חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 16:36 זריחה: 6:25 ח' בכסליו התשפ"ג, 2/12/22
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

המצווה שתביא את משיח
משיח וגאולה בפרשה

מדורים נוספים
התקשרות גליון 1192 - כל המדורים ברצף
הנחת תפילין פועלת "ויראו ממך" באופן תמידי
המצווה שתביא את משיח
"הבקשה והדרישה ע"ד מבצע תפילין"
הרבי, האלוף, התפילין ומלחמת ששת-הימים
קבלת התורה בשמחה ובפנימיות
יובל שנים ל'מבצע תפילין'
הלכות ומנהגי חב"ד

מוסורתימו ועבותימו

...ברי הדבר. מצוות תפילין 'תכבוש' את העולם וזה יביא את המשיח. בגמרא נאמר, שקודם ביאתו יטענו "ננתקה את מוסרותימו ונשליכה ממנו עבותימו". "מוסרותימו" קאי על רצועות התפילין של יד ו"עבותימו" על ציצית. בזוהר נאמר ששניהם אמורים על תפילין - "מוסרותימו" על של ראש ו"עבותימו" על של יד.

וממילא קודם [ביאת] משיח דרושה התחזקות יתירה בעניין תפילין, וזה יביא לקיום היעוד "ועלו מושיעים בהר ציון וגו'", ביאת משיח צדקנו בקרוב ממש.

(התוועדות ש"פ וישלח תשכ"ח - 'תורת מנחם' כרך נב)

הזדמנות שניה

[בקשר להתנכלות ל'טנק' מבצעים שנסע בפורים תשל"ה להפיץ יהדות]:

"הבחורים מאחרים לקיים מצוות אכילת סעודת פורים כדי להשתדל שיהודי נוסף יניח תפילין, ובשובם מתנכלים להם.. מרימים ידיים על בחורים בגלל שהם משתדלים להניח תפילין.. מדוע מדבר אני על כך עתה? משום שאם ישנו בחור אחד שעלול להתפעל מהם ולהניח תפילין עם יהודי אחד פחות - צריך לדבר על כך כדי שלא יתפעלו מכך... אני לא מתפעל מהם, ולא אפסיק לעסוק ב'מבצע תפילין'.

כשמשיח יבוא אזי יתבררו ויתלבנו ויצרפו הדברים, והרי "שכר מצווה מצווה" - אלו המתעסקים להניח תפילין עם יהודים, אזי גם בנוכחותו יזכו להניח תפילין עם יהודים. ואלו המתנכלים ומרימים יד על העוסקים במצווה זו, גם להם תינתן הזדמנות לחזור על מעשיהם אלו בפניו.

אך הרבי סיים: ויהי רצון שישובו בתשובה, שהרי לא נותר זמן רב עד ביאת משיח, כי אם ימים ספורים ("געציילטע טעג") ואין זמן לדחות את עשיית התשובה.

(ש"פ ויקהל פקודי תשל"ה)

מתוך שלום ומתוך מנוחה

ישנו עניין נוסף שממשיכים למטה מעשרה טפחים - הרי "המעשה הוא העיקר" ובפרט במצוות מעשיות, ובמיוחד (מצות תפילין) ש"כל התורה" - המוסב בעיקר למצות התורה - הוקשה אליה,

הרי כאן המקום להזכיר עוד הפעם בסיום השנה העוברת וכהכנה לשנה הבאה עלינו לשלום, שיעסקו במבצע תפילין מתוך שלום ומתוך מנוחה, ויהיה בכך הצלחה רבה ומופלגה, הן בחו"ל הן בארץ הקודש ובפרט בירושלים עיר הקודש ועל יד הכותל המערבי שריד בית מקדשנו, "שדבר זה מביא כפסק הרא"ש למצב של "וטרף זרוע אף קדקוד" ולאחר מכן ישובו למצב של "וראו כל עמי הארץ כי שם הוי' נקרא עליך ויראו ממך. וזו גם הכנה טובה ו"הכלי" לאהפוך אל עמים שפה ברורה גו' לעבדו שכם אחד, בגאולה האמיתית והשלימה בקרוב ממש.

...כאן נמצאים הרי אלה העומדים בראש מבצע תפילין בארץ-ישראל, יאמרו, אפוא, "לחיים" וימזגו ויחלקו בין המסובין.

וזה יוסיף אצלם, ובאמצעותם אצל כל העוסקים בזה, התעסקות יותר בהנ"ל מתוך שמחה וטוב לבב ביתר שאת וביתר עז, עד אשר יביא זה (כמדובר וגם נכתב) שיוכלו לומר מיד שזה היה בעבר, שהרי עתה כבר "ונתתי שלום בארץ וישבתם לבטח גו' ואין מחריד" - מצד העובדה ש"והייתי לכם לאלקים ואתם תהיו לי לעם ואולך אתכם קוממיות בגאולה האמיתית והשלימה על ידי משיח צדקנו".

(משיחת ג' סליחות תשכ"ט – 'תורת מנחם' כרך נז)


 

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)