חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:46 זריחה: 5:48 י"א בתמוז התשפ"ד, 17/7/24
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

פעילות

 סדר פסח ציבורי
 פועלים עכשיו
 פעילות בחגים
 אירועים ארציים
 פעילות בבתי חב"ד
 מפעלים ושירותים בבתי חב"ד
 מפעלי צדקה וחסד
 מפעלי לימוד והווי
 עם כוחות הביטחון
 עם משפחות הגיבורים
 עם נפגעי הטרור
 עם ילדי צ'רנוביל
 עם ילדים ונוער
 עם העולים החדשים
 עם יהודי התפוצות
 עם קשישים
 עם חולים
 עם האסירים
 פעילות כללית
 ספר תורה כללי
 הוצאה לאור
 לאורך השנה


"ופרצת ימה וקדמה וצפונה ונגבה". הפסוק שהפך למוטו של חב"ד. ואכן, איפה שלא מסתכלים רואים את צעירי-חב"ד. מחלקים סופגניות בחנוכה לחיילי צה"ל. משמחים את לבם של חולים במרכזים הרפואיים. מגישים סיוע ליולדת ויד עוזרת לאלמנות ויתומי צה"ל. מארגנים מבצעי עזרה וחסד, ופעולות כלל-לאומיות, כמו מבצע העלאתם של ילדי צ'רנוביל. מלמדים תורה ודעת לרבבות ילדים, מבוגרים וקשישים - ברשת שיעורי התורה וברשת הקייטנות ומועדוני-קיץ הגדולים בארץ. תמיד הם מאירי פנים, סוחפים גם אותך בשמחה הפורצת מהם.

פגשת את צעירי-חב"ד במוצבים נידחים של צה"ל ובישובי-ספר, בעיירות-פיתוח ובקיבוצים, במרכזים רפואיים ובתי-כלא, בבתי-ספר ובאוניברסיטאות, במרכזי קליטה ובתחנות-משטרה, בדרכים ובצמתים - איפה בעצם לא. נתקלת בהם בחגים ובסתם ימים של חול, בעתות שמחה ולהבדיל בשעות קשות. הם לא ביקשו ממך דבר - רק הציעו לך במאור-פנים לקיים מצווה, לשמוח מעט, או להתכבד בסופגניה בימי החנוכה.

המוטו המוביל כחוט השני בפעילות צעירי חב"ד הוא "אהבת ישראל". חב"ד מעולם לא ראתה את עצמה מחוייבת לאנשיה בלבד. אדרבה; אנשי חב"ד מוותרים על נוחיותם למען הכלל. בשעה שרבבות משפחות יהודיות סועדות את סעודת הפורים, למשל, בחיק המשפחה - פזורים חסידי חב"ד בבסיסי הצבא, בבתי הרפואה, בבתי האבות וכו' - להביא את שמחת החג גם לאלה שנבצר מהם לחגוג עם משפחותיהם שלהם, או ששמחתם הופרה.

סיסמת חב"ד היא: "חושך מגרשים באור ולא במקל". חב"ד סבורה, שהדרך הנכונה לעזור ולהשפיע היא באמצעות הפצת אור, חימום הלב, הוספת דעת ואהבת-ישראל אמיתית ובלתי-מותנית. ואמנם, דרך זו מוכיחה את עצמה יום-יום שעה-שעה, בצורה שפעילות חב"ד מתקבלת בכל מקום בארץ, כשהיא מביאה עמה רק ברכה, חיוך ומאור פנים.

הגוף שעומד מאחורי כל הפעילות הענקית הזאת הוא צעירי-אגודת-חב"ד, שמרכזו בכפר-חב"ד. הארגון הוקם ע"י הרבי מליובאוויטש - להעמקת תודעת היהדות בציבור, להסיר את המחיצות בין יהודי ליהודי, לקרב לבבות, להקהות מתחים, לחמם נשמות, ללמד תורה, לאחד יהודים סביב ערכי הנצח של היהדות.
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)