חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:46 זריחה: 5:48 י"ב בתמוז התשפ"ד, 18/7/24
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

כשהנער ישי ריבו קיבל החלטה
חיים יהודים


מאת: מנחם כהן
מדורים נוספים
שיחת השבוע 1605 - כל המדורים ברצף
לפתוח את ברזי השמחה
יש חדש
השמחה שניצחה את השינה
סוכות
סיבה לדאגה
מעגל שמירה
המחלץ ובן הטייס
האחדות שיוצרת שלמות
כשהנער ישי ריבו קיבל החלטה
הקריאה וההפטרה בשבת

בהיותו בן ארבע-עשרה, כשזיהה שיש לו כישרון מיוחד לכתיבת שירים, קיבל הזמר והיוצר ישי ריבו החלטה: לכתוב ולשיר שירי אמונה ורוח בלבד. גם כשנעשה מפורסם דבק בהחלטתו. "יום אחד קיבלתי פנייה מאמן ישראלי מפורסם, שביקש להיפגש איתי", מגלה ריבו.

"למען האמת התרגשתי מאוד. הייתי בדיוק אחרי נישואיי וחשתי שזו ההזדמנות שלי לפרוץ קדימה. כשנפגשנו, הוא ביקש להשמיע לי שיר שרצה כי נבצע אותו יחד. רגע לפני שלחץ על 'פליי', סיפרתי לו על ההחלטה שקיבלתי בהיותי נער. הוא הגיב: 'טוב שאתה אומר; אשמיע לך שיר אחר'"...

שירים לחופה

הוא בן 28, אב לשניים ומתגורר בירושלים. בתוך חמש שנים, מאז פרץ לציבור, נהפך לזמר בולט. קליפים מוזיקליים שהשיק זוכים למיליוני צפיות. שני אלבומיו זכו לתואר 'אלבום זהב', עם מכירות של עשרות אלפי עותקים. הוא מצליח למלא אולמות. ועם זה הוא מדבר בצניעות ובפשטות, וצמד המילים 'ברוך השם' שגור על פיו.

הנטייה שלו לכיוון המוזיקה מתחילה בילדות. "היה לי חלום גדול לשיר. בגיל צעיר התחלתי לכתוב שירים. חלמתי להתמסר לזה. אני מתחבר לשירי יהדות ותורה, ואת התכנים האלה אני מעביר לציבור".

הקסם שבניגונים

בשנים האחרונות חבר למיזם מוזיקלי בניצוחו של נאור כרמי, שבמסגרתו אמנים פופולריים מבצעים ניגוני חב"ד. "באלבום החדש אני מבצע את הניגון 'שייבנה'. כמי שמתפלל פעמים רבות בחב"ד, אין תפילת שחרית שאינה נפתחת בניגון הזה. באלבומים הקודמים בסדרה ביצעתי את 'דרכך אלוקינו', 'והריקותי' ו'ימין השם'. דרך האלבומים האלה גיליתי לראשונה את הקסם המופלא של ניגוני חב"ד. אלה ניגונים שסוחפים אותך. יש בהם משהו מעבר ליום־יום. אני חש זכות גדולה לשיר אותם".

בשנה שעברה הופיע ריבו בבנייני האומה, בסדרת הופעות לכבוד חג הגאולה י"ט בכסלו. "זו חוויה שכל יהודי צריך לבוא ולחוות. אני אומר זאת גם כאמן העומד על הבמה, וגם כמי שישב בקהל בשנים קודמות".

למה 'לגייר'?!

הטון הסבלני והרך שלו משתנה מעט כשהוא נשאל על תופעת 'גיורי' השירים: "תמיד כששמעתי שירים 'מגוירים' זה הפריע לי. לא הבנתי לשם מה עושים זאת. יש לנו על מה לשיר, על מה לכתוב – מה שלאומות העולם אין. היהדות עצומה ואין-סופית. לא צריך לרעות בשדות זרים. אני שמח שבשנים האחרונות התופעה פוחתת והולכת, בין היתר בזכות אמנים כמו שולי רנד ואביתר בנאי".

התגובות שהוא מקבל מרגשות אותו מאוד. "רבים, ובהם שאינם שומרי מצוות, סיפרו לי שהם נכנסים לחופה עם אחד משיריי. השבוע קיבלתי הודעה מיהודי שסיפר כי נטש בשעתו את דרך התורה, ובעקבות אחד משיריי החל ללמוד גמרא". לישי חיבור מיוחד לחג הסוכות. "אני אוהב מאוד את הסוכה ואת המשפחתיוּת שהיא נושאת עמה. השנה אזכה לחגוג בפעם השנייה בסוכה משלי".


ישי וכרמי שרים חב"ד. ניגונים של מעבר ליום-יום


 

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)