חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:41 זריחה: 5:36 כ' באייר התשפ"ד, 28/5/24
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

נהג האמבולנס שנדבק מדַבר
חיים יהודים


מאת: מנחם כהן
מדורים נוספים
שיחת השבוע 1734 - כל המדורים ברצף
בואו הביתה!
יש חדש
ממתינים לאחרון המקריבים
קרבנות
תשובה לאיש פשוט
מהי התבוננות
אמונה וברכה
רבי אינו נעשה מעצמו
נהג האמבולנס שנדבק מדַבר
מניין מפוזר

"כמו לצאת לחירות" – אלה המילים שאמר ר' יואל גלט עם שחרורו ביום שישי האחרון ממחלקת מאושפזי הקורונה ב'השרון', שבה שהה קרוב לשבועיים. גלט הוא מראשוני המשתחררים, אך שמחתו עדיין אינה שלמה. רעייתו רבקה וילדיו שנדבקו עדיין מאושפזים במחלקה. "אין בשלב זה צפי לשחרור", הוא אומר.

גלט, חסיד חב"ד, הוא תושב עינב שבשומרון ועובד במד"א. שנים רבות הוא מקדיש את חייו להצלת חיים. בזירות הרפואיות כבר ראה הכול, אבל דבר לא הכין אותו להודעה שקיבל: נדבקת בקורונה, אתה ובני משפחתך. קור-הרוח המאפיין אותו נסדק מעט בשיחתי עימו לפני שחרורו, ואולם הוא מלא אמונה לוהטת שהכול מהבורא יתברך.

תפעול טכנולוגי

אין לגלט תשובה איך נדבק בקורונה. ככל הנראה הסיע חולה קורונה ונדבק ממנו. חומו עלה, והתברר שלקה בדלקת ריאות. או-אז נלקחה ממנו דגימה, והוברר שהוא חיובי לנגיף. בהמשך התברר שגם רעייתו ושניים מילדיו נדבקו.

שהייתם של בני משפחתו עימו הקלה מעט את תחושותיו, בעוד שאר המאושפזים נאלצים להתמודד גם עם הבדידות. "המחלקה שלנו מתופעלת בעיקר על-ידי אמצעים טכנולוגיים. הצוות הרפואי נכנס לכאן רק במקרים מיוחדים, וגם אז כשהם עוטים ציוד מגן", הוא מספר. במחלקה שהו כמעט שלושים חולי קורונה. הצעיר שבהם בן שבע-עשרה והמבוגר קרוב לשמונים.

קריאת התורה מהחלון

גלט מלא הערכה לצוות הרפואי. "הם עשו מעל ומעבר בעבורנו. למשל, חגגנו יום נישואין בין כותלי האגף, והצוות דאג לשמח אותנו. ביום השנה לפטירת אבי, דאגו להכניס אליי נר נשמה". דווקא בנושא המניין לא הייתה בעיה, כי למאושפזים במחלקה מותר להתקהל. "לא היה אפשר להכניס אלינו ספר תורה, כי כל מה שנכנס פנימה נשלח לגניזה. לכן קראו לנו בתורה מבעד לחלון. זו ההזדמנות להודות לשליח חב"ד במרכז הרפואי, הרב אפי סגל, שעשה בעבורנו רבות".

עובדת היותו חסיד חב"ד גרמה לו לחוש מעין שליח. "השתדלנו לעודד ולחזק את המאושפזים ולהשרות אמונה ורוגע, הן על-ידי דוגמה אישית, הן על-ידי קריאת מכתבי עידוד ואמונה שכתב הרבי מליובאוויטש לחולים".

כאב הודעות הכזב

במקביל לקושי האשפוז המשפחתי, נאלצה משפחתו להתמודד עם זירת הפייק-ניוז. הופץ שרעייתו ביקרה אותו באשפוז אחרי שידעה שהוא חולה, וכך נדבקה. מרגע הפצת השקר הוצף מכשיר הטלפון של האישה בהודעות קשות. "זה מופרך", הוא אומר. "מרגע האשפוז לא הייתה שום אפשרות לבקר אותי. בשלב מסוים החליטה רעייתי לפרסם את גרסתה המלאה, ובזכות זה, ברוך השם, הכול התהפך לטובה, והיא החלה לקבל הודעות תמיכה".

עם שחרורו גלט מעביר מסר חד וברור לציבור: "להישמע להוראות משרד הבריאות, כדי שלא יקרה אצלנו מה שקורה באיטליה ובמדינות אחרות. כל התחכמות עלולה לגרום לציבור כולו לשלם מחיר כבד. שרק נהיה בריאים!".


"הישמעו להוראות". גלט בשחרור ותמונה מהאגף


 

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)