חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 18:22 זריחה: 6:37 ז' בתשרי התשפ"ג, 2/10/22
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

עולם אידאלי

"ובאותו הזמן לא יהיה שם לא רעב ולא מלחמה, ולא קינאה ותחרות. שהטובה תהיה מושפעת הרבה, וכל המעדנים מצויין כעפר. ולא יהיה עסק כל העולם אלא לדעת את ה' בלבד". (רמב"ם, הלכות מלכים, סוף פרק יב)
מאמרים נוספים בנושא
עולם אידאלי
גאולה במקורותנו
הגאולה כלידה
החושך שלפני האור
חבלי משיח
תהליך או התגלות?
מתכוננים לגאולה

ימות המשיח הם המצב האידיאלי של העולם, בניגוד לעולם הנוכחי שאיננו שלם ותקין. בעולם של ימינו יש ערבוב בין טוב לרע - אין טוב בלי רע ואין רע בלי טוב. האמת האלוקית אינה גלויה. חלק עצום מהפוטנציאל שקיים בעולם אינו מופנה לאפיקים הנכונים והחיוביים. זהו עולם של שקר וזיוף, שבו מעמדם של דברים איננו נקבע על-פי ערכם האמיתי.

מכאן נגזרים כל הדברים השליליים שבעולם - מלחמות, סבל, עוני, קינאה, יחסים בלתי תקינים בין אדם לחברו ובין איש לאשתו וכו'. מכאן נובעים כל התהיות, חיפושי-האמונה, הלבטים והמצוקות. מכאן גם נקבע מעמדו של עם-ישראל, שבמקום שהעולם כולו יכיר בחשיבותו ובתפקיד האלוקי שהוא ממלא - הרי בעולם הנוכחי, נרדף העם היהודי, עונה והושפל.

כל זה מתהפך בימות המשיח. העולם נעשה עולם תקין, עולם אידיאלי. לא יצטרכו עוד לחפש את הבורא, כי הוא יתגלה לעיני-כל. בני-אדם לא יילחמו עוד זה עם זה, כי יבינו את מעלת השלום והאהבה. איש לא יתקנא ברעהו, כי יהיה שפע לכולם. העם היהודי יגיע למעמדו הרם והשלם, וממילא יתקבץ מכל קצווי תבל ויחזור לחיות במקומו האמיתי - בארץ-ישראל. כל הפוטנציאל שישנו בעולם - אנרגייה, מדע, טכנולוגיה, תקשורת, מוסיקה, אמנות, וכו' - ינוצל אך ורק להפצת האמת, הצדק והטוב.

פשוט יהיה טוב - הכי טוב שיכול להיות. ואתה יכול לעזור שהתקופה הנפלאה הזאת תבוא יום אחד קודם!


 

   
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)