חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 17:41 זריחה: 6:05 כ"ג באדר א' התשפ"ד, 3/3/24
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

בנים אתם
מן המעיין


מאת: הרב אליעזר ברוד
מדורים נוספים
שיחת השבוע 1548 - כל המדורים ברצף
האם כולם יסיימו בשלום?
יש חדש
דוגמאות מדוייקות
בנים אתם
לשמוע שני צדדים
שיקולי היצר
שלושה מכתבים
הרכבת מתקדמת
דגים: לא מה שהיה פעם
הפטרת השבת

תמיד בנים

"בנים אתם לה' אלוקיכם" (דברים יד,א). בזמן שאתם נוהגים מנהג בנים, אתם קרויים בנים; אין אתם נוהגים מנהג בנים, אין אתם קרויים בנים – דברי רבי יהודה. רבי מאיר אומר: בין כך ובין כך אתם קרויים בנים.

(קידושין לו)

כולם צדיקים

כל בני ישראל, בין טובים ובין רעים, בנים הם למקום. "ועמך כולם צדיקים", אפילו הגרועים שבהם מלאים מצוות כרימון. אילו ידעו הרשעים עד כמה הם עושים את רצון הבורא, היו מתפקעים מרוב עוגמת נפש...

(רבי ישראל מרוז'ין)

ממוח האב

"בנים אתם לה' אלוקיכם" (דברים יד,א). כשם שהבן נמשך ממוח האב, כך נשמתו של כל יהודי נמשכה ממחשבתו וחכמתו יתברך, שהוא וחכמתו אחד.

(תניא)

מציאות אחת

אנו רואים שהרגל בטלה לגמרי אל הראש, ולא יעלה על הדעת שתתנגד להוראת הראש. זאת מפני שהראש והרגל הם בעצם דבר אחד. כך הקב"ה וישראל, שנמשלו לאב ובן, הם דבר אחד, לכן ביכולתן של נשמות ישראל להגיע לביטול מוחלט אליו יתברך.

(אדמו"ר הזקן)

עוד אבינו חי

"בנים אתם לה' אלוקיכם...לא תתגודדו ולא תשימו קרחה בין עיניכם למת" (דברים יד,א). מה עניין זה לזה? אלא אם מת חלילה אביכם מולידכם, אין לכם ליפול לזרועות הייאוש עד כדי התגודדות, כי אביכם שבשמים חי וקיים.

(הרא"ש)

קדושה עצמית

"כי עם קדוש אתה לה' אלוקיך" (דברים יד,ב). אומר על כך המדרש: "לא תגרום לעם אחר להיות קדוש". התורה מזהירה אותנו כי נהיה קדושים בזכות השמירה על דרך התורה, ושלא נגרום שהגויים ברדיפותיהם ובגזֵרותיהם יעשו אותנו לקדושים.

(דברי שערי חיים)

יהודי בזכות עצמי

זאת משמעות הברכה שאנו אומרים בכל בוקר: "ברוך אתה.. שלא עשני גוי", שלא הגוי הוא שעשני מה שהנני, שלא הוא שהזכיר לי שאני יהודי, אלא אני זוכר זאת מעצמי.

(עיטורי תורה)


 

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)