חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 17:14 זריחה: 6:35 ט' בשבט התשפ"ג, 31/1/23
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

רציתי לשאול

מדורים נוספים
שיחת השבוע 1872 - כל המדורים ברצף
האתגרים של השלוחים
יש חדש
השליחות שהסתיימה בפטירת שרה
שליחות אליעזר
דמעות הן דמעות
שתי דרכים לגאולה
החלטה מפתיעה ברגע האחרון
רציתי לשאול
יום החופה
שלוחים באש ובלי מים

עם הרב בנימין קרניאל, מנהל בית חב"ד בגדרה

מה משמעות המושג 'לחיות עם תודעת שליחות' בעבור אדם מן השורה?

תודעת שליחות היא קודם כול הכרה שאינני חי כאן במקרה, אלא יש בקרבי נשמה קדושה, שהקב"ה שלח אותה לעולם הזה למאה ועשרים שנה, כדי למלא שליחות.

תודעת השליחות משמעותה שאינני שם את עצמי במרכז וחושב על עצמי בלבד ועל מה שטוב לי. אני יודע שיש לי מחויבות גם ליהודי שני, כמו שהתורה מצווה במצוות רבות, החל מ"ואהבת לרעך כמוך", "עזוב תעזוב עִמו", ועד "לא תעמוד על דם רעך". זו שליחותי בעולם – לדאוג שיהיה טוב ליהודי שני, בגשמיות או ברוחניות.

אדם שחי עם תודעת שליחות יכול ליישם אותה בכל תחום שבו הוא עוסק. אפילו פקיד בנק יכול להיות מי שעושה עבודה טכנית, לפי הספר, ויכול לחוש תחושת שליחות – לעשות טוב לאדם אחר, לתת לו הרגשה טובה, להשתדל לעזור לו מעבר לנוהל השגרתי וכדומה.

על-אחת-כמה-וכמה מי שעיסוקו בתחום בעל משמעות גדולה יותר לחיי הזולת, כמו רופא או מורה. הוא יכול לעשות את העבודה הנדרשת ממנו, לקבל את משכורתו וללכת הביתה. והוא יכול לחיות עם תודעת שליחות ולחוש אכפתיות למטופליו או לתלמידיו, מעל ומעבר למחויבות הרשמית.

בכל יום שאני נכנס למשרדי בבית חב"ד אני מביט בתמונה שנותנת לי הרבה כוח. זו תמונה של הרבי מליובאוויטש שמורכבת ממאות תמונות של הנחות תפילין שנעשו על-ידי אנשים בקהילה. השתדלתי במרוצת השנים לעודדם לפעול עם הזולת ולהניח תפילין עם יהודים שהם פוגשים, והם עושים זאת ומעלים תמונות לקבוצת הקהילה. כך אנשים מן השורה נהפכים לשלוחים של אור.


 

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)