חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | הרשמה לאתר | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:51 זריחה: 5:38 ל' בסיון התשפ"ב, 29/6/22
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

מרחובות סיאטל לישיבה בירושלים
חיים יהודים


מאת: מנחם כהן
מדורים נוספים
שיחת השבוע 1692 - כל המדורים ברצף
כשהילדים חותמים על ערבות
יש חדש
שלוש אזהרות, שלושה כתרים
חג השבועות
כוחה של אמונה
שתי השבועות
ההבטחה קוימה
ה'גזירה' שהתבטלה
מרחובות סיאטל לישיבה בירושלים
הכנות לחג השבועות

מאות אלפים בארץ ובעולם נחשפו לראפר ניסים בלאק, המוזיקאי האפרו-אמריקאי שהתגייר והסב את כישרונו למוזיקה יהודית. את הדרך אל היהדות לא עשה לבדו, אלא עם חבר ילדות, יוסף בראון.

השניים הכירו זה את זה כילדים ברחובות סיאטל. בהמשך גם נשאו שתי אחיות ונעשו גיסים. אבל יוסף, ברדלי בשמו הקודם, החל לחפש משמעות לחייו. זה קרה בהיותו בן שבע-עשרה. כעבור ארבע שנים, בהיותו בן עשרים ואחת, הגיע להכרה שמשמעות החיים טמונה בקשר עמוק עם בורא העולם.

גילוי באמצעות האתר

ברדלי הצעיר שיתף במחשבותיו את חבר הילדות שלו, ניסים, שנעשה בהמשך גיסו. בחיפושים במרשתת בנושאי אמונה הגיעו לדפי מידע באתר 'חב"ד.אורג'. "לא ידענו מה זו יהדות", הוא אומר, "רק רצינו להתקרב לאלוקים".

באמצעות האתר החלו ללמוד. "אט-אט נחשפנו לתנ"ך, ובהמשך גם לספר התניא שפתח לפנינו עולם מופלא", הוא נזכר. נשותיהם תמכו בכל צעד וגם עודדו. "אחרי שהעמקנו בלימוד זמן רב החלטנו, שתי המשפחות, להתגייר יחדיו ובסוף התהליך גם להינשא מחדש, והפעם כדת משה וישראל".

אחרי הגיור צץ היצר

בתהליך הגיור עברו להתגורר בשכונה דתית בסיאטל. "קיבלו אותנו יפה מאוד", הוא מספר. "לפני שש שנים התגיירנו בפועל, ובהמשך עלינו לארץ. תהליך הגיור היה מייגע, אבל לא קשה. כשאתה אוהב משהו ומשתוקק אליו, אין שום קושי". יוסף משתף בתובנה מעולמם של הגרים: "קודם הגיור הרגשנו שעבודת השם קלה ונעימה. אחרי הגיור פתאום הופיע גם יצר הרע. לפתע צצו האתגרים. הבנו שעכשיו מתחילה העבודה שכל יהודי מתמודד עמה".

משפחתו של יוסף קיבלה את החלטתו בלב שלם. "אימי אוהבת יהודים ואני מלמד אותה מדי פעם בפעם על הבורא", הוא מספר. הקשר עם הגיס נמשך גם כיום, כשיוסף מלחין לו שירים. את כישרונו המוזיקלי גילה בהיותו בן חמש-עשרה. "למוזיקה השפעה רבה", הוא מטעים. "אם אדם מאזין למוזיקה שמקורה אינו טהור, הדבר מפריע לעבודת ה' שלו. צריך זהירות בהאזנה למוזיקה".

חיי נצח בירושלים

כיום, הצעיר בן השלושים ואחת שוקד על לימוד התורה בישיבת 'מתתיהו' בעיר העתיקה בירושלים, שבה הוא מלמד נערים אמריקאים. הוא מתנהל בצניעות, מחזיק טלפון נייד נטול מסרונים, שמצוי רוב הזמן ב'השתק'. מפעם לפעם הוא מציץ במכשיר לראות אם מישהו צלצל. בירושלים הוא חש כי מצא את מקומו. "פה הם חיי הנצח", הוא אומר בעיניים נוצצות.

עד היום הוא מחובר לספר התניא. "כשאני נוסע לארה"ב אני לוקח איתי את התניא וכמובן משתדל להתפלל בציונו הקדוש של הרבי מליובאוויטש, שאני חייב לו חלק ניכר מהעולם החדש שלי, כי בזכות שלוחיו קיבלתי את המידע על היהדות. החסידות תורמת לי המון, כי היא נותנת חשק להתקדם בעבודת ה' ומעוררת את הלב".

:
הגיסים יוסף וניסים. יחד כל הדרך


 

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)