חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:42 זריחה: 5:36 כ"ב באייר התשפ"ד, 30/5/24
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

סב החטוף: להמשיך את האחדות
חיים יהודים


מאת: מנחם כהן
מדורים נוספים
שיחת השבוע 1433 - כל המדורים ברצף
העם מצפה לתגובה לא-מידתית
יש חדש
הנשים שמאחורי הקלעים
מחלוקת קורח
תורה חיה
כובש כעסו
פרחים של פיקוח נפש
לא למחלוקת
סב החטוף: להמשיך את האחדות
האכלת ילד לפני קידוש

ביום ראשון השבוע, בשעת ערב, בעוד הארץ סוערת סביב שלושת הנערים החטופים, מצאנו את הרב זכריה כרמי, סבו של הנער החטוף אייל יפרח מאלעד, שוקד על לימוד התורה בבית-הכנסת בשכונת חב"ד בקריית מלאכי. בין העדכונים שהוא מקבל מנסה הרב כרמי להוסיף ולעסוק בלימוד תורה, לזכות נכדו ושני חבריו.

הרב כרמי הוא דמות רבנית מוערכת בדרום. זה כארבעים וחמש שנים הוא משמש רב המושב שתולים, ומתגורר בשכונת חב"ד בקריית מלאכי הסמוכה. הבשורה הקשה הגיעה לרב כרמי ולרעייתו ביום שישי. "דבר ראשון שעשינו, כפי שאנו נוהגים תמיד, ישבנו לכתוב מכתב ושיגרנו אותו אל ציון הרבי מליובאוויטש", הוא מספר.

לאחד את העם

כלי תקשורת רבים התאמצו מאז יום שישי לראיין את הרב כרמי. "אינני נוהג להתראיין", הוא משיב בצנעה. באופן חריג ניאות לשוחח עם 'שיחת השבוע', אבל הוא חוזר שוב ושוב ומבקש שלא לפרסם את תמונתו. "תתמקדו בנערים היקרים, אני לא הסיפור", הוא מצטנע.

רק שבוע קודם לכן אירח בביתו את נכדו. "אייל הוא נער-חמד תמים, שכל מה שמעסיק אותו הוא לימוד תורה". את האירוע המזעזע רואה הרב כרמי כאיתות משמים שחייבים לאחד את עם ישראל לקראת הגאולה, כלשונו. "בעקבות מה שקרה אנו נדרשים לקירוב הלבבות ולאחדות עם ישראל", הוא אומר. "כשראינו את תגובת העם התרגשנו מאוד. כולם חשו שהנערים החטופים הם כמו ילדיהם-שלהם. היה מעודד מאוד לראות איך כולם מתאחדים בתפילות לשלומם של הבנים".

יש אמונה

הרב כרמי נולד בתימן ועלה עם אביו, הרב יהודה כרמי ז"ל, לארץ-ישראל בשנת תש"ט. האב שימש רב בתימן ולאחר מכן בשתולים. לאחר פטירת אביו, בשנת תש"ל, מילא בנו את מקומו ברבנות המושב. גם בקריית מלאכי משמש הרב כרמי 'מורי', ולימד אלפי תלמידים במרוצת השנים. אצילות ליבו ומידותיו התרומיות הן שם דבר בקהילתו, וזו חיבקה אותו באהבה בשבת האחרונה.

הרב כרמי נשמע כאוב כשהוא מדבר על האירוע ועל הערפל שסביבו, דבר שמותיר את בני המשפחות בחוסר ודאות. "לא קל", הוא אומר, "אך יש לנו אמונה מוחלטת בקב"ה שהכול יהיה לטובה. אנו מבקשים ומתפללים שזה ייגמר מהר ושלא יימשך הרבה זמן".

התעוררות לקירוב לבבות

במוצאי שבת השתתף הרב כרמי בעצרת התפילה שנערכה בחצר בית-הכנסת 'משכנות נריה' באלעד, שבו אייל נוהג להתפלל. "בעצרת זכינו לראות כיצד כולם, מכל העדות והחוגים, מתפללים יחד לשלומם של הבנים. אלה היו רגעים מיוחדים. אמרתי: ריבונו-של-עולם, רק בגלל התפילות הללו עם ישראל ראוי וזכאי לגאולה!".

הרב כרמי אינו מרפה ומבקש שוב ושוב, במהלך השיחה, שההתעוררות הגדולה שמקיפה את כל שדרות הציבור תנוצל לקירוב הלבבות: "כמי שפועל במשך שנים לקירוב עם ישראל לאבינו שבשמים, אני מבקש מכל מי שקורא את הדברים: הוסיפו באחדות, זה הניסיון של עם ישראל". והוא מסיים: "מי ייתן שהמקרה הקשה הזה יביא להתעוררות גדולה של אהבת ישראל אמיתית".


תפילות חוצות מגזרים. עצרת התפילה בכותל


 

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)