חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:40 זריחה: 5:37 י"ט באייר התשפ"ד, 27/5/24
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

נס כפול וחיים במתנה
חיים יהודים


מאת: מנחם כהן
מדורים נוספים
שיחת השבוע 1561 - כל המדורים ברצף
אין שוויון בין גברים לנשים
חדש על המדף
מיהו עשיו האמיתי
אהבת יצחק לעשיו
ניצול רגעים אבודים
החוטא והקמצן
המזוודה היקרה
להאיר בלי לנדוד
נס כפול וחיים במתנה
ברכת הקרוטונים

הטלפון של איש העסקים יהושע (שוקי) מימון צלצל. "מדברים מהמשטרה", נשמע הקול מעברו השני של הקו. "בוא מיד לכניסה לשוהם. הרכב שלך עבר תאונה ונראה שזו תאונה קטלנית". קולו של יהושע רעד יותר מפעם אחת במהלך שיחתנו עמו השבוע, שבה שִחזר את הנס הבלתי-נתפס שאירע לבנו-בכורו אביחי חליפה (36).

זה קרה בשנת תש"ס, לפני כשבע-עשרה שנים. "קניתי לבני רכב חדש מסוג הונדה סיוויק", מגולל יהושע את הסיפור. "בני שירת בצבא. יום גשום אחד, בדרכו הביתה, לפני הפנייה שמאלה לכיוון הכניסה לשוהם, הרכב החליק ונזרק לעבר עצי הברוש הגדולים. האוטו עשה כמה 'סלטות' באוויר והתרסק על הקרקע".

בריא מהרכב המרוסק

כשקיבל את הבשורה הרגיש שהוא עומד להתמוטט: "אפשר לשער איך רעייתי ואני הרגשנו באותו רגע. יצאנו מיד למקום, והמחזה הראשון שראיתי היה הרכב החדש מרוסק כולו, ואנשי המשטרה מנסים להגיע אל בני הלכוד בתוך הרכב".

השניות נדמו כנצח. "אט-אט ראיתי שהדלת נפתחת", הוא משחזר, "פתאום בני יוצא, בריא ושלם. חשבתי שאני משתגע. הייתי בהלם מוחלט. עד לפני רגע חשבו כולם שהוא חלילה... 'אביחי, אתה בריא!', צעקתי לעברו. ואז הוא הוציא חפץ מהרכב המרוסק".

סגולת החת"ת

זה היה ספר חת"ת (חומש, תהילים, תניא). "בני צעק בהתרגשות: 'ברגע התאונה הספר קפץ מתא הכפפות אל החזה ובלם את המכה. בזכות זה ניצלתי!'. לקחנו אותו לחדר מיון, הוא עבר בדיקות ושוחרר הביתה. זה פשוט בלתי-נתפס! ראוי שכל אדם יֵדע את סגולתו של ספר החת"ת", מסיים יהושע את סיפור הנס המדהים.

מתברר שאין זה נס ההצלה היחיד של הבן. "כשאביחי היה בן שבע", ממשיך יהושע ומספר, "תקף אותו פתאום כאב ראש חריג. רופא שבדק אותו שלח אותנו מיד לחדר מיון, בשל חשד לדלקת קרום המוח. אחרי יומיים של בדיקות ממושכות הודיעו הרופאים שאכן יש לבן דלקת קרום המוח ומצבו אינו מעודד".

הברכה והנס

יהושע אומר שלמשמע הבשורה ישב ובכה כתינוק. "ופתאום עבר לידנו, כמו מלאך משמים, חסיד חב"ד. הוא התעניין לפשר בכיי וסיפרתי לו על הבשורה הקשה. החסיד נתן לי מספר טלפון ואמר: 'התקשר למזכירות הרבי מליובאוויטש. ייתכן שהקו יהיה תפוס, אבל אל תתייאש. תתקשר עד שיענו לך ובקש ברכה'. כך עשיתי. ניסיתי שוב ושוב, ואז ענו לטלפון. זה היה מזכירו של הרבי. תיארתי את המצב. הוא ביקש שאמתין וכעבור זמן מסר את ברכתו של הרבי. אינני זוכר את המילים המדויקות, אבל התעודדנו מאוד.

"כעבור יומיים הבן עבר עוד בדיקה מקיפה. הרופא הביט בנו ואמר: 'אני לא מבין מה קרה פה. אין לבן שלכם דלקת חיידקית. זו דלקת נגיפית, והוא תחלוף מעצמה'. חשבתי שאני חולם, אבל זו הייתה מציאות". יהושע מסיים ואומר: "בכל יום ויום אנו מודים לבורא עולם על הנס הכפול שעשה לנו".


יהושע ובנו אביחי: תודה בכל יום


 

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)