חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:35 זריחה: 5:40 י"ב באייר התשפ"ד, 20/5/24
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

הבחירה בין הוליווד לירושלים
חיים יהודים


מאת: מנחם כהן
מדורים נוספים
שיחת השבוע 1546 - כל המדורים ברצף
ביצור יסודות התא המשפחתי
יש חדש
שאלת הפילוסוף ותשובת החכמים
קריאת שמע
תשובות אמיתיות
להודות תמיד
הקיסמים והסוד
הנחמה העתידית
הבחירה בין הוליווד לירושלים
דיני מוניות

יש מי שחלומם להגיע להוליווד. צבי פישמן (66) היה שם. היה לו כל מה שאדם מן השורה שואף אליו: פנטהאוז  ליד הים, רכב ספורט יוקרתי, חברים ידוענים והרבה פרסום. אבל נפשו חיפשה משהו אחר. "הרגשתי ריקנות פנימית", הוא מתאר את הרגשתו.

חבר לעבודה, יהודי, שאל אותו יום אחד: "איך זה שאינך יודע דבר על היהדות?". השאלה הפתיעה אותו ואחרי מחשבה נאלץ להודות שאכן, אין הוא יודע עליה דבר. הוא חיפש ומצא חנות של חב"ד בשכונת פרפוקס. "קניתי ספר תנ"ך ואת ספר התניא", הוא מספר. "חזרתי לחוף הים והתחלתי לקרוא את ספר בראשית". כך התחיל המפנה בחייו.

סימן בדואר

קריאת התנ"ך הביאה אותו לידי הכרה שעליו לחיות כיהודי. הוא התייצב בבית חב"ד בס' מוניקה, הסמוך לשכונתו. "ביקשתי מהרב ללמד אותי איך מניחים תפילין, והתחלתי להניחן בכל בוקר. במשך היום הוספתי לרדוף אחרי הצלחה גדולה בהוליווד, עד שהרגשתי שאי-אפשר לרקוד על שתי החתונות יחד".

ואז קיבל סימן ששינה את חייו. "התפללתי לבורא שייתן לי להבין מה עליי לעשות. ביקשתי סימן. למחרת בבוקר מצאתי בתא הדואר שלי עלון תיירות, ובו תמונה גדולה של הכותל עם הכותרת 'ירושלים עיר הבחירה'. חשתי צמרמורת". פישמן עזב הכול, עלה לארץ והחל להקדיש את חייו ללימוד תורה.

סרטים על רפואה בהלכה

הצעיר, שבילה עד כה בין המצלמות, מצא את עצמו מול ספרי הלימוד ב'מכון מאיר' בירושלים. הוא התמסר ללימוד התורה במכון כמה שנים, ולאחר מכן עבר ללמוד בבית א-ל ובישיבת 'עטרת כוהנים'. "היה בי דחף להעביר הלאה את מה שלמדתי, אבל הרב שלמה אבינר הציע שאלמד עוד כמה שנים, וכך תהיה לי סייעתא דשמיא גדולה".

בחלוף השנים החליט לנצל את כישרונותיו להפקת סרטים בנושאי יהדות. "הבנתי שהשנים בהוליווד נתנו לי כלים שאיתם אפשר להביא לעולם את העולם היהודי", הוא מסביר. "הפקנו סדרת סרטים על רפואה והלכה. הצגנו שאלות רפואיות מורכבות עם המענה ההלכתי, בהנחיית הרב יגאל שפרן. הסדרה זכתה להצלחה, תורגמה לשבע שפות ונלמדה באוניברסיטאות ובבתי ספר לרפואה בעולם".

לאן התקציבים הולכים

על מיזם אחד שיצר הוא גאה במיוחד: "לאורך שנים הרגשתי צער ש'טוביה החולב' המפורסם, מ'כנר על הגג', נשאר בגולה, והחלטתי לכתוב ספר שיביא אותו לארץ ויהפוך אותו לחלוץ הדבק במסורת אבותיו. ברוך השם הספר נחל הצלחה ובעת האחרונה אף הודפס במהדורה חדשה".

בין הסרטים שהפיק סרט על המשכן וסרט על רבי נחמן מברסלב. נושא המימון מציק לו מאוד: "לצערנו התקציבים הממשלתיים הולכים בעיקר ליוצרים מהשמאל, ואני נאלץ לגייס תקציבים מחוץ לארץ". ויש לו חלום: "הייתי מאוד רוצה להפיק סרט על נס חנוכה".


כלים להפצת היהדות. צבי פישמן


 

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)