חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 17:20 זריחה: 6:31 ט"ו בשבט התשפ"ג, 6/2/23
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

נס מופלא בין גלי הכינרת
חיים יהודים


מאת: מנחם כהן
מדורים נוספים
שיחת השבוע 1869 - כל המדורים ברצף
לפעול מהראש ולא מהבטן
יש חדש
להפוך מבול לגשמי ברכה
נח
תמים עדיף
המבול כהכנה למשיח
"אני רוצה מחר את הגשם"
רציתי לשאול
ההלכה והצמחונות
נס מופלא בין גלי הכינרת

"לפי ההגדרה הרפואית והמדעית הייתי אדם מת", מתאר בנימין. הוא לא זכר את התאונה, אבל זכר היטב חיזיון מטלטל שראה

חזותו הראשונית אינה מסגירה את סיפורו המסעיר. הוא יושב מדי יום בכולל בפתח-תקווה, כאחד האברכים, מתפלפל עם החברותא ומתענג על לימוד התורה. לכולל הזה הגיע דרך עולם אחר לגמרי. זה סיפורו של ר' בנימין כהנוב (41), לשעבר מאור יהודה וכיום תושב פתח-תקווה.

בימי חול המועד פסח תשע"ז (2017) נחשפו רבים לדיווח חדשותי דרמטי על תאונת סירה בלב הכינרת. בנימין איבד בתאונה את שתי רגליו. סיכוייו לשרוד היו קלושים ביותר. השבוע, קצת יותר מחמש שנים אחרי האירוע, פגשנו אדם שכולו תורה ואמונה.


בנימין בסעודה ההודיה באור יהודה, עם מנהל בית חב"ד הרב פרידמן

חודשיים מורדם

זה היה בוקר מבטיח. הוא יצא לטייל עם חברים בטבריה. "ישנתי אצל חבר בעיר, ובבוקר הלכתי להתפלל ובירכתי גם את ברכת הכוהנים, כנהוג", משחזר בעל הנס. "ישבנו יחד במרפסת, ואפילו צילמתי תמונה יפה מנופה של טבריה ופרסמתי אותה לצד כיתוב של הודיה לבורא העולם על כל הטוב שנתן לנו. משם עליתי לסירה. לא העליתי על דעתי מה יקרה לי כעבור זמן קצר".

הוא יתעורר כעבור חודשיים, שבהם היה מורדם ומונשם, במרכז הרפואי איכילוב בתל-אביב. לצידו ישבה אחותו. "במה אני חולה?", שאל אותה, מנסה להבין איפה הוא נמצא. הרופא המטפל הוזעק ובא לדבר עימו. "אין לך רגליים", בישר לו הרופא בעדינות. בנימין הגיב מייד: "ברוך השם, יש בורא לעולם, ובחסדי השם עוד אלך". הרופא הופתע ושיבח אותו על האופטימיות.


בנימין בשחרור מאיכילוב, עם הפרופ' רוני גמזו

סיור בעולם האמת

"לפי ההגדרה הרפואית והמדעית הייתי אדם מת", מתאר בנימין. הוא לא זכר את התאונה, אבל זכר היטב חיזיון מטלטל שראה: "הרגשתי שאני עולה למעלה. ראיתי לנגד עיניי את שושלת אדמו"רי חב"ד ואת רבני משפחת אבוחצירא. קשה לי לבטא במילים את החיזיון הזה. 'ירדתי' קצת למטה, והנה אני רואה את הסבא רבא שלי, שהיה הסנדק שלי. זה היה הרגע שבו נגמר ה'סיור' השמימי".

כשהחל להתאושש, הבין שקיבל הזדמנות שנייה בעולם הזה. "יצאתי מהמקרה הזה מאמין יותר ומחוזק יותר", אומר בנימין. "בכל יום אני מודה לקב"ה שנתן לי את החיים במתנה והציל אותי. אני נס של בורא עולם".

חישוב מסלול מחדש

אחרי תקופת השיקום החליט להקדיש את חייו ללימוד התורה. "אני פה, חי ונושם ולומד", הוא אומר ומעניק תובנות של אמונה: "לכל יהודי יש מסע שהקב"ה מזמן לו, מסע ייחודי ודרך ייחודית שיש רק לו. אנחנו צריכים להתבונן בזה ולהתחזק באמונה שכל מה שיש לנו – הכול ממנו יתברך. ההתבוננות הזאת יכולה לגרום לנו לראות אלוקות בכל דבר. אנשים בימינו חיים במירוץ מטורף, ולא מוצאים זמן לעצור ופשוט להתבונן. אני מציע לכל אחד ואחת לעשות זאת".

עם תחילת החורף בנימין מבקש לנצל את הבמה ולקרוא לקוראים להתחזק בקביעת עיתים לתורה: "לפני התאונה, הייתי עובד מבוקר עד ערב וכמעט לא מוצא זמן ללמוד. ואז קרה מה שקרה והרגשתי שבורא העולם אומר לי – רגע, עכשיו אתה מחשב מסלול מחדש. ברוך השם זכיתי להיכנס לכולל ולהקדיש את עיתותיי לתורה. הבה נתחזק כולנו באהבת חינם ובשמחה – ומשם ודאי נגיע אל הגאולה האמיתית והשלמה".


 

   
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)