חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 18:30 זריחה: 6:33 י"ב בתשרי התשפ"ד, 27/9/23
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

עצת הרבי להגנה מטרור במטוסים
חיים יהודים


מאת: מנחם כהן
מדורים נוספים
שיחת השבוע 1641 - כל המדורים ברצף
אלומת האור במציאות המעורפלת
יש חדש
התרופה למחלת הדור – דג
מתנות כהונה
מאהבה ולא מיראה
בקשה חיובית
מכתב במחשבה
המשפט הצודק ביותר
עצת הרבי להגנה מטרור במטוסים
איכות התרומה

כארבעים שנה חלפו מאותו מעמד. חיים שיין היה אז, בסוף שנות השבעים, תלמיד 'ישיבה אוניברסיטי' בניו-יורק. נפשו חשקה לראות את הרבי מליובאוויטש, והוא הציע זאת לדודו, דוד שיין, ששימש מנהל חברת 'אל-על' בארה"ב. הדוד נענה להצעה, והשניים נסעו להתוועדות של הרבי, בשכונת קראון-הייטס, במרכז חב"ד העולמי '770'.

אותה התוועדות נחרתה היטב בלב הצעיר, כיום הרב ד"ר חיים שיין (67), מרצה למשפטים, בעל טור קבוע בעיתון 'ישראל היום' ומרואיין מבוקש באמצעי התקשורת. "זו הייתה אחת החוויות הגדולות בחיי", הוא אומר. "לא אשכח את מראה הרבי היושב במרכז ואת אלפי החסידים המקיפים אותו. כשיצאנו מההתוועדות אמרתי לדוד: נדמה לי שהרבי פנה אליי ואמר איתי 'לחיים'. הדוד הגיב: הרגשתי בדיוק אותו הדבר".

משמים ישמרו

בטרם עזבו את האולם ניגש אליהם אחד ממזכירי הרבי. "נראה שהמזכיר זיהה את דודי", משער הד"ר שיין. "הם שוחחו ונקבעה פגישה אישית עם הרבי. הדוד ביקש שגם אני אצטרף, וכך היה".

וכך מתאר הד"ר שיין את הפגישה: "הרבי ידע על תפקידו של הדוד ושאל אותו כמה שאלות בתחום עבודתו. במהלך השיחה, שהתנהלה ביידיש, סיפר הדוד שיש חששות כבדים לפעולות טרור במטוסי 'אל-על', וכי חברת התעופה הישראלית היא יעד למזימותיהם של המחבלים. את תשובת הרבי אני זוכר היטב כאילו נאמרה היום. הרבי אמר שאם מטוסי 'אל-על' לא יהיו בשמים בשבת, אז משמים ישמרו על המטוסים בימות החול".

ברכת הצלחה

לקראת סיום ה'יחידות' פנה הרבי אל הסטודנט הצעיר, שנולד בתל-אביב, למשפחה לא-דתית. הוריו שלחו אותו לבית ספר דתי, כדי שיקבל חינוך טוב, ובעקבות זאת החל לשמור מצוות, ואף השפיע על אורח החיים בבית.

"הרבי שאל למעשיי וסיפרתי על לימודיי", הוא משחזר. "הרבי בירך אותי בהצלחה בלימודים, ואכן, הצלחתי לסיים בשנתיים מה שחבריי למדו בארבע שנים. יצאנו מה'יחידות' בתחושה מיוחדת. הדוד יצא נלהב מדברי הרבי על הקשר בין השבת לביטחון, ובהמשך פעל רבות ובמאמצים רבים שלא יהיו טיסות של 'אל-על' בשבת קודש".

עיניים של אם-אר-איי

אותם רגעים בחדרו של הרבי מלווים את הד"ר שיין עד היום. "הדבר החזק ביותר שאני זוכר במיוחד הוא המבט של הרבי. היום, במושגים מודרניים, אני יכול לקרוא לזה 'אם-אר-איי'. הרגשתי שהוא קורא אותי כמו דף בספר. פגשתי לא מעט אנשים בחיי, אבל המפגש עם הרבי זכור אצלי כחוויה ענקית, מדהימה, שלא תישכח. תחושתי הייתה שאני עומד מול ענק, שרואה את עם ישראל כולו ודואג לו. אלה רגעים מרגשים ביותר שנשארו בזיכרוני עד היום".


"עומד מול ענק שדואג לעם ישראל כולו". הד"ר שיין


 

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)