חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:18 זריחה: 6:00 ט"ז בניסן התשפ"ד, 24/4/24
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

יומן מבית חיינו
תשמ"ב


מאת: מיומנו של הרב אהרן קורנט
נושאים נוספים
אור וחום ההתקשרות
פרשת אחרי-קדושים
אחדות לכל
עבודה שלא על פי הסדר
לחבר בין ערים רחוקות
כלב נחייה בבית הכנסת
הגאולה בחזיון והגלות איננה אלא "חלום"
עת לדעת
יומן מבית חיינו
הלכות ומנהגי חב"ד

יום שישי ז' אייר

היום הגיע הרבי מביתו בשעה 10:15 בבוקר. אחד נתן לרבי יד. הרבי הושיט לו חזרה והלה נישק יד קדשו. אח"כ נתן לרבי מכתב. נתן לילדים צדקה ולאחרי שנתן צדקה אמר לילדים 'אַ דאנק'. ירד לקבלת שבת ב-20:30 והלך לביתו ב-21:30.

שבת-קודש פרשת אחרי-קדושים, ח' אייר

הגיע מביתו ב-7:40, וירד לתפילת שחרית ב-10:00. הפטרה קרא "הלא כבני כושיים וכו' ". במוסף הורה לנגן "הוא אלוקינו". בחזרת הש"ץ התיישב (בשחרית לא התיישב), הניח את הסידור על רגליו הק' ואחז בשני ידיו, והצד העליון הגביה ועיין ב'הערות התמימים' שיצא לאור לכבוד י"א ניסן ב-770. לאחרי שגמר להביט בהערות הסתכל בהקדשה בסוף החוברת. לתפילת מנחה ירד לזאל הגדול ב-19:30 (היות ולמעלה היה חם מדי). אחרי התפילה התיישב לומר פרקי אבות. למעריב יצא ב-20:25. אח"כ נסע לביתו. בצאתו מגן עדן התחתון אחד הנוכחים נתן לרבי יד ונישק את ידו הק'. בפתח 770 שאל הרבי את ר' מאיר הארליג האם יש ירח וענה שלא (מאחר והעננים הסתירו). אח"כ שרו "ווי וואנט" והורה להגביר השירה. כמעט כל זמן שהלך מהמכונית עד לביתו הסתכל למעלה וחיפש לראות את הירח.

שמעתי מהריל"ג שקידש בביתו על הלבנה.

יום ראשון ט' אייר

הגיע מביתו ב-10:15. בידו הק' עשה 'שלום' לעומדים בצד המדרכה. למנחה יצא ב-15:15 וחילק ונתן צדקה. היה לבוש בסירטוק המשי. אחרי התפילה עמד ר' בערל ליווי בגן עדן התחתון עם דף בידו, ודיבר עם הרבי כ-10 דקות.

נסע לביתו ב-18:20 עם מעיל החורף (בלבד), וכשחזר ב-19:00 היה לבוש עם הסירטוק הרגיל של יום חול. נתן צדקה, והסתכל על תיבת הכיפות שהתקינו מתחת לקופת הצדקה. יצא למעריב (עם הסירטוק הרגיל של יום חול) ב-21:30, ונסע לביתו ב-23:30.

יום שני י' אייר

הגיע מביתו ב-10:05. אשה צרפתיה דיברה עם הרבי, והרבי אמר לה (בצרפתית) שתמסור את השם ושם האמא ותכנס למזכירות, ובאמרו זאת הורה בידו לכיוון המזכירות. אח"כ יצא לקריאת התורה. כשהלך לחדרו אחר קריאת התורה ילד "ווי וואנט משיח נאו", והרבי הסתובב אליו מעט ובידו הק' הראה לו כמה פעמים להגביר את השירה, ושמעתי שבאצבעותיו הק' סגרם ופתחם כמו שעשה שלום לילדים. יצא למנחה ב-15:15. אחרי התפילה בירך נוסעים. אחר הצהריים הרבי לא נסע לביתו כי צם בה"ב, ולכן התפלל מעריב מוקדם בשעה 20:25 בגן עדן התחתון בכדי לא לשנות את סדר חסידות. ב-20:50 נסע לביתו.

יום שלישי י"א אייר

הגיע מביתו ב-10:10. למנחה יצא ב-15:38. אח"כ בירך נוסעים. לפני מעריב נכנס הרש"ג לרבי לערך 20 דקות. יצא למעריב ב-21:30. ב-00:10 נסע לביתו.

יום רביעי י"ב אייר

הגיע מביתו ב-10:20. נתן צדקה לילד, והורה לו לשים בקופה. כן חילק צדקה לילדים במסדרון. נסע למקווה ב-11:30. נתן צדקה, וכן נתן מכתב למזכיר ר' בנימין קליין. נסע לאוהל ב-15:15. חילק צדקה. באמצע דרכו דיבר עמו אחד ותוך כדי הליכה ענה לו הרבי כמה מילים. חזר מהאוהל, ויצא למנחה ב-20:45. אחרי "עלינו" אמר כרגיל "ר"ח בן עקשיא", אך הפעם כפי שראיתי אמר 4-5 פעמים. יצא למעריב ב-21:30. אחרי התפילה אמר הקדישים. אח"כ נסע לביתו שרו. "ווי וואנט משיח נאו" והורה להגביר השירה.

יום חמישי י"ג אייר

יארצייט של הוו"ח אי"א נו"מ עוסק בצ"צ רב פעלים וכו' ישראל אריה ליב ז"ל, אחיו של כ"ק אדמו"ר

יצא לקריאת התורה ב-10:10 עם סידורו והניחו על הסטענדר (סגרו את הדלת, משא"כ תמיד בקרה"ת), נעמד בצד הסטנדר, ופניו לכיוון הספר תורה. כשעלה לתורה לקח את הסידור עמו והניחו על הבימה בצד. אחרי הקריאה הצמיד את החגורה לס"ת (כרגיל). כיסו את הס"ת עם המעיל, והרבי פתח את הסידור (בחצי קדיש שלפני "ויהי בנסוע"). עמד בצד ימין של הבימה. את ידו הימנית הושיט לכיוון העץ חיים של הס"ת וקצה אצבעותיו הניח על העץ חיים, ואת ידו השמאלית הניח על ידו הימנית ואמר את הקדיש. (כשאמר 'בחייכון וכו' ובחיי דכל בית ישראל' הס"ת התרומם] אח"כ נעמד בצד הבימה, כרגיל. לפני שהתיישב המגביה הרבי הצביע לכיוון הס"ת שיגללו את הספר כשהתפר באמצע הס"ת ולא כפי שהיה בצד. לאחרי שסידרו את התפר באמצע ניגש הרבי למקומו ובדרכו אחז בפרוכת כרגיל, והתחיל לומר את המשניות. כשלקחו את הס"ת אמר "יהללו וכו' ", ולאחרי שהכניסו להיכל אמר ("למען צדקו)... יגדיל תורה ויאדיר".

אח"כ אמר בסידור במקום שיר של יום. בדיוק מה אמר - איני יודע. אח"כ אמר את הקדיש, ואח"כ שוב המשיך לומר המשניות. אחרי "אין אלוקינו" שוב אמר קדיש. אח"כ אמר "עלינו לשבח" עם הציבור, אח"כ אמר קדיש, ולאחרי הקדיש אמר תהלים פרקים: פא, פב, ואח"כ אמר פרקים: פ, פא, פב, אח"כ אמר קדיש, ואח"כ משניות וקדיש. לאחרי שגמר הסתכל לכיוון הש"ץ ויצא לחדרו.

למנחה יצא ב-15:15. חילק ונתן צדקה. אחרי שנכנס אמר "ר' חנניא בן עקשיא" ואמר קדיש דרבנן (השלמה מלפני שחרית) רק אח"כ התחילו "אשרי". לאחרי שהתפלל תפילת שמו"ע בלחש התחיל לומר המשניות, וכן בזמן חזרת הש"ץ. כשגמר הקשיב לחזרת הש"ץ בתוך הסידור. אחרי "עלינו לשבח" אמר קדיש, ואח"כ אמרו החיובים ולאחרי שגמר 'קדיש בתרא' חיכה לענות על הקדיש של אלו שאמרו קודם, אך הללו לא אמרו, והרבי הצביע לכיוונם ואמר שיאמרו קדיש. לאחרי שאמרו את הקדיש הרים את הסידור ויצא. בירך נוסעים. (התחיל המשניות בקול לערך במילים "חבילי עצים"). היות וצם היום בה"ב על כן התפלל מעריב מוקדם ב-20:30 בגן עדן התחתון, ואח"כ נסע לביתו.


 

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)