חב''ד כל הלב לכל אחד
לימוד יומי | חנות | הרשמה לאתר | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:49 זריחה: 5:43 ט"ז בתמוז התש"פ, 8/7/20
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

לימוד התורה
מן המעיין


מאת: הרב אליעזר ברוד
מדורים נוספים
שיחת השבוע - 1059, כל המדורים ברצף
המדינה היהודית המתכרסמת
יש חדש
החטא החיצוני של האדם השלם
לימוד התורה
"מי אני"
חוזר ושואל
להאמין ולצפות
לשמור את הדיבור
ראש 'ענף סת"ם' בקיבוץ
ספירה של ספק

רפואה שלמה

"זאת התורה לכל נגע הצרעת ולנתק" (ויקרא יד,כד). התורה היא רפואה שלמה "לכל נגע הצרעת" – לכל המחלות ולכל המיחושים, כדברי חז"ל (עירובין נד): "חש בראשו יעסוק בתורה", "חש בגרונו יעסוק בתורה", "חש בכל גופו יעסוק בתורה".

(דגל מחנה אפרים)

תמיד ללמוד

"להורות ביום הטמא וביום הטהור" (ויקרא יד,נז). על האדם לעסוק בתורה בכל הזמנים, "ביום הטמא וביום הטהור". גם אם אינו טהור עליו ללמוד תורה וסופו שהתורה תטהר אותו.

(משענת משה)

דרך-ארץ לפני התורה

הלומד גמרא צריך להרגיש כאילו הוא יושב במתיבתא קדישא ושומע את השכינה מדברת מתוך גרונם של התנאים והאמוראים. הרגשה זו מעוררת בו תחושה של דרך-ארץ מיוחדת לפני הסוגיה. גדולת נותן התורה מרחפת במוח וחיבת קדושת התורה נרגשת בלב.

(הרבי הריי"ץ מליובאוויטש)

לא מתאים לא ללמוד

לא מתאים ליהודי בעל-בית ללבוש בגד מכוער, ולא מתאים לו שלא ללמוד גמרא כל יום. ה'מתאים' וה'לא-מתאים' הרוחניים צריכים להיות לפחות כמו ה'מתאים' וה'לא-מתאים' הגשמיים.

(ספר השיחות ת"ש)

רצונו של הקב"ה

הלומד תורה משיג את רצונו וחכמתו של הקב"ה. כך עלה ברצונו, שאם יטען ראובן כך וכך ושמעון כך וכך, יהיה הפְּסָק ביניהם כך וכך. זאת, אף אם לא היה ולא יהיה הדבר הזה לעולם, לבוא למשפט על טענות אלה.

(תניא)

יוקר התורה

החסיד רבי אייזיק מהומיל הוכיח פעם שניים מתלמידיו על שלא ערכו 'סיום' על מסכת שלמדו. הוא אמר להם: סימן שהתורה אינה יקרה אצלכם די הצורך.

כוח לחולל ניסים

הגמרא מספרת (חולין ז,א) שרבי פינחס בן-יאיר בקע את הנהר גינאי ועבר בו. כיצד היה בכוחו לחולל נס כזה, הדומה לנס קריעת ים-סוף? זה לפי שבלימודו המשיך גילוי אור התורה, שהוא מעל גדרי העולם והטבע.

(לקוטי תורה)

לחקוק את התורה בזיכרון

מי שרוצה שהקב"ה ישכון בקרבו תמיד, גם כשהוא עוסק בצורכי הגוף, יחקוק דברי תורה בזיכרונו, לפי שנאמר בזוהר שהקב"ה והתורה חד הם.

(לקוטי תורה)


   

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)