חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:50 זריחה: 5:36 ט"ו בסיון התשפ"ד, 21/6/24
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

● על ארגון צעירי אגודת חב"ד
 ארגון צעירי-אגודת-חב"ד נוסד ע"י הרבי מליובאוויטש זצ"ל, נשיא דורנו, במטרה לשמש "זרוע מבצעת" לדרכה הרעיונית של תנועת חב"ד. זהו הארגון המרכזי והדומיננטי של התנועה במפעליה ופעולותיה המרכזיים והארציים לקירוב הלבבות, הנחלת מורשת ישראל, הפצת משנת החסידות, הגשת עזרה וסיוע לנזקקים, גלמודים, בני משפחות הגיבורים ונפגעי הטרור, וכן מבצעי הצלה לאומיים דוגמת המיזם להצלת ילדי צ'רנוביל, ועוד שורה ארוכה של פעילויות ושירותים.
 
הארגון רשום כעמותה בישראל בשם "צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר)". מספר העמותה: 580021673. העמותה מוכרת כמוסד ציבורי לפי פקודת מס הכנסה.
 
גשר ליהדות
 
מטרת הארגון - לשמש גשר לכל יהודי אל עולם התורה, המצוות והיהדות בכלל. הפסוק "ופרצת ימה וקדמה וצפונה ונגבה" היה לסיסמתו ומצוות "אהבת ישראל" הפכה למוטו המרכזי בפעילותו.

חב"ד מביאה את אור היהדות והחסידות לכל בית בישראל מתוך מאור פנים וכבוד לזולת. בחב"ד רואים בכל יהודי חוליה בשרשרת אחת שלמה - "עם ישראל". לכן חשוב לחב"דניקים שכל יהודי ישמור על זהותו וידבק בערכיה הנצחיים של האומה. חב"ד, בפעילותה, מפילה חומות של קיטוב וניכור פנימי בעם ומדגישה את המאחד והמשותף לכולם. בזכות פעילותה של חב"ד - המוני העם קרובים יותר אל החיים היהודיים המקוריים ואל המאור שבתורת ישראל.

אחד מיעדיה המרכזיים של תנועת חב"ד היא לסייע ליהודים לחיות כיהודים, בחיי רווחה. יעד זה מנחה את ארגון צעירי-חב"ד לקיים שורה של מפעלי עזרה וחסד למען הציבור הרחב, וכן מפעלים להצלת חיים.
 
מגוון הפעילויות והשירותים לציבור של הארגון גדול מאד. בארגון הראשי עובדים כמאה איש ואלפי מתנדבים שעושים את העבודה ברחבי הארץ. בנוסף לכך פועלים ברחבי הארץ מאות עמותות-בנות מקומיות (עצמאיות מבחינה משפטית) המקיימות חלק גדול מהפעילות ומעסיקות עוד אלפי עובדים ומתנדבים.
 
בראש הארגון עומד הרב יוסף יצחק הכהן אהרונוב. מאז שנת תשמ"ז (1987) חולל הרב אהרונוב מפנה עצום בפעילות הארגון, ועל כך זכה להוקרה מיוחדת במינה מאת הרבי.

הרב אהרונוב מבטיח שפעילות צעירי חב"ד תמשיך להתרחב ולהתפתח, עד שיושג היעד המרכזי של הארגון - הכנת עם ישראל לקבלת פני משיח צדקנו, בקרוב ממש.

פריסה ארצית עם 750 סניפים - "בתי חב"ד"

עד המחצית הראשונה של שנת תשפ"ג פרשו צעירי חב"ד 750 סניפים ברחבי הארץ, ממטולה וקצרין בצפון ועד אילת בדרום. סניפים אלה נקראים "בתי חב"ד" והם מהווים כתובת לכל עניין יהודי. במסגרת בית חב"ד מתנהלים חיים יהודיים תוססים. בבית חב"ד מתפללים, לומדים, מתוועדים, קוראים, שרים, חוגגים, ומה בעצם לא. ויחד עם זאת בית חב"ד משמש גם בסיס יציאה לפעילות ברחבי העיר והסביבה. מנהל "בית חב"ד", בכל עיר, משמש כשליחו של הרבי מליובאוויטש והוא מביא את ברכתו של הרבי לכלל תושבי העיר ובפרט לפונים אליו. רבים נהנים עצה ותושייה משלוחי הרבי. אף אתה או את מוזמנים לפנות אליו ולהסתייע בשירותיו.
 
(c) כל הזכויות שמורות
כל הזכויות על החומרים המתפרסמים באתר זה שמורים ל"צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר)". השימוש בחומרים כלשהם המתפרסמים באתר זה נועד לשימוש אישי בלבד. יש לקבל אישור בכתב, מגורם מוסמך בעמותה, שנועד לכל שימוש שאינו אישי במסגרת צפייה באתר זה. לתנאי השימוש באתר - הקש כאן
 
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)