "מישהו יכול לומר עכשיו תהילים בשבילנו? התינוק שלנו נכנס לחדר הניתוח והמצב סבוך".

מספר האב: "ההחלטה על הניתוח התקבלה במפתיע, לאחר הידרדרות שחלה במצבו של בני. אפילו לא היה לי עם מי להתייעץ. התקשרתי ל'מוקד התהילים הארצי'. האיש מעבר לקו ביקש את שם הילד ושם אימו, ובעוד אני על הקו, אני שומע אותו מחייג. השיחה הראשונה הייתה אל קבוצה ששהתה בציון רבי שמעון בר-יוחאי במירון. לאחר מכן הוא התקשר לאדם ששהה ליד הכותל המערבי. השיחה הבאה הייתה לאדם שעמד במערת המכפלה. היה מרגש מאוד לדעת שהתפילות כבר נישאות בציון רשב"י, בכותל המערבי וליד קברי האבות. איך יכולתי להשיג זכויות כאלה ברגע קריטי כל-כך!".

אחות משמים

מוסיף האב ומספר: "בכך לא נסתיימה העזרה. כעבור כמה דקות התקשר אליי מנהל המוקד והתעניין היכן מתקיים הניתוח ומי הרופא המנתח. סיפרתי לו את הפרטים, תוך שאני תוהה מה הקשר בין מוקד התהילים לעניין. חלפו עוד כמה דקות ולחדר ההמתנה נכנסה אחות בכירה. היא ניגשה אלינו, הציגה את עצמה בשמה ומיד התחילה להזיז עניינים. עד מהרה ידענו פרטים על המתרחש בחדר הניתוח. רופא בכיר בא להסביר לנו בהרחבה מה עושים לבננו. האחות הייתה ממש מלאך מושיע ומרגיע.

"שאלנו אותה מי שלח אותה אלינו. נדהמנו כשענתה שהיא אחת המתנדבות של מוקד התהילים הארצי, ואיש המוקד הוא שהתקשר אליה. בשעות הבוקר הופיעה אחות אחרת, שהחליפה אותה. למעשה לאורך ארבע-עשרה השעות שנמשך הניתוח, הייתה אחות צמודה אלינו ועזרה בכל מה שהיינו צריכים. בין לבין היא ישבה ו...אמרה תהילים".

חסד באמצעות תהילים

את 'מוקד התהילים הארצי' מפעיל הרב מרדכי-משה מנדל, אברך בן 32, שטבע את הססמה 'מוקד תהילים ארצי – כי לב של יהודי מתחבר לתהילים'. "המטרה היא לעשות חסד עם הזולת, ודרך התהילים אני עושה חסד עם כל גוני האוכלוסייה", הוא אומר.

הם מפעילים מערכת ממוחשבת שעובדת כל שעות ביממה, וכל מי שמבקש לומר תהילים, בעבור כל צורך שהוא, מתקשר ומקבל פרקי תהילים לאמירה או שהוא בוחר אילו פרקים לומר. "יש מי שרוצים להתפלל לרפואת אדם מסויים או להצלחה", מסביר הרב מנדל, "וכך מצטרפים רבבות עמך ישראל לאמירת תהילים. אנחנו גם מארגנים ימי תפילה שבהם מוזכרים שמות הזקוקים לישועה".

מאגר ענק

כל מי שמבקש שיתפללו עליו או על בן-משפחתו מתקשר ונענה. "אני בדרך-כלל מבקש מעט פרטים על הפונה, וכך נוצר מאגר ענק של חסד", הוא אומר. "אני מתווך בין נזקקים ובין בעלי-מקצוע רבים, שמסייעים חינם-אין-כסף לנזקקים. יש לנו גם ייעוץ והכוונה רפואית. יש אנשים שנמצאים בכל יום בשעות מסויימות ליד קברי צדיקים או במקומות קדושים, ואני מעביר להם שמות לתפילה" (לקבלת מידע או התנדבות אפשר להתקשר 1-700-700-721 שלוחה 9).

הרב מנדל: "אני מעביר שמות לתפילה"


 
תגובות
1.
כל הכבוד
יוסי בכר-09/11/07 11:36

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)