חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:47 זריחה: 5:47 י' בתמוז התשפ"ד, 16/7/24
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

געגועים לחינוך של פעם
חיים יהודיים

מדורים נוספים
הצדק מחייב לתת צדקה
בציפיה לגאולה
יש חדש
רק הקב"ה יכול
נושא השבוע: גלות וגאולה
עצת ה'
חתימה שהצילה
חבל להתווכח
געגועים לחינוך של פעם
קמצוץ של טבק

שנים קרא הרבי מליובאוויטש להקמת חזית דתית לכנסת, שבה יתאחדו הרשימות הדתיות והחרדיות כ'בלוק טכני'. נוסף על עצם מסר האחדות טען הרבי, כי הליכה מלוכדת תגדיל את הייצוג הדתי בכנסת וממילא את השפעתו בענייני יהדות. מי שמבקש הוכחה לכך, מוזמן להביט בנעשה בהסתדרות המורים בארץ, שביום רביעי הקרוב יבחרו חבריה את נציגיהם.

בהסתדרות המורים כמאה ותשעה אלף חברים. כעשרים ושלושה אלף מהם דתיים, שהם כעשרים ואחד אחוזים. בפועל למורים הדתיים יש ייצוג של כעשרים ושמונה אחוזים בהנהלת הסתדרות המורים - כשבעה אחוזים יותר ממספרם הגלוי!

האחדות מנצחת

"אין ספק כי העובדה שיש רשימה דתית אחת (ד) המייצגת את מורי המפד"ל, פא"י, חב"ד ומורים הנמנים עם שאר החוגים הדתיים והחרדיים – היא הגורם העיקרי להצלחתנו", אומר גד דיעי, יו"ר ארגון המורים הדתיים ומ"מ מזכ"ל הסתדרות המורים. לדבריו, זו בדיוק הסיבה לכך שלקראת הבחירות הקרובות התלכדו מורי הליכוד, העבודה ומרצ לרשימה משותפת. "הם הבינו את סוד הצלחתנו. הפעם יעמדו אפוא לבחירה בעיקר שתי רשימות – דתית ולא-דתית (יש גם רשימת גמלאים ורשימה לערבים)".

דיעי (66) הוא איש חינוך ותיק, שצמח מהשטח. הוא נולד באי ג'רבה שבדרום תוניס, ושם למד בתלמוד-תורה. "על כיבוד ההורים והמורים שחונכנו לו אפשר רק לחלום", הוא אומר בערגה. "שנים רבות לאחר שגדלתי, וכבר כיהנתי בתפקיד מכובד, לא הייתי מסוגל לשבת בנוכחות המורה שלימד אותי אלף-בית, בלי נטילת רשות ממנו".

משפחה חינוכית

תחילה התגורר דיעי בצפון הארץ ושימש בתפקידי חינוך וניהול בבתי-ספר בחצור-הגלילית, בקריית-שמונה, בכפר-יובל וביבנאל. לפני כשלושים וחמש שנים עבר לאשדוד והקים ברובע ו בעיר את בית-הספר 'שילה'. בית-הספר קלט עולים מגרוזיה ולימים גם מאתיופיה, ובתוך כמה שנים נמנו בו יותר מאלף תלמידים.

חמשת ילדיו וכמה מבני-זוגם עוסקים אף הם בחינוך. אחד ראש ישיבה תיכונית בפתח-תקווה. שני נמנה עם עקורי גוש-קטיף והוא ר"מ בישיבה תיכונית בנתיבות. שלישי מנהל את אגף החינוך הרשמי הלא מוכר בעיריית פתח-תקווה. רביעית יועצת חינוכית באלעד. וחמישית מחנכת בחצור-הגלילית. "החינוך זורם אצלנו בדם", אומר האב הגאה.

יהדות במערכת החינוך

ארגון המורים הדתיים דואג, בראש ובראשונה, למורים שומרי המצוות. "יש לנו סמינרים משלנו, שבתונים משלנו, ערבי-עיון משלנו ואפילו עיתון משלנו ('אתרוג')". ואולם לכוחם של המורים הדתיים יש, לדברי דיעי, השפעה רבה גם על ציבור התלמידים. "כמי שמודעים היטב לסכנות הרוחניות האורבות לילדים ברחוב, היינו ממובילי המאבק נגד קיצור שבוע הלימודים לחמישה ימים. אנחנו נאבקים על תקנים ועל תכנים במערכת הלימודים".

בבחירות הנוכחיות דיעי מבקש לשמור על כוחו של ארגון המורים הדתיים ואף להגבירו. "אם כל המורים הדתיים יעשו את המוטל עליהם, ויצטרפו אליהם מורים מסורתיים, המעוניינים בחיזוק מעמדם של ערכי היהדות במערכת החינוך – האתגר אפשרי". 


 

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)