חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | הרשמה לאתר | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:50 זריחה: 5:41 ו' בתמוז התשפ"ב, 5/7/22
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

אהבת ישראל עד הרגע האחרון
חיים יהודים


מאת: מנחם כהן
מדורים נוספים
שיחת השבוע 1438 - כל המדורים ברצף
לומר את האמת ולא להתנצל
יש חדש
דיינים נדרשים לרגש רחמנות
ירושת הארץ
"יהודים, יהודים"
מקור העצבות
הכלה השנייה
עוסקים בבניין הבית
אהבת ישראל עד הרגע האחרון
חזק חזק ונתחזק

הרגעים האחרונים בחייו של דרור חנין ז"ל (38), שנהרג בשבוע שעבר מפגיעת פצצת מרגמה באזור מעבר ארז, המחישו את סיפור חייו, שכולו חסד ונתינה. ברגעים שלאחר נפילת הפצצה, בטרם הבין שנפגע, פנה אל חברו, שרון, קצין הביטחון של יישובו, שהתלווה אליו, ושאל: "אתה בסדר?". חברו השיב: "אני בסדר, מה איתך?". דרור (שכעת הבין כי נפגע), הגיב: "אוי, נפצעתי ברגל".

בשלב זה התמוטט והחל לאבד דם. "רסיס חדר אל בית החזה שלו", מספר ידידו, אבי נעים, ראש מועצת בית אריה, מקום מגוריו. "שרון החל לבצע בו החייאה, אך כעבור זמן קצר נפטר. מה שמדהים, שגם ברגעיו האחרונים היה אכפת לו קודם כול מהזולת".

השיחה האחרונה

נעים היה ידיד קרוב של דרור. "מהיום הראשון שהכרתי אותו ראיתי לפניי מלאך של חסד ונתינה", הוא מספר. "בערה בו תחושת שליחות ואהבת ישראל. אני יכול להעיד שבכל פעם שהייתה דרושה עזרה, דרור התגייס מיד לסייע".

שיחות רבות היו לנעים עם דרור. "כמה ימים קודם לכן דרור סיפר לי שהוא מארגן אלף חטיפים לחלוקה לחיילים. הוא ביקש לקבל לצורך הפעילות את אחד מרכבי המועצה, ומובן שנעניתי בשמחה. רבים שואלים למה בחר לנסוע דווקא לשם. מתברר שהוא שמע על מפקד פלוגה מהיישוב המשרת באזור, והיה נחוש להגיע אליו".

התעניינות בתינוק

במהלך ימי השבעה הקפיד נעים לפקוד בכל יום את בית המשפחה. "זה לא ייאמן. באו אלפים מכל רחבי הארץ. הסיפור של אדם שנהרג בעת פעולת חסד - נגע בלב המונים. במותו הצליח להעביר מסר לכל עם ישראל.

"רבים מאוד סיפרו על טובה כזאת או אחרת שדרור עשה להם. הנה סיפור: לפני בת-המצווה של בתו הלך דרור לראות אולם. בפגישה עם הבעלים הבחין שהוא מדוכדך, והתעניין בסיבת הדבר. בעל האולם סיפר שנולד לו אחיין עיוור. למחרת בא דרור למשרדו של בעל האולם ובידו מתנות בעבור התינוק. וזה לא נגמר כאן – מאותו יום התקשר תכופות לבעל האולם והתעניין במצב התינוק".

חיים של נתינה

הפגישות בין דרור ובין הרב נחום שטרסברג, מנהל בית-חב"ד בבית אריה, נסבו תמיד על עניין אחד. "בכל פעם שהוא פגש אותי", מספר הרב שטרסברג, "נהג לשאול אם אני צריך עזרה. בל"ג בעומר האחרון, בעיצומה של תהלוכת הילדים, הופיע ובידו חבילת ארטיקים והחל לחלק למשתתפים. לפני כמה שבועות שאל כמה ילדים יהיו לנו בקייטנה, והבטיח להביא להם משהו. זו הייתה נתינה שקשה למצוא דוגמתה.

"דרור תמיד חייך והתייחס בכבוד לכל אדם. פעם אחת נסע עם בני משפחתו ברכב והבחין באדם העומד בשולי הדרך לצד רכבו. הוא עצר, הוציא מרכבו אפוד ונתן לנהג. 'שלא יתפוס אותך שוטר בלי אפוד', אמר לו דרור במאור פנים, והמשיך בנסיעה. דרור הלך בדרך הבעל-שם-טוב, מייסד החסידות, שהתייחס לכל יהודי בשווה. את כל חייו הקדיש לזולת".


דרור חנין ע"ה לצידו של הרב שטרסברג


 

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)