חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 18:26 זריחה: 6:35 ט"ו בתשרי התשפ"ד, 30/9/23
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

הקיבוצניק שגילה את המהפכה היהודית
חיים יהודיים

מדורים נוספים
שיחת השבוע 964 - כל המדורים ברצף
לא ויכוח - אמונה
בציפייה לגאולה
יש חדש
מסירות-נפש למען בני הדור
ארץ-ישראל
ראיית הטוב
צדקת הסבל
חיזוק האמונה
הקיבוצניק שגילה את המהפכה היהודית
ציצית כתזכורת

 

רפופורט מניח תפילין עם שליח הרבי. "ראיתי את העוצמה"

בעידן שבו עיתונות היא שם נרדף לציניות ונשכנות, במיוחד בכל הקשור לענייני יהדות ומסורת, משב-רוח מעניין היה לראות במוצאי השבת האחרונה, בערוץ הממלכתי, סרט תיעודי מרגש על מפעל השליחות החובק-עולם של חסידות חב"ד. כך, אולי לראשונה, נחשף ציבור ישראלי גדול למה שהוגדר – "המפעל היהודי הגדול בעולם".

בזה אחר זה עלו פנים וקולות של שלוחים הפועלים בנפאל, בסינגפור, באורגון, בצ'אנג-מאי, בשאנגהיי, בקטמנדו, בלוס-אנג'לס ועוד. אט-אט נבנה הפאזל הגדול, בן כארבעת-אלפים החלקים, המספר את סיפורה של המהפכה היהודית שחולל הרבי מליובאוויטש בדור האחרון.

לא נשאר אדיש

"זו המשימה העיתונאית החשובה ביותר שביצעתי עד היום, ובלי ספק הקדושה ביותר", אומר יוצר הסדרה, איתי רפפורט. הכתב הצעיר (28) החל את הקריירה העיתונאית שלו בגיל שלוש-עשרה, ככתב במקומון חיפני. מאז מילא תפקידים עיתונאיים רבים ובשלוש השנים האחרונות הוא הממונה על סיקור החדשות בעבור הערוץ הראשון באזור הצפון.

הוא מודה כי העבודה על הסרט השילה מעליו את הציניות המאפיינת בדרך-כלל עיתונאים. "אי-אפשר להישאר אדיש מול אנשים חדורי שליחות, עם אהבה בלב ולהט בעיניים", הוא אומר.

"הפסדתי כתבה והרווחתי ידידות"

הדרך שבה התגלגל רפפורט להכנת הסדרה מעניינת כשהיא לעצמה. הוא נולד בקריית-ביאליק. לאחר נישואיו לבת קיבוץ אפק, בעמק-זבולון, עבר להתגורר בקיבוץ. "לפני כמה שנים הוטל עליי להכין עימות טלוויזיוני בין רב לבין צעיר לא-דתי", הוא מספר. "התגלגלתי לבית-חב"ד בקריית-מוצקין, המנוהל על-ידי השליח הרב משה אוירכמן. לאחר שיחה קצרצרה עמו הבנתי שעימותים והתגוששויות לא אמצא אצלו. גיליתי אוהב-ישראל שלא מוכן לריב, נקודה. הפסדתי כתבה אבל הרווחתי ידידות עם איש מקסים, שפתח לפניי צוהר לתנועה מיוחדת וליהדות שלא הכרתי".

בתחילת החורף שהה רפפורט בארה"ב, בנסיעה פרטית. מכשיר הטלפון שלו צלצל. על הקו היה הרב אוירכמן, שהזמין אותו 'לקפוץ' לניו-יורק ולראות את אלפי שלוחי חב"ד בעולם המתכנסים לוועידה השנתית. "באתי מתוך נימוס ומתוך כוונה להיות שם עשר דקות", אומר איתי, "אבל הצצתי ונפגעתי. ראיתי את העוצמה הגדולה וחשבתי לעצמי: לא ייתכן שאני, ולמעשה הציבור הישראלי כולו, איננו מודעים לתופעה הזאת. מיד החלטתי להכין סרט על השלוחים".

עמוק בנשמה

רפפורט שוחח עם השלוחים וצילם את ילדיהם. הוא תיעד את רגעי ההתרפקות על ציונו של הרבי, ואת התפילה הנרגשת בבית-הכנסת שהוקם בחדרו. הוא הורשה להיכנס לספרייתו של הרבי, ואפשר לצופים הצצה למעמקי אחת הספריות היהודיות הגדולות והחשובות בעולם. אי-אפשר להתעלם מהחמימות שהוא משדר במהלך הראיונות וגם בקריינות לאורך כל הסרט.

סרטו של רפפורט זכה לאחוזי צפייה הגבוהים פי עשרה מהרגיל. "התגובות נהדרות", הוא מספר. "תא הדואר האלקטרוני שלי 'התפוצץ' מתגובות אוהדות. עמיתים בתקשורת משבחים, ואפילו במשעולי הקיבוץ אני זוכה לתגובות מצויינות. 'שעה שלמה ישבתי מרותק והרגשתי מתחבר למשהו עמוק מאוד בתוך נשמתי', אמר לי אחד מוותיקי הקיבוץ".


 
תגובות
2.
כנס השלוחים-איתי רפפורט
אביחי-17/05/06 21:22
1.
כנס השלוחים-הסרט של איתי רפפורט..
אביחי-17/05/06 21:20

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)