חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:45 זריחה: 5:50 י"ד בתמוז התשפ"ד, 20/7/24
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

לעבור ממגננה למתקפה
עמדה שבועית

מדורים נוספים
שיחת השבוע 1507 - כל המדורים ברצף
לעבור ממגננה למתקפה
יש חדש
הדרך המחברת את הקצוות
תפילה
תודה וברכה
המלאכים מצחצחים
מקרוב ומרחוק
שלוש דרגות במצוות
האוצר שנחשף לאור עולם
כשעונים 'ברכו'

מסגד שבו קוראים להרג, חייב להיסגר. מטיף שמעודד שפיכות דמים, צריך להיזרק לכלא. אמצעי תקשורת שמאדירים מרצחים, דינם לחדול מלהתקיים

מדהים לגלות שוב ושוב איך בעלי תפקידים בכירים, מומחים, פרשנים ואנשי אקדמיה, מתמקדים בתסמינים החיצוניים של המחלה במקום לטפל בשורשה. מדברים על כשל מודיעיני, על הגברת הפיקוח בגבולות, על הידוק האבטחה. הכול טוב ויפה, אך האם זה ירפא את הנגע החולני הפושׂה לנגד עינינו?

חייבים לקרוא לילד בשמו: צמחה כאן אמונה פנטית, הנחזית לדת, המקדשת את הרצח ואת ההרג. ראשיה שוטפים את מוחם של צעירים שבכך הם ממלאים את רצון הבורא ויגיעו לגן העדן. ילדים צעירים נחשפים במכוּון למעשי רצח מזוויעים, כדי לעורר בהם יצרים חייתיים של שפיכת דם.

והעולם עומד, מביט בטירוף המתחולל – ושותק. הוא חושש להילחם בנגע הזה, מתוך יראת כבוד בסיסית לאמונה דתית. אבל זה בדיוק העניין – אין זו אמונה דתית, אלא ההפך הגמור מכל מה שקשור לדת ולאמונה. זו שחיתות מוסרית ואבדן צלם אנוש, ואת הסטייה הזאת חייבים לבער.

סוף לסובלנות

הן היהדות הן האסלאם מקדשים את התורה ורואים בה את הבסיס לדתות שהתפתחו במרוצת השנים. שבע מצוות בני נח נחשבות אבן יסוד לכל תרבות אנושית. אחת משבע המצוות האלה היא איסור רצח והאמונה בקדושת החיים של כל אדם שנברא בצלם אלוקים.

מכאן שכל המטפח 'אמונה' של רצח ושפיכות דמים – פועל למעשה נגד אחת מאבני היסוד המרכזיות של כל דת באשר היא. בכך הוא מוציא את עצמו מכלל בני התרבות, ומוכיח שה'אמונה' שבשמה הוא מדבר אינה אלא סילוף מוחלט של ציווי הבורא.

בנקודה הזאת חייבת להסתיים הסובלנות כלפי דעות ואמונות. תפיסות כאלה יש לשרש, לבער, לעקור ולהכחיד. מסגד שבו קוראים להרג, חייב להיסגר. מטיף שמעודד שפיכות דמים, צריך להיזרק לכלא. אמצעי תקשורת שמאדירים מרצחים, דינם לחדול מלהתקיים. זאת המלחמה האמיתית שצריכה להתנהל כנגד המטורפים הרצחניים.

והאמת היא שהעולם יודע להילחם בתופעות נפסדות מעין אלה. ראו את המאבק נגד פגיעה בילדים. כאן אין נרתעים מהחרמת מחשבים, מסגירת אתרים, מהשלכה לכלא – אפילו על עצם ההחזקה של חומרים אסורים. כי העולם מבין שיש תופעות שצריך לבלום כבר בשלב הרעיון, ולא רק כשהן באות לידי מימוש.

המוסלמים עצמם יודו

אין זו מלחמה כנגד דת האסלאם, אלא כנגד המטורפים שממיטים אסון על המוסלמים עצמם. ראו כמה מוסלמים נטבחים באכזריות בעקבות הזילות בחיי אדם והפיכת הרצח ל'מלחמת קודש' כביכול. המוסלמים עצמם יודו למי שיעקור מקרבם את העיוות החולני הזה, ויבסס את חובת הציות המוחלט לשבע מצוות בני נוח, ובהן קדושת החיים.

זאת המלחמה האמיתית שהעולם נדרש להילחם – מלחמה רעיונית, להפנמת ערך קדושת החיים ועקירת תרבות הרצח מקרב כל בני אנוש. כן, זה כולל גם הפסקת קריאת כיכרות על שם מרצחים, והפסקת הזרמת כספים למשפחותיהם של פושעים מתועבים כאלה. אם העולם יתאחד במאבק האמיתי הזה – הוא ינצח.


שמירה הדוקה בפריס. ההתגוננות אינה הפתרון (צילום: ישראל ברדוגו)


 

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)