חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:45 זריחה: 5:35 י"ז בסיון התשפ"ג, 6/6/23
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

"זו מלחמת ג'יהאד אסלאמית"
חיים יהודים


מאת: מנחם כהן
מדורים נוספים
שיחת השבוע 1502 - כל המדורים ברצף
יש פתרון – להחליף דיסקט
יש חדש
התיבה – עשה זאת בעצמך
חטא דור המבול
יונה או עורב
בלי טובות
רסיס בוויטרינה
עולם ישן ועולם חדש
"זו מלחמת ג'יהאד אסלאמית"
ירקות אחרי השמיטה

הד"ר מרדכי (מוטי) קידר (63), מזרחן ומתמחה בתקשורת ההמונים של העולם הערבי, עסוק מאוד בימים האלה. הוא מתרוצץ בין אולפני התקשורת, מרצה וכותב טורי פרשנות. אנו תופסים אותו בתום הרצאה לפני קהל גדול בארה"ב.

בשנים האחרונות נחשף קידר לציבור הרחב, בעקבות פרסום קטעי וידאו מעימותים שניהל בערוצים ערביים, ובמהלכם הטיח במגישים, בערבית משובחת, את האמת שהם מסתירים. דבריו הנחרצים של קידר, יהודי שומר תורה ומצוות, הדהימו את המגישים. "הגעתי ללימודי הערבית והאסלאם בזכות המורה לערבית, דב עירון ז"ל, אדם מיוחד, משכמו ומעלה", מספר קידר. "שירתי בחיל המודיעין עשרים וחמש שנים, במקצוע שחייב ידיעת ערבית. למדתי את השפה באוניברסיטת בר-אילן. כיום אני מרצה במחלקה לערבית באוניברסיטה".

אש קנאות דתית

רבים הופתעו מגל הטרור הנוכחי, אך הוא אינו מופתע כלל. "הערבים מנהלים ג'יהאד נגד ישראל. הוא החל לפני 1400 שנים, כאשר מוחמד שחט מאות יהודים בעיר מדינה", קובע קידר. "הצועקים והצועקות נגד יהודים בהר הבית, זורקי האבנים, משליכי הסלעים ובקבוקי התבערה, הדוקרים בסכינים והיורים בנשק – כולם משרתים את הג'יהאד. זו בעיניהם מלחמת מצווה אסלאמית".

הוא מוסיף ומדגיש: "זה סכסוך בעל שורש דתי אסלאמי. הוא מוצג כסכסוך לאומי, טריטוריאלי, משפטי, פוליטי או אחר, אך זו הונאה. בבסיסו הוא נובע ממעיין של אש דתית אסלאמית, והיא הבוערת בליבות האנשים ובבקבוקי התבערה. במלחמת העצמאות הם צעקו 'איטבח אל-יהוד' – 'שחט את היהודים' – לא את הישראלים או הציונים. היהודים הם הבעיה מבחינתם".

חלומות שווא

לטענתו, בני-אדם בעלי תרבות מערבית מתקשים להבין את מהות המאבק, מפני שעולם המושגים שלהם שונה לחלוטין. הם סבורים ששגשוג כלכלי וזכויות אזרח ישימו קץ לאיבה, ואין הם מבינים את עוצמתה של הקנאות הדתית.

לדבריו, הללו "הולכים כסומים באפֵלה בעקבות חלום המזרח התיכון החדש, והם פוחדים פחד מוות מהג'יהאדיזם, כי אין להם, כמו לליברלים בכלל, כלים נפשיים להתמודד עם מלחמת דת ולעמוד מול לוחמים שרוממות 'אללה' בגרונם".

להבין ולנצח

חוסר ההבנה הזה מוציא את קידר משלוותו: "הוזים רבים ניסו לשכנע אותנו שיש הבדל בין הג'יהאדיסטים 'הרעים' של חמאס ובין אנשי אש"ף, שהם אוהבי שלום ורודפי שלווה. זו הייתה הונאה עצמית נטולת בסיס, שעלתה בחיי יותר מאלף וחמש-מאות יהודים".

האמת לדבריו ברורה: "כל ההבדל בין חמאס לאש"ף הוא שאנשי חמאס מצהירים שהם לוחמי ג'יהאד, ואילו חלק מאנשי אש"ף מסתירים את היותם כאלה. זו טעות מוחלטת. כולם חיילים במלחמת הג'יהאד – אלה באבנים, אלה בסכינים, אלה בטילים, ואלה במצלמה, בהחרמה ובמאבק דיפלומטי". מה הפתרון? – "להפסיק לטפח אשליות שווא, להבין שאנחנו במלחמה, להשיב מלחמה ולנצח".


"אנחנו במלחמה". הד"ר קידר


 

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)