חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 17:40 זריחה: 6:06 כ"א באדר א' התשפ"ד, 1/3/24
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

איך מצלמים גאולה?
חיים יהודים


מאת: מנחם כהן
מדורים נוספים
שיחת השבוע 1544 - כל המדורים ברצף
הציפייה לחזור לנורמליות
יש חדש
עיר מקלט של כלל ישראל
ערי מקלט
דור שכולו חייב
השכינה בגלות
התלבטות והחלטה
בִן רגע יבוא
איך מצלמים גאולה?
'שלום' לפני התפילה

אריה אימתני לועס גבעולי חציר. טנקים נהפכים למתקני שעשועים. נכים מקפלים את כיסאות הגלגלים. אישה עיוורת מתחילה לראות. בית המקדש מתנוסס לתפארה. והשיא: צילום אווירי של בית עלמין שבו מתחולל מחזה מפעים – נפטרים קמים לתחייה, משפשפים עיניים, מחייכים, ומתחילים לצעוד לעבר קרוביהם הנרגשים.

כאשר הרב שמואל ביסטריצקי (33) החליט להפיק סרטון על הגאולה, במסגרת 'ערוץ יהדותון' שהוא עומד בראשו, הייתה לו התלבטות קשה. איך מצליחים להעביר בסרטון של עשר דקות את רעיון הגאולה? עד כה הפיק עשרים ושישה סרטונים על מצוות ונושאים כמו תפילין, מזוזה, קידוש, הבדלה, טלית, הפרשת חלה, תפילת הדרך וחגים. שם תמיד יש מה לצלם ומה להראות. אבל איך מראים גאולה?

שלוש שנות עבודה

צוות מקצועי ישב על המדוכה חודשים רבים. "התסריט נכתב במשך שנה וחצי, והצילומים נמשכו כעשרה חודשים", מספר הרב ביסטריצקי. "בסך הכול עבדנו על הסרטון קרוב לשלוש שנים".

לבסוף נמצאה הנוסחה המשלבת מושגים של ימות המשיח עם נימה הומוריסטית: "עשינו ניסיון לחבר בין העולם שלנו לתמונת העולם בימות המשיח, על-פי מדרשי חז"ל, ולהנחיל בתודעה שהקשיים שאנחנו עוברים בימינו מובילים אותנו ליעד הסופי של הגאולה. אם כל אחד ואחת מאיתנו יוסיפו מעשה טוב, נוכל להביא את העולם לגאולתו".

אנשים עוצרים ברחוב

אחד השחקנים הבולטים בסדרת הסרטונים של 'יהדותון' הוא עודד מנסטר. "לפני כארבע שנים הכרתי את עודד, שחקן ישראלי, מפיק ומורה בבית הספר למשחק", אומר הרב ביסטריצקי. "הוא נבחר להיות הפרזנטור של עולם המושגים היהודי לציבור הרחב".

מאז שובץ לתפקיד השתתף עודד ביותר מעשרים וחמישה סרטוני מצוות. "מעבר לעבודה המקצועית עודד מתחבר מאוד לתכנים והוא שותף אמיתי לשליחות להנגיש את המצוות לציבור הרחב. הוא תמיד מספר לנו בשמחה שאנשים עוצרים אותו ברחוב ואומרים לו 'היי, בזכותך למדתי להניח תפילין' וכדומה".

מזוזה בהרים

לצד סרטוני המצוות (שבהם צפו עד היום יותר ממיליון צופים) הפיק הרב ביסטריצקי עשר חוברות 'יהדותון', מדריך עכשווי לחיים יהודיים. החוברות האלה תורגמו לשמונה שפות. כמו-כן בהוצאת ׳לדורות׳ שבבעלותו יצאו לאור יותר ממאה ספרים, במגוון תחומים. ובכל-זאת, עיסוקו המרכזי הוא היותו שליח חב"ד בסביון, שבה הוא מתגורר בשנתיים האחרונות.

אופי פעילותו, עם רעייתו וילדיהם, מתמקד בביקורי בית, בערבי נשים, בפעילות עם ילדים, בקביעת מזוזות ועוד. לזוג השלוחים מנהג ייחודי. "בכל יום שישי אנחנו עוברים ביישוב ומחלקים חלות לשבת", הוא מספר. אופי התושבים ביישוב היוקרתי מאתגר אותו בכל פעם מחדש. "לפעמים זה יהודי שטס לעסקים בסינגפור ומתעניין באוכל כשר, או יהודי שנמצא בהרים באיטליה ומבקש הדרכה לקביעת מזוזה בדירה שבה הוא שוהה. אנחנו כתובת לכל עניין יהודי".


הרב ביסטריצקי ועודד מנסטר. יהדות בסרטונים


 

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)