חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | הרשמה לאתר | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:50 זריחה: 5:42 ח' בתמוז התשפ"ב, 7/7/22
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

לא משאירים את נפגעי הטרור לבדם
חיים יהודיים

ביום שני האחרון מלאה שנה להירצחו של ארקדי ויזלמן בפיגוע בנתניה. ליד קברו ניצבו להן בדממה אשתו, ויקטוריה, ושתי בנותיו. סביבן עמדו קומץ של קרובי-משפחה וקבוצה של שכנים ומכרים וניגבו בשקט את דמעותיהם. מנהל בית-חב"ד בצפון נתניה, הרב צבי וילהלם, המאמץ את המשפחה מאז האסון, ניהל את הטקס. קרא פרקי תהילים, נשא תפילת "א-ל מלא רחמים" והזמין אחד מקרובי-המשפחה לומר קדיש.

שקט ואיפוק אפיינו את המעמד. צער כבוש ואיפוק של כבוד עצמי עמוק. רק בכי אמו הישישה של ארקדי ,שעמדה וליטפה את שמו החרות על המצבה, הפר את הדממה. אחר-כך נסעו כולם למלון 'פארק' בנתניה, לתפילת מנחה ולעצרת אזכרה. הרב מנחם קוטנר, מנהל 'צעירי-חב"ד למען נפגעי הטרור', העומד אף הוא בקשר עם המשפחה, השמיע דברי זיכרון ועידוד.

קשר עם יותר מאלף משפחות

ארקדי היה שף במלון 'פארק' בנתניה. כמה שנים קודם-לכן עלה ארצה מהומיל, עם אשתו ושתי בנותיו. עמם עלו הוריו והורי אשתו וקרובים אחרים. כמעט כולם מתגוררים בנתניה. בליל-הסדר אשתקד, כשאירע הפיגוע הנורא במלון, היה ארקדי במטבח המלון. הוא ניצל. חודש וחצי לאחר מכן הלך לקניות בשוק של נתניה ופיגוע רצחני קיפד את חייו. בן ארבעים היה.

פרק-זמן ארוך מלווים הרב קוטנר וצוותו, עם מאות מתנדבים המופעלים על-ידי למעלה ממאתיים בתי-חב"ד ברחבי הארץ, את משפחות נפגעי הטרור. שליחי חב"ד שומרים על קשר חם והדוק עם יותר מאלף משפחות ומגישים להם עידוד ועזרה.

יד ביד בשעות הקשות

עם היוודע על פיגוע הם מגיעים אל המרכזים הרפואיים ואל בתי האבלים. יד ביד יעשו איתם את השעות והימים הקשים ביותר, וידאגו לכל צורכיהם – אוכל למשפחות הפצועים, שמרטפיות לילדים שבבית, אמצעי תחבורה ממקום למקום, כיסאות לבתי האבלים, סידורים, מניינים לתפילה וכל השאר. במידת הצורך, יקבלו המשפחות גם סיוע כספי.

"הפריסה הארצית של שליחי חב"ד מאפשרת לנו לתת מענה, בזמן אמיתי, בכל מקום בארץ", אומר מנחם. "למשל, בפיגוע שאירע ערב ל"ג בעומר בקניון בעפולה נפגעו משפחות מטבריה, מחיפה, ממגדל-העמק ומערים נוספות. בעזרת נציגינו בכל הערים הללו הגענו במהירות לכל הנפגעים ומשפחותיהם וליווינו אותם בשעות הקשות".

נצנוצי שמחה

הקשר עם המתנדבים נשמר גם בחודשים שלאחר הפיגוע. שליחי חב"ד מזמינים לבתיהם משפחות נפגעי טרור לסעודות שבת וחג. הם משמשים להם משענת מורלית ובמקרים רבים אף מסייעים להם כלכלית. גורמי הרווחה מברכים על פעילות זו ומפנים לצעירי-חב"ד משפחות ומקרים מיוחדים.

שליחי חב"ד מלווים את המשפחות גם בזמני שמחה, ביום חמישי שעבר, ערב חג השבועות, ערכו מנחם וצוותו חגיגת בר-מצווה בכותל המערבי לילד מקריית-מלאכי, אחד מתוך רבים שהארגון מלווה. 


 
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)