חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:36 זריחה: 5:39 י"ג באייר התשפ"ד, 21/5/24
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

המלאכים שעוזרים להביא מלאכים
חיים יהודיים


מאת: זלמן רודרמן
מדורים נוספים
שיחת השבוע 1024 - כל המדורים ברצף
תפיסות שגויות שגרמו למחדל
יש חדש
המקום הנבחר
שוחד
השראת השכינה בדנציג
חייל מסתורי
התבוננות בתפילה
רואים בעיני בשר
המלאכים שעוזרים להביא מלאכים
"נתון תתן"

בעוד כמה ימים יהיה שימעל'ה הקטן בן שנה וחצי. ילד מתוק ומלא חיים. אימו ואביו, ר' משולם יעקובוביץ', עוקבים בביתם בבני-ברק אחרי כל תנועה שלו, ונהרות של אהבה זורמים מעיניהם. שנים ארוכות ומייסרות עברו עליהם עד שזכו באוצר זה, הממלא כעת את חייהם אושר אין-סופי.

"למצוקה העמוקה, המלווה זוגות חשוכי-ילדים, יש היבטים רבים", אומר ר' משולם בגילוי-לב נדיר משהו במחוזותינו. "ראשית, כמובן, עצם הבעיה. הלוא נאמר ש'כל אדם שאין לו בנים חשוב כמת'. שנית, תחושת החריגוּת וכל הכרוך בה – מבטי רחמים, התלחשויות מאחורי הגב ומשפטים לא-חכמים שנאמרים לך. הוסף על כך את הטיפולים הקשים, את ההמתנה מורטת העצבים, ולאחר כל זאת את האכזבה. וכן – הכסף. אי-אפשר להתעלם מזה. מדובר בהון עתק!".

"אני משלם"

הישועה של ר' משולם ורעייתו הגיעה בדמות ארגון בניו-יורק, המסייע לזוגות במצבם – 'בוני עולם' שמו. הם הציגו את סיפורם בשיחת טלפון עם מקים הארגון ומנהלו, ר' שלמה בוכנר. "בואו לפגישה", הציע להם. כעבור שבוע ישבו מולו, במשרדו שבשכונת בורו-פארק.

"הנחנו על השולחן את התיק הרפואי שלנו והצגנו את סיפורנו", אומר ר' משולם. "ר' שלמה ישב מולנו ומחה את דמעותיו. לאחר מכן עבר על החומר הרפואי, ואז הפטיר: 'נו, זה תיק קל. ה' יעזור'. הוא הפנה אותנו לטיפול פרטי אצל רופא בכיר מאוד, שרק להתקבל אצלו צריך להמתין חודשים. הבענו את חששותינו שהטיפול יעלה כסף רב. 'אני שולח אתכם לרופא ואני משלם', אמר ר' שלמה בפשטות".

נולד בן

אחרי פחות משנה חבקו ר' משולם ורעייתו את בנם שימעל'ה. כמה חודשים לאחר מכן הופיע ר' משולם בערב התרמה לטובת הארגון, שנערך בארה"ב, וסיפר את סיפורו האישי. לנסיעה לארה"ב צירף אליו זוג נוסף מהארץ, שהמתין שתים-עשרה שנים לפרי-בטן. ר' שלמה קיבל את בני הזוג לפגישה וכבר במהלכה קבע להם תור אצל אחד מבכירי המומחים. לפני צאתם ממשרדו הושיט להם המחאה חתומה. "תביאו קבלה", ביקש מהם.

לדברי אנשי הארגון, 'בוני עולם' הוא הארגון היחיד בעולם המסייע לזוגות חשוכי-ילדים בהפניה לטיפול המתאים, בסעד נפשי ובמימון מלא של כל הטיפולים, שלעיתים מגיע לעשרות אלפי דולרים.

שלוחה בארץ

באתר האינטרנט של הארגון מתעדכן מספר הילדים שנולדו בברכת ה' ובסיוע הארגון. נכון לרגע זה עומד המספר על ארבע-מאות שישים ושניים. למרבה הצער, דווקא ר' שלמה בוכנר, שזכה לסייע בהבאת האושר למשפחות רבות כל-כך – טרם זכה לכך בעצמו.

לאחרונה הוקמה בארץ שלוחה של 'בוני עולם'. "הפנייה אלינו עשויה לחסוך מבני-הזוג הרבה מאוד זמן ועגמת-נפש", אומר ר' משולם יעקובוביץ', שנטל עליו את ניהול השלוחה. צוות מנוסה מקשיב לכל מקרה, מפנה את בני-הזוג לכתובת הטיפולית הנכונה, ובמידת הצורך – מכסה את ההוצאות" (טלפקס: 03-6190701. סלולרי [ר' משולם]: 057-3120133).

ר' שלמה בוכנר (מימין) ועוד חברים ב'בוני עולם' מציגים לפני הרב ואזנר תצלומי תינוקות שנולדו בעזרת הארגון


 

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)