חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:36 זריחה: 5:39 י"ג באייר התשפ"ד, 21/5/24
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

משמח תלמידי ישיבות וחיילים
חיים יהודים


מאת: מנחם כהן
מדורים נוספים
שיחת השבוע 1940 - כל המדורים ברצף
להחזיר לעצמנו את השפיות
יש חדש
הארת הנפש בשלבים
הקהלה והתאחדות
דיי בהוראת חז"ל
הצדקה מקרבת את הגאולה
'מכונת האמת' של הרב
רציתי לשאול
שני ספרי תורה?
משמח תלמידי ישיבות וחיילים

ערב אחד הוא שר לפני תלמידי ישיבה ולמחרת מופיע לפני חיילים. מאז הטבח בשמחת תורה הופיע פיני איינהורן לפני רבבות חיילים. הוא מאמין בכוחה של המוזיקה לחבר

תעודת זהות. פיני איינהורן, בן 35, תושב גבעת זאב, זמר ויוצר. נולד בשיקגו, למשפחה מחסידות בֶּלז, ובצעירותו עלה לארץ. שר במקהלות חסידיות, ולפני כשש שנים פרץ לדרך עצמאית. יצירותיו זכו לחשיפה של מיליוני צפיות, ובראשן 'אנא השם' ו'טוב הבעש"ט'.


"שליחות חיי היא לשמח יהודים". איינהורן

מאת השם. עברתי הרבה דברים בחיי כדי להבין שמה שאני עושה היום – זה בדיוק מה שאני אוהב ורוצה לעשות. הקב"ה חנן אותי בכישרון לשיר ולשאת חן. הכול מאיתו יתברך, ואנחנו צריכים רק לנתב נכון את הכישרון.

אלבומים באהבה. אני עובד על אלבום שלישי, במקביל לכמה קליפים מוזיקליים. האם משתלם כיום להוציא אלבומים? לא, אלא אם כן אתה עושה את עבודתך המוזיקלית מתוך רצון לשמח אנשים, ובעיקר להפיץ את המוזיקה שלך.

החיבור. מאז הטבח הנורא הופעתי בעשרות בסיסי צה"ל ושימחתי רבבות חיילים יקרים. יש שבועות שיוצא לי להופיע ערב אחד בבסיס וערב שני בשמחה ישיבתית. אם ננקה את רעשי הרקע התקשורתיים, מדהים לחוות בכל פעם מחדש את החיבור ואת תחושת האחדות בין הלוחמים בחזית ובין המתמסרים ללימוד התורה. אני שומע מהחיילים הרבה כבוד ללומדי התורה, וכמו-כן להפך, הרבה הערכה של בחורי ישיבה לחיילים הגיבורים.

ההודעה. הופעתי בחנוכה בבסיס של גולני בדרום, ופתאום התקבלו הידיעות על נפילת חמישה חיילים באירוע כואב בעזה. עצרנו את ההופעה ועשינו 'מי שבירך', אבל דווקא החיילים ביקשו, כעבור כמה דקות, שנשוב ונשיר להם שירי אמונה. זה נתן להם חיזוק להמשך המערכה. כולנו יצאנו מחוזקים.

הלב. המוזיקה שלי חסידית, אבל אני מצליח להתחבר לחיילים שאני מופיע לפניהם. אני מביא איתי להופעה משהו שמעבר למיקרופון – את הלב. עובדה שאנחנו מוסיפים לחרוש את כל הבסיסים ברחבי הארץ, וההצלחה מדברת בעד עצמה.

שליחות. שליחות חיי היא לשמח יהודים. כך אני מרגיש בכל בוקר. לפני כל הופעה אני מתפלל לבורא עולם ומבקש שיצליח את דרכי לשמח יהודים.


החיילים ביקשו שירי אמונה (צילום: יצחק הרץ)

תגובה. אחרי שפרסמתי את השיר 'תאמין', שמדבר על ההתמודדות שלי עם נשירת השיער שפקדה אותי בגיל 18-14, קיבלתי המון תגובות. אחת מהן מבחור צעיר, שהתמודד עם חרם חברתי, הקנטות והצקות. הוא סיפר לי ששמע את המוזיקה והחליט להתגבר ולהתמודד. מאז נוצר בינינו קשר והוא מצליח מאוד בחסדי ה'. המקרה הזה הוכיח לי כמה כוח יש למוזיקה.

מהודו ועד מיאמי. קיבלתי לא מכבר תגובה מתושב הודו, שסיפר שבתו מתמודדת עם המחלה הקשה, ובכל בוקר היא מקשיבה לשיר 'תאמין' ומקבלת כוח לחיות. מיהודי במיאמי קיבלתי תגובה בימי הקורונה, שבעקבות אחד משיריי החליט לחזור למקורותיו החסידיים, אחרי תקופה מאתגרת בחייו שבה נטש הכול.

השגחה בטבריה. הופעתי בקומזיץ לבחורי ישיבות בטבריה, מול קבר רבי מאיר בעל הנס. כעבור שבועיים קיבלתי שיחת טלפון מאישה שסיפרה כי היא ובעלה נסעו לקבר להתפלל  על בנם החולה. בדרך עצרו טרמפ לשני בחורים, והללו סיפרו להם על הקומזיץ. אחרי התפילה בקבר התנא, עצרו לצפות בקומזיץ. האישה סיפרה שבעקבות השירים היא ובעלה למדו להסתכל על תשעת הילדים הבריאים שיש להם בבית, וזה נותן להם כוחות להתמודד עם הילד החולה.

ניצחון באחדות. האחדות בעם תביא לנו את הניצחון, לא רק במלחמה. לא חייבים להסכים עם השני בכל דבר, ובהחלט צריך שכל אחד ישמיע את דעתו – אבל אסור לשכוח שכולנו משפחה אחת ועם אחד!


 

   
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)