חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:16 זריחה: 6:03 י"ג בניסן התשפ"ד, 21/4/24
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

תהלוכת ל"ג בעומר

צעירי חב"ד הפכו את יום ל"ג בעומר ליום של סולדיריות ומפגן אדיר של אחדות-ישראל, בזכות מאות תהלוכות ילדים שהם מארגנים בכל מקום בארץ, תחת הסיסמא "יחד כל ילדי ישראל". כיום ניתן לראות ילדים מכל שכבות הציבור, בליווי הוריהם, צועדים יחדיו בתהלוכות ל"ג בעומר. יוזמה של הרבי מליובאוויטש אשר התפשטה והתקבלה בהצלחה בכל רחבי תבל.
מאמרים נוספים בנושא
מצוות 'ספירת העומר'
דיני ומנהגי חב"ד בספירת העומר
מנהגי אבלות בימי ה'ספירה'
ל"ג בעומר
עד מתי נוהגים אבלות ד'ימי הספירה'?
האיש שגילה את הסודות
דיני 'ספירת העומר'
הילולא דרשב"י - במבט חסידי
מדורה של שקדים ורימונים
הרבי על העלייה לקברו של רשב"י
תהלוכת ל"ג בעומר
לקט הוראות הרבי לתהלוכות וכינוסי ל"ג בעומר

לאיתור התהלוכה הקרובה למקום מגוריך - הקש כאן

כנסו לעמוד הפייסבוק של התהלוכה

"יחד כל ילדי ישראל"

בימים עברו בל"ג בעומר - יום ההילולא של התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי - היו הילדים יוצאים לשדות עם מוריהם ומשחקים חץ וקשת. בשנת תש"מ (1980), יצא הרבי בקריאה עולמית לקיים בל"ג בעומר תהלוכות וכינוסי ילדים, בכל מקום ומקום, תחת הסיסמה: "יחד כל ילדי ישראל".

שליחי הרבי, הפזורים בכל קצוות תבל, מילאו את בקשתו וכך הפך יום הל"ג בעומר ליום של סולדיריות ומפגן אדיר של אחדות-ישראל. כיום ניתן לראות ילדים מכל שכבות הציבור, בליווי הוריהם, צועדים יחדיו בתהלוכות ל"ג בעומר. אפשר לומר כי זהו המפגן האחד והיחיד שמשתתפים בו כל שכבות הציבור היהודי, מתוך הזדהות אמיתית באחדות היהודית של כולנו.

משתתפי התהלוכות צועדים ברחובות הראשיים של ערי ישראל, בתיאום מלא עם הרשויות המקומיות, משטרת ישראל, והם מאובטחים על-ידי כוחות הביטחון. בראש התהלוכה, נוסע בדרך כלל רכב גדול ומקושט שמשיע מוסיקה יהודית, אחריון צועדים הילדים כשהם נושאים שלטי יהדות, עטורים כובעים מיוחדים ואפודות מיוחדות לל"ג בעומר. מכוניות ו/או עגלות נושאות תצוגות יהודיות מרשימות והמבוגרים עומדים בצידי הדרכים ומצדיעים לילדים ואף משתתפים בצעדה.

כינוס ילדים

בסיום התהלוכות, נערכים עבור הילדים כינוסים מרכזיים, בהשתתפות רבני המקום ואישי ציבור שישאו דברי תורה וברכה. הילדים נהנים מתוכנית עשירה ומהנה. בחלק מהתהלוכות, יונחת מסוק ליד שטח הכינוס, ואליו יעלו ילדים שיזכו בפרס הטיסה. הילדים יקראו מהמסוק את 12 הפסוקים ומאמרי חז"ל שילדי ישראל משננים אותם בעל-פה, על פי הצעת הרבי מליובאוויטש.

לאיתור התהלוכה הקרובה למקום מגוריך - הקש כאן


תהלוכת הילדים ב'גני אביב' שלוד


תהלוכת הילדים בקרית שמונה

כינוס הילדים בכפר סבא


 

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)