חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:37 זריחה: 5:38 י"ד באייר התשפ"ד, 22/5/24
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

צוואת הבן שנפל: שמחת חיים
חיים יהודים


מאת: מנחם כהן
מדורים נוספים
שיחת השבוע 1943 - כל המדורים ברצף
האמונה והשכל משלבים ידיים
יש חדש
קומץ שמשפיע על הכול
תרומת הדשן
מבצע הלבשה בהרי האטלס
לעתיד לבוא נבין
מי ברשימת המצוות?
רציתי לשאול
בדיקת הספרים מחמץ
צוואת הבן שנפל: שמחת חיים

כששומעים את עמיחי רסלר קשה להאמין שהדובר הוא אב שכול שאיבד את בנו בשמחת תורה. אבל זה העיסוק החדש של האב – לשמח יהודים, בארץ ובעולם

תעודת זהות. עמיחי רסלר, בן 45, תושב קדומים. עשרות שנים שימש נהג טרקטור. בטבח שמחת תורה נפל בנו דביר-חיים הי"ד, וחייו השתנו. הוא החל לעסוק בדבר אחד – לשמח יהודים ולהעניק להם מטענים של שמחה.


מהטרקטור לשמחה. רסלר

מתנת חיים. שמחת החיים הייתה שרויה על פניו של בננו מלידתו. תמיד היה שמח. היה עליו אור מיוחד, שאותו השרה גם על הסובבים אותו. כשבגר, כתלמיד בישיבה ובכלל, היה חברותי מאוד, המתאם והמקשר בין החבורה כולה. משהו שאי-אפשר לתאר במילים. היה לו כיבוד הורים מיוחד במינו, והוא נמנע מכל דבר שהיה עלול לצער אותנו.

חברות. בשש וחצי בבוקר שמחת תורה היה דביר-חיים עם חבריו לפלוגה בבסיס מו"פ דרום, כשנשמעו האזעקות המזהירות משיגור טילים לעבר הבסיס. כל החיילים רצו במהירות למיגוניות ולממ"דים, חוץ מבני. הוא עבר בין כל החדרים, לוודא שכולם התעוררו מהשינה ונכנסו למחסה. החברים התחננו אליו שיגן על עצמו, אך הוא לא הרפה ממשימתו: אהבת ישראל ודאגה לזולת. רק כשווידא שכולם מוגנים, הצטרף לשני חברים בממ"ד.

הרגע האחרון. כמה רגעים לאחר כניסתו לממ"ד חדרו מחבלים לבסיס. בני נאלץ להחזיק דקות ארוכות את דלת הממ"ד, כדי למנוע את כניסת המרצחים. כשהמחבלים ראו שאינם מצליחים, הניחו מטען חבלה על הדלת. מהפיצוץ נהרג דביר-חיים, ובמותו העניק חיים לשני חבריו שניצלו.


עמיחי רסלר ובנו דביר־חיים הי"ד

ההחלטה לשחרר. כשהבנתי שבני נפגע, ניסיתי לחפשו בכל מקום אפשרי. הפכנו עולמות ולא קיבלנו מענה. הלכתי בעצמי למוצבים הסמוכים לגדר רצועת עזה, לנסות לאתרו. ביום שלישי, ארבעה ימים אחרי הטבח, נסעתי שוב לדרום. חבר טוב של בני אמר לי: אני מבטיח לך שלא אנוח עד שאמצא את דביר-חיים. באותו רגע שחררתי. אמרתי לבורא עולם: זהו, אבא, הפסקתי לחפש. מעכשיו זה בידיך ואתה תמצא לי אותו. למחרת בבוקר, ביום רביעי, התבשרתי שגופתו נמצאת כבר כמה ימים במחנה 'שורה'.

כוחות משמיים. אחרי ההלוויה קיבלתי עליי לשמוח ולשמח יהודים. עד שדביר-חיים עלה לשמיים לא חשבתי שיש לי הכוחות האלה. כל מי שמכיר אותי יודע שאני לא שייך לעמוד מול קהל, להרצות, לחזק. אבל עכשיו, בזכות הכוחות שאני שואב מדביר-חיים, אני מצליח להגשים את צוואתו ולהעניק לאנשים שמחת חיים. זה ממלא אותי. על קברו של בני אמרתי לו: אגיע לכל אדם שלא שמח ואדאג לשמח אותו. זו הדרך שלי להנציח את בני.

לזכרו. הקמנו גמ"ח תפילין, שמעניק תפילין חדשות ליהודים הזקוקים לכך. בקרוב נעניק זוג תפילין לנער בר-מצווה המתגורר בנורווגיה. ולהבדיל בין קודש לחול – אנחנו עמלים על הקמת פארק מוטורי המיועד לנכי צה"ל, ובשם המיוחד שנתן להם הרבי מליובאוויטש: מצויני צה"ל.

חיים של שמחה. שמחה היא דרך חיים. המטרה שלנו שעם ישראל יהיה שרוי בשמחה, ואנחנו משוכנעים שזה יזרז את ביאת המשיח. הדרך לכך היא החדרת התודעה של ביטחון מוחלט בבורא עולם, ולדעת לשחרר את מה שאינו תלוי בנו.

הבקשה. אני לא מאחל לאיש לעבור את מה שעברתי. ודווקא מהמקום הזה, אני מבקש מכולם להיות בשמחה. חכמינו אמרו: איזהו עשיר – השמח בחלקו. יש ביאור נהדר האומר ש'בחלקו', הכוונה לחלק של החבר שלך. ברגע שתשמח בחלקו של חברך, לא תהיה תחרות ולא קנאה ושאלות. אז יהודים יקרים, שמחו! היו עם אנרגיות חיוביות. התחזקו. זה מה שה' רוצה מאיתנו עכשיו.


 

   
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)