חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 17:34 זריחה: 6:15 י"ד באדר א' התשפ"ד, 23/2/24
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

ציפייה לגאולה
מן המעיין

לרצות ולבקש

יעקב אמר לבניו: "היאספו ואגידה לכם את אשר יקרא אתכם באחרית הימים" (בראשית, מט,יא). מפרש רש"י: "ביקש לגלות את הקץ ונסתלקה ממנו שכינה". כשם שיעקב ביקש לגלות את הקץ, כך גם עלינו לרצות ולבקש שיהיה גילוי הקץ – ביאת המשיח, כפי שאנו מבקשים בתפילה "את צמח דוד עבדך מהרה תצמיח", "ותחזינה עינינו בשובך לציון ברחמים".

(הרבי מליובאוויטש)

בקשה שמסייעת

בקשה זו עצמה נותנת סיוע ועידוד רב בעבודת הבורא. כשאומרים ליהודי "הנה-הנה משיח בא" ו"אנו רוצים משיח עכשיו", זה מעודד אותו ומזרזו שלא יהיה אצלו שום עניין שמעכב חס ושלום את הגאולה.

(הרבי מליובאוויטש)

לחוש את הכאב

למה לא הניחו ליעקב לגלות את הקץ? משום שלו היו בני-ישראל יודעים את קץ הגלות, לא היו מרגישים עוד כל-כך את כאב הגלות והגלות לא הייתה נחשבת עוד גלות.

(שפת אמת)

רצה להקל

יעקב השתוקק לגלות לבניו את קץ הגלות כדי שיהיה להם קל יותר לשאת את הגלות וייסוריה, אלא שמהשמים רמזו ליעקב שאין זה רצונו של הקב"ה.

(רבי בונם מפשיסחא)

התעצב את ליבו

למה נסתלקה מיעקב השכינה? משום שכשראה יעקב אבינו את הייסורים שיבואו על בניו בעקבתא דמשיחא, חש את הכאב והצער על צרתם, ומכיוון שנפלה רוחו והתעצב אל ליבו סרה ממנו השכינה, כי אין השכינה שורה מתוך עצבות.

(רבי נפתלי מרופשיץ)

סיבת התשוקה לגאולה

אדם צריך להשתוקק לגאולה לא בגלל טובתו הגשמית ואף לא בגלל טובתו הרוחנית, אלא מפני שאז יושלמו הרצון העליון והכוונה העליונה שבבריאת העולם - "להיות לו יתברך דירה בתחתונים"

(שיחות-קודש)

לדאוג לכל יהודי

בזמן הזה של עקבתא דמשיחא ממש חובה על כל יהודי לדרוש בטובת זולתו, בין זקן בין צעיר, ולעוררו לתשובה, כדי שלא יצא מכלל ישראל שיזכו לגאולה שלמה.

(היום-יום)


 
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)